Червона стрічка проти Agile битви: Як інтегрувати DEVOPS та ITIL 4

За останні кілька років DevOps став для багатьох людей усталеною концепцією в хмарному середовищі. ITIL існує набагато довше, і, як це часто трапляється зі старими концепціями в ІТ та хмарному середовищі, ITIL вийшов з ласки через свій вік, не маючи тембру голосу, який ми використовуємо сьогодні. Акселосу знадобилося 2 роки, щоб працювати над новою версією, і з виходом ITIL 4 найвідоміший фреймворк ITSM знову стане дуже актуальним для ІТ-середовища, заснованого на хмарі.

До цього часу DevOps та ITIL могли б здатися вам абсолютно протилежними. DevOps відчуває, що це сучасний спосіб перейти до Хмари для розробки програмного забезпечення, тоді як ITIL – це дуже важкий бюрократичний мастодон ITSM, який використовується у великих організаціях. Але з приходом ITIL 4 більше технічних керівників, технічних керівників, спеціалістів з випуску поїздів та спеціалістів DevOps почнуть розуміти, що DevOps та ITIL можуть створити ідеальний шлюб для кращого управління послугами.

Devops та itil: основи

DevOps та його Agile фокусуються на автоматизації: впорядковуючи процеси між розробкою та операціями, програми можна розгортати швидше та частіше, піднімаючи спритність вашого бізнесу на новий рівень за допомогою автоматизації. Зосередження уваги на цих процесах називається DevOps.

ITIL і це бюрокрація: Впроваджуючи структуру, призначену для стандартизації вибору, планування, надання та обслуговування ІТ-послуг, ви піднімаєте ефективність вашого бізнесу на новий рівень, досягаючи передбачуваного надання послуг. Стандартизоване впровадження цих процесів називається ITIL.

Наскільки добре вирівнюються devops та itil

Якщо ви подивитесь на наведені вище визначення, DevOps та ITIL вже мають багато спільного: впорядкування процесів Agile не так сильно відрізняється від процесів стандартизації. Але протягом багатьох років також спостерігається велика різниця у фокусі: DevOps дивиться на “Розробку”, а ITIL – на існуючі ІТ-послуги.

ITIL 4 все більше фокусується на автоматизації, відходячи від підходу, орієнтованого на електронну пошту. Cloud Automation відкриває двері, завдяки чому ITIL стає актуальним як ніколи раніше. З розвитком сучасних хмарних технологій, таких як Docker, Kubernetes, Zapier та платформ із низьким кодом, таких як Mendix та OutSystems, планування та надання “ІТ-послуг” стає все більш схожим на “Розробку програмного забезпечення”. Як приклад: коли контейнерна мікропослуга на Docker опускається нижче очікуваного рівня угоди про рівень обслуговування, її можна повністю автоматизувати, знімати та створювати оригінальні характеристики, повертаючись до узгодженого рівня обслуговування.

То що тоді змінюється?

Cloud Automation відкриває можливість щільно інтегрувати DevOps та ITSM. Але це не забирає битви “Червона стрічка” проти “Швидкої”. У більшості організацій DevOps та ITIL управляються різними людьми. Тут полягає справжня інтеграційна робота. Щоб досягти успіху в інтеграції DevOps та ITIL, вам потрібно визначити відповідальних людей у вашій організації та переконатися, що вони потрапляють на одну сторінку якомога швидше. Використовуйте позитивну силу Cloud Automation як інноваційний спосіб подолати шахти та вдосконалити процеси DevOps та ITIL.

3 поради щодо інтеграції devops та itil у вашу організацію

Почніть обговорення Red Tape vs Agile, створивши прозорість та обмінюючись думками. Обговорення автоматизованих процесів на декількох рівнях в організації може змінити ігри.

Впровадити потужність удосконалення процесів ITIL у спосіб мислення DevOps, забезпечивши аналіз перешкод та вузьких місць у командах розробників та операцій з точки зору ITIL.

Впровадьте сучасну хмарну автоматизацію у свою реалізацію ITIL, підвищуючи обізнаність щодо автоматизації процесів, постійної доставки та культури інтеграції, запропонованої DevOps.

Поділіться своїми знаннями

Маєте досвід інтеграції DevOps та ITIL? Будь ласка, поділіться своїми думками:

Як ви закінчили бій Red Tap проти Agile?

Якими уроками ви можете поділитися?

Сподіваємось почути про ваш досвід!

= Хенк Кок

Хочете прочитати більше?

Прочитайте мою попередню статтю про Партнерські подорожі:

https://www.linkedin.com/pulse/partner-journeys-cloud-double-helix-henk-kok/

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/red-tape-vs-agile-battle-how-integrate-devops-itil-4-henk-kok/.

Henk Kok люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: