Людський прогрес – це міф

Наші сучасні знання про природу, безсумнівно, вражають усіх, хто жив 100 років тому. Технології та постійно прискорювана обчислювальна потужність стають у нагоді, щоб розкрити величезні загадки нашого існування – від космології до генетики.

І так, якість життя досягла безпрецедентного рівня в багатьох розвинених країнах. Ми можемо дозволити собі багато речей. Речі, до яких ми психічно прив’язані і від яких залежамо.

Однак, як люди, ми ледве еволюціонували. Мудрі експерти можуть пробачити, і якщо ми відкинемо великих грецьких філософів, ми повернемо на світло ідеї найновішої історії, такі як Французька революція 18 століття. Девіз LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ, вперше висловлений Максимілієном Робесп’єром, досі звучить у наших серцях. Це короткі людські цінності, до яких ми прагнемо.

Ми рівноправні? Я думаю, що не. Поширене розуміння того, що багатство надає можливості. Проста частина світового населення має доступ до більшості ресурсів.

А братство? Тут ми повинні зневажливо визнати повне фіаско людства. На стрілі часу можна знайти майже будь-який мирний період.

Що ж, ми можемо стверджувати, що прогрес демократії та свобод (LIBERTÉ) користується багатьма розвиненими країнами, що заспокоїло б пана Робесп’єра. Високий дух і мораль британського суспільства нещодавно зазнав випадкового твіту Міністерства фінансів 9 лютого 2018 року. ! “Покоління британців були залучені у спадщину фінансової підтримки одного з найжорстокіших злочинів проти людства у світі”. – TheGuardien.https: //www.theguardian.com/news/2018/mar/29/slavery-abolition-compenation-when-will-britain-face-up-to-its-crimes-against-humanity.

“Зірки ховають ваші вогні; нехай світло не бачить моїх чорних і глибоких бажань” – (Вільям-Шекспір). Чи є у нас сподівання зіткнутися з проблемами бути людиною, високосвідомим суспільством, яке дотримується цінностей Французької революції? Відповідь однозначно ТАК. Обнадійливий приклад подав у 2020 році Американський круглий стіл для бізнесу, представлений майже 200 топ-менеджерами США. Він опублікував заяву, в якій мета корпорації була перевизначена з простого захисту інтересів акціонерів на захист навколишнього середовища, інвестування в працівників та чесні та етичні стосунки зі своїми постачальниками. Для бізнесу та політиків у всьому світі життєво важливо слідувати цьому прикладу, визнаючи свою основну мету, просто сказану: LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/human-progress-myth-nasim-aliev/.

Nasim Aliev люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: