Виникнення (не) передбачуваного накопичення енергії – частина II.

Це друга частина мого блогу, що описує, як розподілене та (не) передбачуване накопичення енергії в акумуляторах електромобілів в кінцевому підсумку дозволить повну декарбонізацію виробництва електрики

Зарядка мільйонів електромобілів дійсно потребуватиме певних оновлень та інвестицій на рівні локальної мережі розподілу, але це не повна картина. У той же час підключення цього величезного флоту до електромережі має величезний потенціал для революції в енергетичній системі в цілому. Але це потрібно робити правильно.

Батареї в електромобілях незабаром стануть найбільшою системою розподіленого накопичення енергії в Європі. Це забезпечить гнучкість, яка дозволить інтегрувати більше відновлюваних джерел енергії, таких як вітер та сонячна енергія. Крім того, це буде зроблено без спалення більше викопного палива для забезпечення стабільності (наприклад, газу) та нульових граничних витрат системи.

Але для того, щоб це справді сталося, нам потрібна зарядна мережа, спроектована і здатна працювати як місток між мільйонами розподілених акумуляторів та енергетичної системи.

Зараз громадська інфраструктура зарядки для електромобілів будується безпрецедентно швидко по всій Європі. Це слід робити розумно, тому що те, що ми будуємо зараз, залишиться тут на довгі роки і повинно служити своєму призначенню в дні появи (не) передбачуваного сховища. Завдання для операторів пунктів зарядки (CPO) полягає не тільки в тому, як доставити електрони для руху транспортних засобів вперед, але і в тому, як отримати додаткову цінність з цього процесу для енергетичної системи, для власників електромобілів та для них самих.

Ось 8 принципів проектування громадської інфраструктури зарядки, яких я пропоную дотримуватися, якщо ми хочемо бути готовими до майбутнього:

1 Керована зарядка (V1G), доступна зараз, V2G (можливо) пізніше – Завдяки керованій зарядці оператор точки зарядки (CPO або агрегатор, як це можна було б викликати для цих цілей) може знизити потужність запущеної зарядки або навіть зупинити її повністю на деякий час, якщо угода з користувачами електромобілів дозволяє йому це робити. На відміну від концепції V2G, це не чинить негативного впливу на саму батарею, оскільки не споживає додатковий цикл зарядки. Отже, це не впливає на термін служби акумулятора та гарантії, що надається виробником електромобіля. Тому V1G може бути виконаний навіть без безпосередньої співпраці виробника автомобіля, що значно спрощує процес. Цікаво, що V1G забезпечує по суті те саме значення, що і V2G, але набагато простіше і менш складний спосіб.

2 Відсутність або незначне занепокоєння клієнта. Акумулятор EV призначений в першу чергу для їзди і повинен бути зарядженим і готовим до використання, коли це потрібно. Якщо ми використовуємо керовану зарядку (V1G), щоб відкласти процес зарядки, це не може порушити драйвер електромобіля. В іншому випадку він / вона не погодиться брати участь у системі і віддасть перевагу повному контролю над власним процесом зарядки. Той факт, що все повинно бути легким у контролі, і при цьому забезпечувати чудовий досвід для користувачів, само собою зрозуміло.

3 Активна частина мережі суттєво покращує зручність використання системи – великі стаціонарні акумулятори стануть важливою частиною інфраструктури зарядки електромобілів у майбутньому. По-перше, це допоможе знизити вимоги до локальної мережі в місцях, де є кілька, особливо потужних, зарядних пристроїв, у періоди піку попиту, наприклад, вранці чи ввечері, або в п’ятницю за межею міста. По-друге, коли він не буде використовуватися як основна локальна функція, він буде доступний CPO (агрегатору) як активна частина зарядної мережі для послуг підтримки мережі. Крім того, цикл зарядки в стаціонарних акумуляторах, як правило, набагато дешевший, ніж цикл зарядки в автомобілях (якщо розглядати V2G). CPO мають повний контроль над цими батареями і можуть заряджати та розряджати їх у разі потреби. Додавання навіть відносно невеликого “активного”, повністю керованого елемента до загальної мережі зарядки значно підвищує зручність використання такої системи.

4 Застосування акумуляторів другого терміну служби, коли це можливо – Використання другого терміну служби акумуляторів EV є цілком природним у цих умовах. СРО, як правило, добре розуміють цю технологію. Отримуючи старі батареї, вони можуть навіть шукати синергізм зі своїм головним бізнесом. Крім того, можна було очікувати, що в середньостроковій перспективі поставка використаних акумуляторів від електромобілів значно зросте, а їх вартість, оскільки вона вже була амортизована одного разу в транспортному засобі, буде, ймовірно, набагато нижчою, ніж будь-яке інше джерело нових стаціонарних батарей. Нарешті, використання ще раз акумуляторів перед їх остаточною переробкою має значні екологічні переваги.

5 Прогноз доступної гнучкості на основі великих даних – Так само, як обробка великих даних зробила поведінку великого обсягу відновлюваних джерел набагато більш передбачуваною, ніж коли-небудь вважалася можливою, прогноз доступної гнучкої ємності від акумуляторів EV буде те саме значення. Хоча нам потрібно передбачити погоду в першому випадку, нам доведеться передбачити поведінку користувачів EV у другому. Що буде складніше?

6 Все, що базується на цінових сигналах – тарифікація тарифів на основі часу використання, динамічного ціноутворення та винагороди за забезпечення ємності власного автомобіля / акумулятора буде перекладено в єдине універсальне об’єднання (€, $, криптовалюти), яке буде порівняно з інші переваги власників електромобілів. Це складне порівняння буде спрощено до абсолютної простоти за допомогою допоміжного програмного забезпечення. Сірі та Алекса повинні бути хорошим другом.

7 Розгляньте блокчейн (спільну книгу) для врегулювання цінності гнучкості – забезпечення гнучкого накопичувача енергії транспортного засобу / акумулятора має значення, і це значення має обмінюватися між власником електромобіля та іншими членами системи. Blockchain, здається, є належною технологією для надійних обмінів цієї цінності в системі.

8 Регулятори повинні підтримувати не розрив – Коротший інноваційний цикл в автомобільній галузі, порівняно з дуже довгим циклом в енергетичному сегменті, означає, що регулятори повинні бути ще більш активними та перспективними, ніж вони були (чи були вони) з відновлюваними джерелами енергії. Цього разу правила гри змінюватимуться набагато швидше.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/emergence-unpredictable-energy-storage-part-ii-peter-badik/.

Peter Badik люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: