WiFi 6 – це зв’язок Be-All та End-All?

Останніми днями може здаватися, що навіть найшвидших мережевих швидкостей недостатньо для роботи всіх ваших пристроїв. І хоча боротьба є більш помітною в місцях, які мають велику пропускну здатність, таких як офісні будівлі, торгові центри та кафе, це також можуть відчути користувачі, які використовують велику кількість важких даних, такі як продюсери відео в прямому ефірі та ПК-геймери.

Оскільки поточна політика мережі вже намагається не відставати від вимог до зв’язку, світ потребує нового стандарту Wi-Fi.

Що таке wi-fi 6?

IEEE 802.11ax, або просто відомий як Wi-Fi 6, – це новий стандарт специфікації IEEE 802.11ac (або Wi-Fi 5), що обіцяє покращене підключення, вищі швидкості та розширену підтримку декількох пристроїв з високою пропускною здатністю. Стандарт IEEE 802.11ax був вперше запропонований у 2013 році дослідницькою групою високоефективних WLAN IEEE. Їх метою було покращити ефективність використання спектра в місцях з кількома конкуруючими маршрутизаторами, такими як квартири та торгові центри. Врешті-решт вони досягли прориву в 2018 році, і це було сертифіковано Wi-Fi Alliance наприкінці 2019 року.

Як це працює?

Маршрутизатори Wi-Fi 6 працюють від 2,4 до 5,9 ГГц. Це також забезпечує кращий захист маршрутизатора завдяки безпеці Wi-Fi WPA3. Для великих мереж це означає краще шифрування та більш ретельну підтримку безпеки.

Альянс Wi-Fi виклав кілька ключових функцій, які відповідають за розширені можливості зв’язку Wi-Fi 6:

Ортогональний множинний доступ з частотним поділом (OFDMA) та багатокористувацькі багаторазові входи, безліч виходів (MU-MIMO) існують для розділення кожного спектра на частоту та одночасної підтримки декількох пристроїв. Це означає, що більше пристроїв може підключатися, не впливаючи на якість їх з’єднання.

Можливість використання каналу 160 МГц відповідає за збільшення загальної доступної смуги пропускання. Крім того, формування променевої передачі, що використовується для запуску передачі сигналу, покращує діапазон Wi-Fi 6, передаючи сигнали клієнтам безпосередньо, а не по широкому спектру. Завдяки Wi-Fi 6 вам не доведеться турбуватися про викрадення смуги пропускання з інших пристроїв, що дозволить вам запускати програми з високою передачею даних, такі як відео 4K та 3D-ігри, не турбуючись про швидкість мережі інших користувачів. Вплив спільного середовища пом’якшується до певної міри, але ні

Як швидко це відбувається?

Wi-Fi 6 здатний розвивати швидкість до 9,6 Гбіт / с. Це великий стрибок від 3,5 Гбіт / с Wi-Fi 5. Сучасні модеми та маршрутизатори в повній мірі використовують друковані плати зі складними лініями передачі та закінченнями для полегшення передачі даних, майже так само, як кабелі забезпечують потужність, необхідну для роботи наших освітлювальних приладів. Знову ж таки, маршрутизатори Wi-Fi 6 мають додаткову перевагу, коли ввімкнено 5G, що призводить до ще більшої пропускної здатності та меншої затримки на великих просторах.

Але інновації на цьому не зупиняються. Зараз виробники перебувають у процесі розробки маршрутизаторів Wi-Fi 6E, які по суті є Wi-Fi 6, але оснащені чіпами для роботи на частоті 6 ГГц. Очікується, що розмір каналів в діапазоні 6 ГГц буде 160 МГц. Цього достатньо, щоб передавати віртуальну реальність, дані доповненої реальності та роботизовані сигнали, не виходячи з дому.

Як ви можете з цього максимально використати?

Звичайно, не всі пристрої обладнані для підключення до таких високих частот. Споживчі технології, такі як смартфони та IoT, спочатку повинні мати Wi-Fi-6. Багато смартфонів з 2019 року і пізніше, як, наприклад, iPhone 11 і Samsung Galaxy S20, мають Wi-Fi 6. Нові моделі ноутбуків, такі як Dell XPS (2020) та Lenovo Yoga c940, також можуть підключатися до частот Wi-Fi 6.

Щоб максимально використати з’єднання Wi-Fi 6, просто виберіть план, який більше відповідає вашому місцезнаходженню. Наприклад, діапазон 2,4 ГГц може охоплювати великі простори, але передаватиме дані з меншою швидкістю. Навпаки, це стосується тих, хто працює на частотах 5,9 ГГц і 6 ГГц. Вони можуть охоплювати лише невеликі місця, але передавати дані з більш високою швидкістю. Однак теоретично стабільна швидкість Wi-Fi 6 гарантує, що навіть діапазон 2,4 ГГц може забезпечити зразкове мережеве підключення.

Чи достатньо wi-fi 6, щоб забезпечити хороші зв’язки?

Коротка відповідь – ні. Він може працювати на більш високих швидкостях і мати деякі інші навороти, але пристрої все одно матимуть спільний носій. І як тільки використання даних перевищить пропускну спроможність діапазону, навіть OFDMA та MU-MIMO Wi-Fi 6 буде недостатньо для забезпечення стабільних з’єднань переважних програм протягом усього дня. Це може бути проблемою в густому міському середовищі, як-от квартири, великі будинки, офіси, стадіони та інші заклади, які дозволяють підключати кілька пристроїв на спільному носії (тобто в повітрі), відчуватимуть напругу. Це також не пом’якшить проблему в сільському середовищі через більшу відстань та слабший сигнал. З цією метою все ще допомагає наявність програм, які можуть запобігти перевантаженню мережі за допомогою обізнаності про програми.

Відсутність обізнаності щодо додатків була однією з основних проблем, з якою не вдалося вирішити форум WiFi. Він придумав WMM для справедливості пропускної здатності, але у нього так багато проблем.

Чи слід зараз переходити на wi-fi 6?

Wi-Fi 6 має багато пільг, але найкраще почекати, поки вийде більше пристроїв, які можуть його підтримувати – сподіваємось, до кінця 2020 року. Якщо ви придивляєтесь до маршрутизаторів Wi-Fi 6E, знайте, що він все ще в своєму дострокового прийняття, тому також може бути найкращим почекати, поки інші споживачі не переглянуть його. На даний момент ви можете покращити поточну швидкість, пересунувши маршрутизатори ближче до своїх пристроїв та використовуючи програмне забезпечення для управління пропускною здатністю, щоб рівномірно розподілити з’єднання.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/wifi-6-be-all-end-all-connectivity-lokesh-johri/.

Lokesh Johri люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: