Фактори успіху створення підрозділу корпоративного венчурного капіталу

За даними Бостонської консалтингової групи, корпоративний венчурний капітал (CVC) – це ринок, який щорічно зростає на 31 відсоток і містить багато можливостей та навіть більше ризиків для амбітних компаній. Незважаючи на вражаючі цифри зростання, головною причиною того, чому нові корпоративні підрозділи ВК здебільшого виходять з ладу протягом перших чотирьох років, є їх програма, за даними Forbes. Причини цього різноманітні і включають неясно визначені інвестиційні цілі, занадто багато обмежень для стартапу або інвестиційного підрозділу, накладені материнською компанією, ігнорування внутрішнього ноу-хау та відсутність узгодженої інвестиційної структури – все це, швидше за все, привести до невдачі. Що це означає навпаки? Які можливості та рішення для VC-амбіційних компаній можуть уникнути цих підводних каменів та які інші аспекти потрібно враховувати?

Формула успіху, яка допомогла нам у BayWa r.e. для успішного створення структур венчурного капіталу та створення перспективного стартового портфеля, а також широкої мережі інвесторів, спирається на наступні фактори:

1 Чітка мета + 2. Стратегічне спілкування + 3. Доступ до ресурсів материнської компанії + 4. Ліберальні відносини до стартапу

1 чітка мета: інвестиційна спрямованість

Потенційні інвестори CVC повинні спочатку чітко взяти на себе зобов’язання або фінансові, або стратегічні інтереси: чи є основною метою отримання фінансового прибутку, отримуючи при цьому ринкові уявлення та ноу-хау, або це пришвидшення стратегічної участі в потенційно руйнуючих бізнес-моделях та тестуванні ринки? Оскільки обидві цілі вимагають принципово різних установок та мислення, важливо усвідомлювати очікування щодо бізнесу та планувати та діяти відповідно. Моя порада полягає в тому, що досвід показує, що інвестиції в венчурний бізнес є найбільш успішними з міноритарним пакетом акцій, де портфельні компанії мають достатню свободу. Фінансово орієнтовані інвестори, такі як BayWa r.e. Energy Ventures з самого початку відкрито повідомляють про свої інтереси і одночасно надають оперативну підтримку та ділове співробітництво. Останнє не повинно бути основною причиною інвестицій.

2 стратегічне спілкування: позиціонування та видимість

Після визначення цілей та стратегій, компаніям, що працюють на ринку венчурного капіталу, важливо позиціонувати себе публічно. c. Представлення себе відповідним цільовим групам – стартапам, інвесторам та в секторі (VC) – дає змогу формувати потік угод та створює міцну мережу співінвесторів. Компанії ВК або їх представники повинні активно спілкуватися, наприклад, у соціальних мережах або на важливих галузевих заходах. На додаток до власного інвестиційного підходу та можливої доданої вартості інвестиції, рекомендується завжди повідомляти про довгострокову структуру підрозділу CVC, оскільки інвестиційний цикл триває від восьми до десяти років, а відповідний період зберігання – від трьох до п’яти років .

Як підрозділ CVC, важливо активно продавати власні послуги. Незважаючи на те, що ви як інвестор приносите необхідні гроші, ви не повинні потрапляти в пастку думки, що ця подорож – це просто тур по магазинах.

3 доступ до ресурсів материнської компанії – і одночасно найкраще збалансована незалежність

Якщо ви вважаєте, що компанії-інвестору достатньо бути самодостатньою та діяти незалежно від основних галузевих питань, спираючись виключно на власні операційні та фінансові знання, ви помиляєтесь! На додаток до досвіду VC, використання внутрішньокорпоративних ноу-хау є важливим фактором для забезпечення оптимальної оцінки запуску з технологічної та ринкової точки зору. Принаймні, настільки ж важливим є супутній побічний ефект, що сприйняття підрозділу CVC як шансу для всієї корпоративної групи може забезпечити підтримку підрозділу. Це внутрішнє зобов’язання та пов’язана з цим відкритість допомагають забезпечити стартапам доступ до консультаційних переваг, а також до мереж, що належать компаніям (партнери, продажі, клієнти, постачальники) та потенційних кооперацій (наприклад, пакетні продукти). Слід вчасно визначити та залучити відповідних осіб з материнської компанії для підтримки портфельного бізнесу.

У той же час важливо бути обережним: так щодо доступності, ні для залежності. Відповідно до ділової істини „Культура їсть стратегію для сніданку”, завжди слід враховувати, що корпоративна культура материнської компанії має вирішальне значення для створення успішної структури ВК. Чим більший і бюрократичніший материнський бізнес, тим важливішим є створення децентралізованої установи як окремої та незалежної інвестиційної одиниці – за потреби з іншою назвою в іншому місці. Отже, кредо: забезпечення незалежності від процесів компанії при прийнятті рішень без блокування доступу до знань та внутрішніх ресурсів.

4 ліберальні відносини до стартапу

В інвестиційному процесі, спрямованому на розподіл фінансового прибутку, існує тонка грань між просуванням власних корпоративних цілей та перешкоджанням процесам розвитку, що призводить до непродуктивних відносин між корпорацією та стартапом. Тому інвестори повинні переконатися, що вони найкращим чином підтримують діяльність та цілі портфельного бізнесу, але не обмежують їх оперативно чи творчо. Для нас у BayWa r.e. Energy Ventures успіх запуску завжди є головним пріоритетом наших зобов’язань, тоді як внесок у наш власний бізнес є другорядною метою, за яку відповідають діючі підрозділи Групи.

Приступаємо до роботи!

На мою думку, V-амбіційна компанія, що враховує вищезазначені пункти, має дуже високі шанси отримати стійку користь від захоплюючого ринку корпоративного венчурного капіталу – як у фінансовому, так і в стратегічному плані. У вас є якісь запитання, пропозиції чи подальший досвід для участі в цій темі? Будь ласка, зв’яжіться зі мною – або тут, на LinkedIn, або безпосередньо на наступній події. Я з нетерпінням чекаю стати частиною вашої мережі!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/success-factors-building-corporate-venture-capital-unit-ulrich-seitz/.

Ulrich Seitz люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: