5 способів побудувати переможну рутину

Ця публікація була вперше опублікована в The Mission тут

Я з тих людей, які не дотримуються рутини. Я придумую плани досягнення різних цілей. Однак протягом декількох тижнів з’являються й інші “термінові” речі, що вибивають з ладу план. Незабаром я повертаюся до старих звичок – витрачати дні, не докладаючи багато зусиль. Це була постійна боротьба.

Але цього разу щось клацнуло. Процедури, здається, працюють. Час часу, який я виділив для різних робіт, продовжується далі. Від перевірки електронної пошти до написання. Від практики на ультрамарафоні до читання, проектних робіт тощо.

Отже, що цього разу відрізняється?

Перш ніж вдаватися до деталей, давайте розглянемо чотири поняття:

1 Короткість життя: Ми живемо в середньому близько 4000 тижнів. Більше того, ми витрачаємо більшу частину. Ми хочемо досягти великих справ у житті. Наші амбіції безмежні. Однак це прагнення до щастя призводить до того, що ми ігноруємо те, що справді важливо. Перше століття нашої ери римський філософ Сенека писав:

Цей відведений нам простір мчить так швидко і так швидко, що всі рятують дуже небагатьох, знаходять життя в кінці саме тоді, коли вони готуються до життя.

Ви можете знайти повний лист тут:

Це цікаве поняття. Багато авторів протягом століть говорили про обмежений час. Ось сучасний погляд на час, який нам належить прожити:

2 Уважність (фокус): Ми голодні до уваги. Соціальні мережі та мільйони інших зобов’язань продовжують підкрадатись до нас. Наукове дослідження показало, що тривалість нашої уваги зараз становить вісім секунд, менше, ніж золота рибка, яка триває увагу дев’ять секунд. Раніше у нас було дванадцять секунд уваги в 2010 році ….

Чому необхідна практика уважності?

Це допомагає підвищити щастя, зменшує стрес і покращує життя. Ось реферат з наукового журналу. Це пояснює, як уважність впливає на життя позитивно шляхом поліпшення уваги.

3 Щастя: Який сенс життя, якщо ми не щасливі? Що рухає нашою пристрастю до важкої праці чи бути корисним іншим?

Ми віримо, що будемо раді, якщо зможемо досягти певного багатства. Ми будемо щасливі, якщо присвятимо своє життя будівництву космічного корабля або витратимо свій час, допомагаючи іншим знаходити сенс.

Ми робимо те, що, сподіваємось, зробить нас щасливими, якщо не зараз, то через деякий час.

Чи існує формула щастя?

Якщо ви шукаєте: “Як бути щасливим?” Google генерує 257 мільйонів результатів за 0,58 секунди. Тут багато поглядів. Більшість медичних журналів погоджуються з тим, що щастя слід практикувати щодня. Не потрібно чекати досягнення окремих результатів. Це може бути щоденною звичкою. Ось що клініка Майо говорить про способи бути щасливими:

Одним з ключових навчань є тренування розуму насолоджуватися моментом.

Щоб ми могли насолоджуватися тим, що ми робимо зараз, а не чекати результатів наших дій.

4 Тайм-менеджмент: Ідея тайм-менеджменту сягає далеко назад. Сенека закликав свого товариша Романа марнувати час, “випікаючи тіло на сонці”. Думаю, це природна реакція, коли ти усвідомлюєш, наскільки коротке життя.

Під час промислової революції люди почали переходити від вільних відносин з робітником до співробітників та роботодавців. Розрахунок часу на виплату заробітної плати став необхідним. Тейлор представив цю концепцію в заводських умовах. Він показав, скільки ще може виготовити кожен працівник, якби вони не витрачали час і більше працювали. Робітники не раділи.

Ця концепція індивідуальної продуктивності виникла у консультанта на ім’я Айві Лі. Чарльз Шваб, президент Bethlehem Steel, попросив його допомогти підвищити продуктивність праці своїх керівників. Містер Лі придумав, що керівники повинні складати щовечора список шести найважливіших завдань, які вони хотіли досягти наступного дня. Потім керівникам потрібно було стежити за списками, починаючи згори. Цей метод застосовувався на практиці протягом трьох місяців. Результати настільки різко покращились, що сталевий магніт заплатив пану Лі 400 тис. Доларів (сьогоднішніми грошима).

Існує багато історій і про Бенджаміна Франкліна. Він писав та практикував ефективність як орієнтир для особистих та професійних цілей. Франкліну навіть приписують фразу “час – це гроші”.

Давайте зв’яжемо концепції разом.

Ми всі хочемо бути щасливими. Шлях бути щасливим – це жити смисловим життям – не якимось великим змістом, а прийняти думку, що те, як ми проводимо кожну мить, є способом, яким визначається цінність нашого життя.

І спосіб зробити це – жити уважно. Насолоджуйтесь кожною миттю. Зосередьтеся на одному завданні за раз. Плекайте життя і вмирайте з почуттям сповнення. Життя, не витрачене безглуздою діяльністю, незважаючи на його короткочасність.

Отже, як зробити хвилини свого життя приємними?

Після багатьох випробувань та експериментів мені здається, працює наступне:

1 Складіть ранкову програму: це ті заходи, якими ви займаєтесь, щоб скласти решту дня. Багато особистостей історії практикували це з часом. Ось декілька основних моментів:

Мені підходить прокидання о 6 ранку. Мій ранковий ритуал починається з медитації, а потім короткої вправи (для повного пробудження тіла), «Ранкового журналу» (записування всього, що спадає на думку) та роботи над моїм блогом протягом однієї години. Цей ритуал адаптований до практики Тіма Ферріса, і я досі експериментую. Для мене одна з проблем боротьби – це електронна пошта. Прокидаюся за сотні електронних листів за одну ніч. Важко встояти перед спокусою перевірити, щоб з’ясувати, що відбувається в моєму світі.

Є кілька ключових знань у розробці та дотриманні ранкового ритуалу.

По-перше, зробіть це послідовним. Прокидайтеся щодня в один і той же час і стежте за діяльністю, не замислюючись. По-друге, усуньте важке завдання. Він відомий як “поїдання жаби”. Ідея полягає в тому, щоб зробити щось зроблене, що буде важко в подальшій частині дня. Для мене це написання блогів. По-третє, не захоплюйтеся соціальними мережами або електронною поштою протягом перших кількох годин. У той момент, коли ми відкриваємо свій Facebook або відкриваємо електронну пошту, наш час зайняли інші. Повернути цей продуктивний час буде важко. По-четверте, експеримент. Різні люди використовують різні ритуали. Знайдіть, який з них вам підходить. Який з них змушує вас почувати себе досягненими до того часу, як ви вирушаєте до офісу.

2 Використовуйте блоки часу: Зараз науково доведено, що наш розум не може повністю перейти від одного завдання до іншого. Це ставить під загрозу якість роботи. Коли ми намагаємося виконувати багатозадачність, ми в кінцевому підсумку виробляємо неякісну роботу і витрачаємо час на процес. Єдиним винятком є прослуховування музики. Ми можемо слухати музику та покращити фокус на такі дії, як писання чи біг. Причиною, за словами Кліффорда Насса зі Стенфорда, є те, що ми використовуємо різні частини нашого мозку під час прослуховування музики. Детальніше ви можете прочитати тут:

Кел Ньюпорт, ще один професор Стенфорда, написав захоплюючу книгу під назвою Глибока робота. Він зазначив, як ми можемо змусити себе робити якісну роботу, блокуючи розумний проміжок часу і зосередившись на одному завданні під час цього блоку. Ось допис у блозі про те, як він робить це щодня.

Я знайшов це дуже ефективним. Я витрачаю кілька хвилин щовечора, щоб перекрити свій час наступного дня. Блокування часу для ранкового ритуалу, перевірки електронної пошти, фізичних вправ тощо.

Ідея полягає в тому, щоб якомога більше дотримуватися блоку і не дозволяти іншим роботам переповнювати слоти. Наприклад, як тільки ви заблокували час для перевірки електронної пошти, не продовжуйте перевіряти електронні листи після цього періоду часу. Якщо ви заблокували час для фізичних вправ, переконайтеся, що ви перебуваєте в тренажерному залі, навіть якщо вам не хочеться.

3 Соціальні медіа / програми / мобільні ігри: вони створені для викликання звикання. Мобільний телефон – це все одно, що носити в кишені ігровий автомат з казино. Ми перевіряємо мобільні телефони в середньому 120 разів на день. Алгоритм соціальних мереж продовжує зміцнювати нашу віру та систему цінностей. Він надсилає новини на нашу стрічку, які ми хотіли б прочитати, створюючи цикл підкріплення та звикання. Щодня надсилається близько 500 мільйонів твітів або щогодини на YouTube завантажується 300 годин відео.

Додатки, якими ми користуємось, розроблені для викликання звикання – від електронної пошти до ігор. Прочитайте про це тут

Що стосується часу, це як чорна діра. Спосіб протидії – використання виділених блоків часу, згаданих раніше. Нам потрібно припинити доступ до додатків, що викликають звикання, протягом періоду часу. Як не дивно, я використовую інший додаток Forest для протидії цим програмам. Forest припиняє всі сповіщення та доступ до вибраних вами програм. Це допомагає тримати фокус протягом блоку часу. Є небагато інших програм, які слугують цій же меті.

4 Вправа: будуйте блок для фізичних вправ щодня. Залежно від вашої мети, це може бути легкою або напруженою рутиною. Переваги тепер доведено без сумніву. Але проблема полягає у формуванні звички. Я пропоную починати повільно та вдосконалюватись з невеликими кроками. Не намагайтеся входити олл-ин. Також майте ціль. Наприклад, взяти на себе зобов’язання виконати 5 тис. Пробіжок за 3 місяці. Згідно з останніми дослідженнями, на формування звички потрібно 66 днів. Фокус полягає в тому, щоб дотримуватися рутини досить довго, щоб виробити звичку.

5 обманний день: майте день щотижня, щоб винагородити себе за дотримання режиму тижня. Це може бути день, коли ви дозволите собі більшу гнучкість в рутині. Чит-дні було доведено корисними для формування звички, будь то дієта чи фізичні вправи. Побудуйте його у своїй рутині.

І ось як я дотримуюся своєї рутини. Будь ласка, експериментуйте з різними варіантами та знайдіть, що вам підходить. Знайшовши формулу, переконайтеся, що ви продовжуєте практику досить довго, поки це не стане звичкою.

Заклик до дії:

Якщо вам сподобалось читати цей щоденник, ви можете отримати БЕЗКОШТОВНУ копію моїх вибраних публікацій у форматі PDF і підписатися на щомісячний бюлетень. Я висвітлюю лайфхаки та технологічні тенденції. Клацніть на посилання тут

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/5-ways-build-winning-routine-sajid-rahman/.

Sajid Rahman люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: