Чи виявляють вчені суспільства “новий прагматизм” щодо ОА?

Ставлення до відкритого доступу змінюється. Навчені суспільства починають сприймати відкритий доступ як ділову можливість, а також як засіб збільшення охоплення. ALPSP і Taylor & Francis провели опитування серед вчених співробітників суспільства в квітні 2014 року, після аналогічного опитування 2013 року.

Майже третина респондентів (30% із 139 респондентів) тепер бачать у відкритому доступі можливість, порівняно з 41%, які вважають загрозу. Хоча «загроза» все ще більша, різниця між цими двома таборами зменшилася вдвічі з 2013 року.

Чи це початок «нового прагматизму» для суспільств щодо відкритого доступу? Звичайно, страх, схоже, поступається місцем відчуттю практичних можливостей. Забігаючи на майбутнє, майже половина респондентів (47%) заявляють, що планують нові журнали з відкритим доступом. Якщо OA – це новий рок-н-ролл, суспільства шукають трохи менше розмов і трохи більше дій …

Повну інформацію про опитування та його висновки можна прочитати за посиланням: http://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17521742.2015.1013807#abstract

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/learned-societies-exhibiting-new-pragmatism-oa-rod-cookson/.

Rod Cookson люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: