Культура коммандоса – посмішка щоб змінитись – очікування несподіваного

2-й допис у Commando Culture, перший допис тут: https://tinyurl.com/CommandoCulture1

Серпень 2006 року, близько 0200, 2-а ліванська війна, десь глибоко за ворожими рубежами в Лівані. Я був частиною невеликої команди, і ми були на затримці, чекаючи схвалення для продовження нашої місії. Ми були в маленькій долині біля маленької грунтової дороги, з обох боків піднімалися гори і мало не дуже високих кедрових дерев. Не ідеальне місце для очікування. Бій відбувався навколо, а гори навколо були ідеальним місцем для ворожої засідки. Ми забезпечили своє становище, наскільки могли, і чекали. Часу бракувало, нам потрібно було продовжувати йти, оскільки ми мали виконати місію. У будь-якій бойовій одиниці виконання завдання є однією з найважливіших речей, якщо не найважливішою. Успіх усієї битви залежить від того, як кожен виконає свою місію, як планувалося. (Виконання місії за будь-яку ціну – ще одна культурна цінність, про яку я напишу в іншому дописі).

Раптом я чую короткі шиплячі звуки, “hessss, kessss”. Через 2-3 секунди, ще не встигнувши зреагувати, щось потрапляє на невеликий брудний пагорб з іншого боку дороги, можливо за 30 метрів від місця, де ми чекали. Високий стовп бруду та пилу піднявся на 10 метрів у повітря. Ми впали на землю на кілька секунд запізно.

На щастя, він не вибухнув.

Це була Sagger – радянська дротова керована протитанкова ракета, яка застосовувалася спочатку у В’єтнамі, а згодом у війні Йом-Кіпур. Якби вона вибухнула, можливо, було б важче сидіти і писати цю історію. Мій дядько, Девід, був командиром танків у війні Йом-Кіпур (1973). Він та його команда були вбиті ракетою “Саггер” у Синайській пустелі на 2-й день війни (7 жовтня 73 р.).

Звук бічних форсунок двигуна, які направляють Sagger, типовий, чути його близько над головою не весело. Але буває. Ви завжди повинні бути готові, і чекати несподіваного.

Насправді вся військова служба повна несподіваних подій, прохань, тренувань, місій, завдань тощо. Такі несподівані «сюрпризи» є стандартом, а не винятком. Через деякий час служби ви звикаєте “Очікувати несподіване”, в деяких випадках вам це навіть подобається. Бували випадки, коли тиждень, коли не відбувалося нічого «несподіваного», виглядав би винятково і дивно.

Мені було 23 роки, коли я заснував свою першу компанію CoreTech, яка розробила рятувальний кардіологічний апарат. Це було незабаром після закінчення моєї служби на початку 90-х. Тоді “підприємець” ще не був загальновживаним словом, принаймні не в Ізраїлі, і в Ізраїлі навряд чи існували VC. Крім того, я нічого не знав про компанії, стартапи чи медичні прилади, тому постійно було багато сюрпризів, як правило, більше одного разу на день. Я зробив кожну помилку в книзі (і сам вигадував деякі нові помилки). Зрештою ми продали компанію, що, зважаючи на все, теж стало сюрпризом. Бути звичним до сюрпризів та несподіваних змін, подій та проблем виявилося дуже корисним та значно полегшило вирішення питань.

Бути готовим до цих несподіваних кривих куль, що надходять ліворуч і праворуч, і насправді насолоджуватися цим, є великим активом для будь-якого засновника. Як відомо кожному, хто заснував компанію, є нескінченні повороти, дорога майже ніколи не буває ні рівною, ні простою. Навчити свою команду «посміхатися до змін» і зберігати піднесений дух навіть тоді, коли все повністю змінюється з дня на денм, є ключовим.

Я хотів би подякувати Мікол Дебаш за редагування. Як завжди, будь-яка помилка, що залишилася, або помилки – це повністю моя вина.

#CommandoCulture

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/commando-culture-smile-change-expecting-unexpected-ofer-shoshan/.

Ofer SHOSHAN люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: