Охоплення цифрової трансформації в управлінні

Ця стаття відредагована за оригінальною версією, опублікованою тут у червні 2018 року.

За останні кілька десятиліть наше життя дедалі більше пронизується цифровими технологіями майже у всіх вимірах. Цифрова екосистема, що базується на хмарних обчисленнях, програмному забезпеченні з відкритим кодом та зростанні штучного інтелекту, розвивається нестримними темпами; щодня з’являються нові розробки, що базуються на легкодоступних технологіях та сприяють збільшенню інновацій. Динаміка навколо цієї цифрової рушійної сили та її впливу на бізнес, від стратегії до операцій та не тільки, загалом називається „Цифрова трансформація”. Загальновизнано, що діючий бізнес повинен або адаптуватися та трансформуватися, щоб охопити цифрову сферу, або бути порушений спритними новинками цифрових технологій.

Замість того, щоб зобразити всебічну картину впливу цифрової трансформації на бізнес, ця коротка стаття має на меті висвітлити кілька можливостей та потенційні підводні камені цифрової трансформації, які керівники підприємств повинні розглянути, щоб використати цифровізацію для інновацій та зростання.

По-перше, скористайтеся додатковою гнучкістю, яку надають цифрові інструменти та технології, навчіть організацію гнучким структурам та відповідно адаптуйте життєвий цикл продукції. Філософія “швидко провалитися”, яку втілюють стартапи з Кремнієвої долини, орієнтована на швидке створення прототипів, швидке тестування на прийняття споживачами та поступовий розвиток продукту, в основному побудована на цифрових інструментах та гнучкій методології. Будьте готові викинути невдалі прототипи та звернутися до мінімально життєздатного продукту, поступово будуючи ті функції, які споживачі з часом будуть найбільше цінувати. У зрілих компаніях остерігайтеся природного опору змінам давно укорінених практик: спритний підхід найкраще виховувати спочатку в захищеному середовищі пісочниці, перш ніж масштабуватися для решти організації.

Масштабованість та охоплення – це інші фактори бізнесу, що значною мірою зумовлені цифровими технологіями: еластичні компоненти сучасних хмарних платформ масштабують послуги вгору чи вниз одним натисканням кнопки; багато хмарних сервісів, включаючи повністю автоматизоване управління, є загальновживаними, наприклад, еластичні бази даних, які автоматично масштабуються в міру зростання даних. Це в поєднанні з тим фактом, що надійні з’єднання з Інтернетом зараз можна знайти в більшості країн світу, робить глобальний простіший простіший, ніж будь-коли, цифровим способом. Керівники бізнесу повинні прийняти цю нову перспективу та кинути виклик своїм командам на створення більш амбіційних пропозицій із загальним обсягом, вбудованим з першого дня.

Цифрові інструменти сприяють новій динаміці взаємодії як у стінах корпорацій, так і за їх межами. Команди мають у своєму розпорядженні потужні засоби спілкування та співпраці, завдяки чому платформи для мобільності та співтворчості кардинально змінилися, де та як генеруються, розробляються та впроваджуються ідеї. Сьогоднішній “завжди пов’язаний” спосіб життя та вірусність, яку забезпечують смартфони та соціальні мережі, також змінили стосунки між бізнесом та їхніми клієнтами. Керівники бізнесу, а не просто оснащувати свої команди інструментами цифрової співпраці, повинні взаємодіяти з ними та захищати цифрову культуру роботи. Більше того, вони повинні скористатися перевагами нової динаміки відносин із клієнтами, щоб сприяти вдосконаленню процесів та розробці продуктів за допомогою циклів цифрового зворотного зв’язку, залучення соціальних мереж та інтернет-спільнот.

Цифрові системи генерують дані, і зростання цифрових технологій спричинило експоненціальне збільшення доступних даних, які часто називають «потоком даних» (термін, спочатку введений The Economist у виданні від лютого 2010 р.). Для бізнес-лідерів використання даних як активу для створення конкурентних переваг та сприяння зростанню вимагає більше, ніж інвестування в інструменти великих даних та найм вчених-дослідників. Це вимагає культурної трансформації, зокрема у структуруванні викликів та наближенні до прийняття рішень. Великі дані мають багато прихованих відповідей, проте запорука успіху полягає у формулюванні правильних питань, що призводить до отримання розумінь, що сприяють зростанню: керівники підприємств повинні визначити чіткі цілі для проектів аналізу даних та встановити ключові показники, що дозволяють оцінити результати. З іншого боку, велика кількість даних повинна допомогти зменшити потребу в здогадах; в управлінні все ще є місце для інтуїції та відчуття кишок, однак менеджерам слід ретельно збалансувати роль цих рис та твердих даних у процесі прийняття рішень – припускаючи якість даних, ефективну обробку та раціональну інтерпретацію.

Заключна примітка щодо попереднього зауваження із трьома міркуваннями щодо даних, які мають першочергове значення для цифрового успіху для бізнес-лідерів:

Розробляти продукти та послуги для отримання високоякісних даних на всіх етапах їх життєвого циклу, забезпечуючи аналітичний цикл та дозволяючи своєчасне обертання;

Створіть умови для ефективної обробки даних, забезпечуючи ефективну взаємодію вашої технічної команди, вашої команди продуктів та вашої команди з питань обробки даних при визначенні та впровадженні інфраструктури, інструментів та моделей даних, що підтримуватимуть ділові операції – це звучить очевидно, але співпраця часто не вдається траплятися;

Нехай вас не лякає Data Science і задайте своїй групі аналітиків кілька ключових питань: як збиралися вихідні дані, які процеси очищення вони виконували, з якими доменними експертами консультувались у розробці функцій, чи є суттєві відхилення, і найголовніше, що вони дізналися про бізнес під час свого останнього завдання – це покаже вам, наскільки ваші аналітики взаємодіяли з реальними бізнес-експертами порівняно із зосередженням лише на даних.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/embracing-digital-transformation-management-jorge-sim%C3%B5es/.

Jorge Simões люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: