Фокусування уваги архітектора програмного забезпечення

(Оновлення … Зараз я закрив опитування. Дякую всім, хто відповів. Я буду підбивати підсумки набору даних та складати висновки найближчим місяцем. Якщо ви все одно хочете взяти участь, зв’яжіться безпосередньо, і я Я влаштую це з вами. – Еоін).

TL; DR – деякий час тому пара з нас задавалася питанням, як архітектори ставлять пріоритети у своїх роботах. Ми поспілкувались з деякими досвідченими людьми, і з’явились деякі закономірності, які ми відобразили у простій моделі. Якщо ви архітектор, ми будемо вам дуже вдячні, якщо ви прочитаєте модель і відповісте на коротке опитування, щоб повідомити нам, що ви думаєте. Це допоможе нам отримати подальше розуміння того, як люди вирішують цю проблему. Опитування тут: https://www.surveymonkey.co.uk/r/archpriorities. Будь ласка, поділіться цим з іншими відомими вам архітекторами; чим більше учасників, тим корисніші результати.

Ви програмне забезпечення, рішення чи архітектор підприємства? Чи завжди у вас є більше архітектурних робіт, ніж ви можете виконати за наявний час? Якщо так, ви не самотні. Більшість архітекторів скаржаться, що це саме так, але ми якось пріоритетно ставимо свою роботу, щоб зосередитись на важливих справах і виконати роботу.

Цікаве питання: як нам визначити пріоритет нашої роботи? Чи всі ми використовуємо однаковий підхід та евристику? Чи всі ми маємо в голові приватну евристику та техніки і робимо це по-різному?

Деякий час тому ми з Рабіхом Башрушем, давнім дослідником архітектури програмного забезпечення, задавали одне одному саме це питання, і ми зрозуміли, що не знаємо відповіді. І коли ми провели деякі дослідження поточної практики та дослідження академічної архітектури програмного забезпечення, ми виявили, що, здавалося б, ніхто інший не знав.

Тож ми працювали з деякими досвідченими архітекторами, щоб з’ясувати, як вони визначають пріоритети у своїх роботах, і, на наш подив, з’явились дуже чіткі закономірності. Отже, ми зафіксували їх у простій моделі.

Якщо ви розробник програмного забезпечення, рішення чи підприємства, ми будемо дуже вдячні, якщо ви прочитаєте нашу модель і відповісте на коротке опитування, щоб записати свою реакцію на неї. Якщо ми зможемо відповісти значній кількості людей, ми отримаємо справді корисну оцінку моделі, яку опублікуємо для всіх.

Опитування знаходиться тут: https://www.surveymonkey.co.uk/r/archpriorities На заповнення, включаючи читання моделі, потрібно лише 10 – 15 хвилин. Звертайтеся до мене за адресою archsurvey@artechra.com у разі запитань.

Нарешті, просимо розголошувати це якомога більше через соціальні мережі, електронну пошту та з вуст в уста. Дякую!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/focusing-software-architects-attention-eoin-woods/.

Eoin Woods люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: