10 способів захистити себе від кіберзлочинності

Я обіцяю, що не намагаюся вам щось продати. Це десять пропозицій, якими кожен може скористатися вдома чи на роботі. Я зібрав їх завдяки взаємодії з професіоналами з інформаційної безпеки та читанню галузевих звітів. Сподіваюсь, вони вам знадобляться.

1 Вважайте себе мішенню для хакерів при користуванні комп’ютером і думайте про те, що ви робите. Використовуйте здоровий глузд і переконайтесь, що ви не отримуєте доступ до веб-сайтів, що виглядають дивно, та не відповідаєте на фішинг-листи.

2 Подумайте двічі та будьте критичними перед тим, як відкривати вкладення чи натискати на посилання в електронних листах. Кіберзлочинці намагаються створити переконливі електронні листи, які, здається, надходять від когось із ваших знайомих або знайомої вам компанії. Містяться в ній посилання на сайти копіювання під контролем поганих хлопців або вкладення файлів, які намагаються встановити шкідливе програмне забезпечення.

3 Використовуйте надійний унікальний пароль для кожного свого облікового запису. MIT пропонує наступні поради щодо створення ефективно надійного пароля.

· Видаліть усі голосні з короткої фрази, щоб створити «слово».

· Приклад: llctsrgry (“Усі коти сірі”)

· Поєднуйте у своїх паролях літери та нелітери. (Небукви включають цифри та всі розділові знаки на клавіатурі.)

· Перетворіть фразу, використовуючи цифри або розділові знаки.

· Приклади: Idh82go (я б не хотів їхати), UR1drful (ти чудова).

· Додайте випадкові великі літери до своїх паролів. Написати великі літери, окрім першої літери.

· Випадкове поєднання алфавітних, цифрових та символьних символів.

· Приклад: eIeIoH!, O.U.Kid

· Довгі поєднання слів і цифр. Наприклад, візьміть чотири слова і поставте між ними кілька цифр: stiff3open92research12closer

· Скорочення улюбленого вислову або пісні, яка вам подобається.

· Приклад: GykoR-66 (Отримати удари по маршруту 66) або L! FNYisn! (Прямий ефір! З Нью-Йорка субота ввечері!) (“Надійні паролі”, 2016).

4 Будьте обережні, що ви завантажуєте та сайт, з якого ви завантажуєте. Хоча є сотні законних сайтів, з яких можна завантажити цифровий вміст, є ще тисячі, які пропонують підроблений та шкідливий вміст, наповнений шкідливим програмним забезпеченням, призначеним для викрадення вашої інформації або змушення завантажити зловмисне програмне забезпечення. Перевірте у своєму браузері навісний замок або URL-адресу, що починається з https: //, і ніколи не відвідуйте посилання для завантаження, надіслане вам електронною поштою – (див. Пункт 2 вище)

5 Підтримуйте свою операційну систему та програми в курсі останніх виправлень. Хакери використовують відомі вразливості застарілого програмного забезпечення як засіб для атаки на системи. Старіші версії операційної системи Windows та веб-браузерів є основними цілями.

6 Встановіть та запустіть антивірусне рішення. Переконайтеся, що ви використовуєте антивірусне програмне забезпечення постачальників, яким ви довіряєте, і ніколи не запускайте більше одного AV-інструменту на своєму ПК одночасно. McAfee та Symantec – це дуже хороші рішення. Microsoft і Apple пропонують антивірусні продукти, вбудовані в їх операційні системи.

7 Потенційно небажані програми (PAU) – це новий ворог в онлайн-сфері. Безкоштовне програмне забезпечення може коштувати вам, найчастіше, шляхом встановлення рекламного програмного забезпечення, розширень браузера чи іншого програмного забезпечення, якого ви не хотіли чи очікували.

8 Мобільні пристрої – це відкриті ворота до нашої конфіденційності, секретів та грошей (мобільний банкінг). Перевірте дозволи для програм, які ви вибрали для встановлення, та перевірте свої налаштування конфіденційності на мобільних пристроях та в соціальних мережах. Переконайтесь, що ви не надто обмінюєтесь інформацією зі світом, яка потенційно може бути використана проти вас. Будьте особливо обережними щодо мобільних ігрових додатків із покупками в грі.

9 Заблокуйте смартфон через короткий час простою та вимагайте автентифікації для розблокування. Використовуйте щось сильніше, ніж простий чотиризначний PIN-код.

10 Резервне копіювання. Зараз. Резервне копіювання – не тільки комп’ютера, але й мобільних пристроїв. Створіть резервну копію систем та важливих файлів даних, щоб ви могли їх фактично відновити, якщо система вийде з ладу або пристрій втрачено або викрадено.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/10-ways-protect-yourself-from-cybercrime-bill-kloster/.

Bill K. люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: