Освіта: Ви витрачаєте не так, як витрачаєте!

Нещодавня доповідь ЮНЕСКО про освіту дає похмуру оцінку прогресу, досягнутим у виконанні Цілей сталого розвитку ООН, та наголошує на необхідності значного збільшення фінансування, якщо ЦУР 4 на освіту потрібно досягти до 2030 року.

Хоча більші інвестиції, безумовно, є критично важливими, історія великих поштовхів до вдосконалення освіти свідчить про те, що це не просто те, що ви витрачаєте, це спосіб, який ви витрачаєте.

Наприклад, досягнення Цілей розвитку тисячоліття призвело до значно більших витрат на освіту. Але наголос на доступі з недостатньою думкою про якість занадто часто приводив до ярликів – таких як більші розміри класів, – що в свою чергу призводило до гірших результатів навчання.

Якщо більше фінансування спрямовано на підтримку кращої освіти в країнах з низьким рівнем доходу, то їх потрібно витрачати розумно. Те, що лише 4% молодих людей у сім’ях з низьким рівнем доходу залишаються до кінця середньої школи, пов’язано не лише з оплатою або альтернативними витратами на навчання – це наскільки актуальною є ця освіта; впевненість батьків та молодих людей у тому, що те, чому навчають, змінить їхнє життя.

У програмі «Навчи чоловіка, що ловить рибу» ми раз у раз бачимо, як надання можливості молодим людям, завдяки нашій програмі School Enterprise Challenge, здобути відповідні навички для працевлаштування, гідної роботи та підприємництва може створити для них як мотивацію, так і фінансові можливості для відвідування школи. Це також надає реальну можливість практикувати ключові навички рахунку чи грамоти – математичні навички є науковою сферою, де за результатами нашого опитування 1200 викладачів найбільший виграш.

Це не новина для тих, хто працює у цій галузі – Цілі сталого розвитку навіть усвідомлюють необхідність відповідного навчання через ЦУР 4.4 – але це сфера, на яку широко нехтують. Якщо провідних індустріальних країн можна переконати збільшити свої витрати на допомогу на освітньому саміті в Біарріці цього серпня, їм було б розумно зазирнути у заголовки звітів про погані результати навчання та інвестувати в ініціативи щодо підвищення відповідності освіти. Подібний підхід до вирішення кількох проблем в освіті одночасно є безумовно переконливим, коли вибух-за-одного є надто реальним розглядом.

Короткий зміст звіту ЮНЕСКО та його висновків див. На https://www.bbc.co.uk/news/education-48909386

Дізнайтеся, як Teach A Man To Fish працює над тим, щоб надати молодим людям у країнах, що розвиваються, можливість розвинути відповідні навички для досягнення успіху в роботі та житті на http://www.teachamantofish.org.uk

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/education-its-what-you-spend-way-nik-kafka/.

Nik Kafka люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: