Розширення можливостей жінок сприятиме економічному зростанню

У цій серії професіонали Глобальної конференції Інституту Мілкена обговорюють найактуальніші питання, що стоять сьогодні перед їхніми галузями. Напишіть власний пост # MIGlobal тут. Get

Одного разу Елеонора Рузвельт написала: “Те, що ти не робиш, може бути руйнівною силою”. Іншими словами, апатія смертельна.

Мені нагадали про ці настрої минулого тижня, коли я брав участь у панельній дискусії на Глобальній конференції Інституту Мілкена, присвяченій питанню, як підтримати зростання на ринках, що розвиваються.

Питання є своєчасним: після того, як насолоджуються роками успіху, ринки, що розвиваються, вступають у менш сангвінічну еру, а 2015 рік відзначає їх п’ятий рік поспіль уповільнення зростання. МВФ попереджає, що економіки, що розвиваються та країни, що розвиваються, зблизяться до рівня доходів з розвиненою економікою менш ніж на дві третини темпів, які він передбачав десять років тому. За словами Крістін Лагард, виникла “нова економічна реальність”.

Очевидно, що необхідні зміни. Немає кращого часу для крику Елеонори Рузвельт.

Я вважаю, що одне рішення лежить на жінках. Зокрема, нам потрібно залучити більше жінок до робочої сили на ринках, що розвиваються та розвиваються.

За останні три десятиліття участь жінок у глобальній робочій силі становила близько 51%, а на Близькому Сході та в Північній Африці – до 21%. Там, де жінки зайняті, вони, як правило, зосереджені в секторах з нижчою продуктивністю праці, часто працюючи в нестабільних, недоплачених та незахищених умовах.

Збільшення числа жінок серед робочої сили дозволяє економіці повною мірою використовувати свій людський капітал. Це матиме вирішальне значення для підтримки зростання на ринках, що розвиваються, у довгостроковій перспективі. Дослідження Міжнародної організації праці показують, що економіки з високим рівнем участі жіночої робочої сили більш стійкі до економічних шоків і рідше страждають від уповільнення економічного зростання. Минулого року Глобальний інститут МакКінсі поставив дивовижну грошову оцінку праці жінок, стверджуючи, що досягнення глобального гендерного паритету в економічній діяльності може додати 28 трильйонів доларів до річного світового ВВП у 2025 році – при цьому лише до ВВП Індії додано майже 3 трильйони доларів.

Залучення більшої кількості жінок до продуктивної роботи – це також потужний засіб боротьби з бідністю, оскільки дослідження показують, що жінки переважну частину своїх доходів повертають на здоров’я та добробут своїх сімей.

Я також вважаю, що жінки-підприємці, а особливо жінки-власниці малих та середніх підприємств, повинні відігравати особливу роль. Це фокус роботи мого фонду. Ми надаємо можливість жінкам на ринках, що розвиваються та на ринках, що розвиваються, розвивати свої підприємства поза мікрорівнем, оскільки ми вважаємо, що сектор малого та середнього бізнесу має величезний потенціал для стимулювання створення робочих місць та зростання палива в місцевій економіці. За останній рік мій Фонд підтримав створення 2100 нових підприємств, що належать жінкам, та 2200 нових робочих місць.

Жінки є величезним невикористаним джерелом економічного зростання. Розкриття їх повного потенціалу вимагатиме узгоджених дій як державного, так і приватного секторів.

Наприклад, уряди можуть впровадити зміни в політиці, які роблять догляд за дітьми доступнішим, а гнучку роботу доступнішою, дозволяючи жінкам збалансувати свої сімейні обов’язки з роботою. Податкові пільги також можуть сприяти стимулюванню бізнесу, яким володіють жінки. У Туреччині жінки-підприємці скористались наданням державою безвідсоткових позик, а їхні перші підприємства були звільнені від податків протягом перших трьох років.

Банки також повинні зіграти величезну роль у розширенні доступу жінок до фінансових послуг, необхідних для створення та розвитку бізнесу. Вони можуть це зробити, розробляючи товари спеціально для жінок, забезпечуючи гнучкі та триваліші строки виплати за позиками та полегшуючи вимоги щодо забезпечення, визнаючи той факт, що жінки часто намагаються надати докази таких активів, як власність на землю та майно.

Існує величезний спектр дій, які можуть каталізувати економічний потенціал жінок. Але визнання має бути на першому місці. Визнання того, що залишати економічний статус-кво безперешкодним і незмінним, не є можливим.

Занадто часто зусилля, спрямовані на досягнення гендерної рівності, розглядаються як «доповнення», а не невід’ємна частина макроекономічної політики. Якщо ми хочемо підтримувати зростання та знижувати бідність на ринках, що розвиваються у світі, це мислення має змінитися.

Детальніше про наше видання від Milken Global читайте тут.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/empowering-women-drive-economic-growth-blair-cbe-cherie-booth-q-c-/.

Cherie Blair CBE (Cherie Booth Q.C.) люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: