Не будьте дурнем для продавців

Той, хто коли-небудь працював сервером у ресторані, знає, як важко працювати за порадами. Іноді клієнти можуть бути дуже грубими. Вони забувають, що ми обираємо працювати в цих закладах як працівник, щоб запропонувати їм великий досвід. Будучи клієнтом, ви не маєте права бути неповажним і злим до серверів.

Якщо ви працювали сервером, ви повністю розумієте, наскільки важко обслуговувати грубого клієнта. Через цей досвід я тепер намагаюся бути дуже приємним до серверів ресторанів, які чекають мене. Я завжди даю чайові більше, ніж потрібно. Більшість серверів працюють на додатковій роботі, щоб звести кінці з кінцями або пройти навчання. Не потрібно грубити, навіть коли вони роблять помилки.

Те саме стосується продавців. Якщо ви працювали у відділі продажів (або зараз працюєте), ви знаєте, що це неправда. Ви отримуєте сотні відмов, щоб оформити єдиний продаж. Час від часу на прийомі у вас є людина, яка хоче довести, що вона розумніша за вас, або поводитися з вами як з лайною лише тому, що ви продаєте. Ніхто в жодному занятті не заслуговує, щоб на нього кричали. Продавці просто намагаються робити свою роботу.

Я побудував свої компанії, знаючи, що ефективні керівники можуть спілкуватися без потреби, щоб змусити іншу людину почуватись як лайно. Принижувальні зауваження та груба поведінка абсолютно непотрібні і лише змушують виглядати ідіотом. З мого досвіду я виявив, що невпевнені в собі люди є найбільш агресивними. Вони відчувають потребу довести, що вони розумніші за нас або що вони вищі, оскільки ми працюємо у відділі продажів, а вони – ні. Впевнені в собі люди можуть спілкуватися, не будучи абразивними, і часто мають більш ефективний результат. Справжні лідери – не мудаки.

Як генеральний директор із технологій, я, мабуть, отримую 10 електронних листів / дзвінків із продажу щодня. Оскільки я сам працював у відділі продажів, Я ЗАВЖДЕ знаходжу час, щоб відповісти кожному продавцю. Іноді це просто, як: “спасибі, що звернулись, але наразі у мене немає потреби”. Кожен продавець, який зв’язався зі мною, отримує відповідь. Майте на увазі, продавці – це люди, які мають почуття, сім’ї, яких потрібно годувати, та життєві цілі, яких вони хочуть досягти. Ви повинні ставитися до них з повагою. Вважайте кожного продавця, з яким ви взаємодієте, ніби це потенційний клієнт або, зрештою, хтось, хто може бути вашим начальником. Уявіть, якби ви в майбутньому знову перетиналися з цією людиною. Ви хотіли б, щоб вас запам’ятали як мудака? Я так не думав.

Розглянемо цю історію:

Як і багато засновників у ранньому стартапі, я керував усіма продажами. Одного разу я мав можливість вивести свою програмну платформу на велику готельну курортну мережу. Здавалося, все йшло добре на рівні віце-президента з маркетингу, поки вони не залучили свою веб-особу. Той, хто сидів на засіданні, був страшенно грубим. Настільки грубий насправді, віце-президент з маркетингу за мене зніяковів. Було очевидно, що цій людині потрібно було поставити себе в таку ситуацію, коли вона могла би почуватись вищою від мене. Що й казати, я не завоював цього замовника.

Швидко вперед через кілька років, моя програмна компанія зараз процвітає з більш ніж 600 компаніями на нашій платформі, такими як Best Buy, Four Seasons Hotels, 2KGames та Yeti, щоб назвати декілька. Я був повністю здивований, що мені зателефонував той самий чоловік, який зараз шукає роботу, звертаючись до мене, чи не наймаємо ми. Чи ця людина повністю забула нашу взаємодію? Я був шокований. Навіть все-таки я ввічливо відповів: “Приємно почути вас. Дякуємо за інтерес до нашої компанії. Сьогодні у нас немає нічого доступного, але я буду стежити за вами “. Я блін добре знав, що ніколи не найму когось такого для нашої компанії.

Протягом багатьох років, будуючи компанії та працюючи з великими організаціями, я виявив, що позиція продажів часто є відправною точкою для багатьох гострих людей, які прагнуть потрапити в нову компанію. Продажі – одна з найважливіших робіт у компанії, і її слід поважати. Багато людей надто бояться йти на продаж, і часто люди, які перевершують продажі, в кінцевому підсумку займають керівні посади, наприклад, генеральний директор. Будьте обережні, як ви спілкуєтеся з продавцями – вони одного разу можуть стати вашим начальником.

Тож, коли до вас звертається продавець, будьте ласкаві. Ми можемо впоратися з тим, що ви просто скажете “ні”. Бути грубим не потрібно.

Про Джейсона Вівера

Джейсон Вівер – видатний автор та лідер думок у галузі інновацій продуктів, цифрового маркетингу та підприємництва. Джейсон заснував та успішно вийшов з двох технологічних компаній, серед яких Shoutlet – провідна платформа управління соціальними мережами та Spendsetter – мобільна платформа лояльності.

Він є автором статей для всесвітньо відомих видань, таких як Forbes, Mashable та Bloomberg. Його книга “Керівництво менеджера з онлайн-маркетингу” (McGraw-Hill) виходить у міжнародному масштабі та стала керівництвом з цифрового маркетингу для компаній по всьому світу.

Джейсон зібрав понад 50 мільйонів доларів венчурного фінансування для своїх компаній. Він також є активним інвестором-ангелом і радником кількох нових технологічних компаній, таких як Emma, LiveSchool, Venture 360 та Direct. Він працює радником як фірм венчурного капіталу, так і мережевих груп фінансування ангелів на національному рівні. Він є затребуваним основним доповідачем та провідним експертом у галузі соціальних мереж та мобільного маркетингу.

Джейсон був консультантом з технологій у деяких найбільш впізнаваних компаніях у світі, включаючи eBay, Miller Brewing, American Family Insurance, Best Buy, IKEA, Nissan та AT&T.

Сьогодні Джейсон є засновником та генеральним директором AirDeck, платформи, яка дозволяє створювати, розповсюджувати та відстежувати оповідані презентації. Користувачі AirDeck записують веб-семінари на вимогу, персоналізують презентації продажів, створюють посібники на борту співробітників, відправляють колоди для інвесторів та створюють програми навчання клієнтів. AirDeck набагато простіший у використанні, ніж створення відео, і має кращі можливості відстеження. Реєстрація на безкоштовну пробну версію на AirDeck.co.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/dont-asshle-salespeople-jason-weaver/.

Jason Weaver люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: