Добувати неможливо!

“Більше чотирьох з п’яти гірничих проектів приходять із запізненням і перевищенням бюджету, в середньому на 43 відсотки”. Мак-Кінсі, лютий 2017 року

Ця статистика не дивна, враховуючи складність розробки шахти, як правило, в тих частинах світу, де навіть найпростіша логістика є проблемою через рельєф, погоду, дозволи або політику, щоб назвати декілька!

Є кілька гірничих компаній, які постійно відповідають очікуванням. Що вони роблять, щоб зменшити ризик того, що більшість не є?

Більшості з нас ніколи не доведеться будувати шахту, але якщо ви інвестор, великий чи малий, чи читали ви коли-небудь техніко-економічне обґрунтування? Як правило, довжиною кілька сотень сторінок, важким жаргоном, дуже складним та оплачуваним власником основного проекту. Це не для фінта серцем!

Норми, що стосуються публікації “Резерви та ресурси”, а також побудова техніко-економічних обґрунтувань гірничих робіт, як правило, переважають кодифікованим набором правил та рекомендацій, викладеним у National Instrument 43-101 (Канада) та JORC (Австралія). Метою цих правил було забезпечити не публікування інвесторами оманливої, помилкової або шахрайської інформації, що стосується мінеральних властивостей.

Немає сумнівів, що ці правила / керівні принципи були успішними багато в чому, АЛЕ якщо метою було інвесторська громадськість насправді прочитати ці звіти та врахувати припущення, а не зосереджуватися лише на заголовку Чиста теперішня вартість та IRR, тоді ми маємо довгий шлях.

Техніко-економічні обґрунтування повинні бути джерелом інформації, що сприяє розвитку базового проекту, дозволяючи обговорення ключових питань для зменшення ризику та посилення кінцевого результату, щоб забезпечити меншу кількість проектів, що надходять пізно та перевищують бюджет.

Я запускаю Digbee, мережу експертів та альтернативну дослідницьку платформу. Поєднання сили громади кардинально змінити дослідження та належну ретельність цієї галузі на краще. Моє бачення – покращити доступ до видобутку корисних копалин, зменшити складність, знизити витрати на належну перевірку, покращити результати розробки нових шахт і, сподіваємось, розширити привабливість цієї критичної галузі.

Якщо ви хотіли б бути одними з перших, хто дізнався про запуск Digbee, підпишіться на http://www.thedigbee.com

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/mining-impossible-jamie-strauss/.

Jamie Strauss люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: