Еволюція співпраці: прийняття правильних рішень у невизначеному світі

З перших тижнів ув’язнення багато експертів робили великі заяви, сповнені впевненості щодо майбутнього роботи та співпраці. Криза охорони здоров’я та ув’язненість, безумовно, порушили нашу роботу і змусили серйозні зміни. Але ситуація все ще швидко змінюється. Напрямок нашої співпраці має розвиватися далі в найближчі місяці та роки. Рано робити висновки та приймати надмірно радикальні рішення. У невизначеності краще робити ставку на пристосованість.

Не поспішайте робити поспішні висновки.

Лише через місяць після закінчення ув’язнення ми можемо зробити якісь висновки про те, якою буде робота та співпраця через рік, п’ять років і навіть менше десять років. Світ, в якому нам доводиться приймати рішення, все ще дуже порушений і включає багато невизначеностей. Це стрес. У стресових ситуаціях нормально хотіти заспокоїти себе обов’язковими деклараціями, рішучими діями. Вони надають впевненості експертам, а керівництво тим, кому цього не вистачає.

Однак лише метеорологи можуть сказати протилежне тому, що вони оголосили напередодні з абсолютною впевненістю, не втрачаючи довіри. Добре інформовані особи, що приймають рішення, звичайно, мають право помилятися, і це повинні визнати, це дуже важливо. З іншого боку, вони також несуть відповідальність не ховатися за хибною впевненістю.

Невизначений світ – не маніхейський, чому наш дискурс і наші бізнес-рішення?

Нещодавно ми спостерігали багато рекламних ефектів від компаній (французьких та інших), що оголошують про роботу на дистанції довічно. Або перейти до децентралізованої організації без офісів на 100%.

Деякі створені для цього, це правда. А криза лише прискорила процес, який уже розпочався. Але далеко не це більшість.

Подібно до того, як “експерти”, які оголосили про закінчення офісу, можливо, трохи випередили, коли ми бачимо, що 80% опитаних вважають, що їм бракує соціальних зв’язків зі своїми колегами, коли все відбувається за допомогою відеоконференції.

Звичайно, буде еволюція. Звичайно, стримування прискорило цифрову трансформацію. Звичайно, ми не будемо розглядати роботу з телемережі так само. Але поки що рано робити будь-які незаперечні та абсолютні висновки. Результат цього шоку, мабуть, буде набагато гібриднішим, ніж ми уявляємо сьогодні.

У невизначеності: зробіть ставку на гнучкість, спритність та пристосованість

Оскільки ми не знаємо, оскільки правила еволюціонують з кожним днем і оскільки ми перебуваємо в невідомості, немає сенсу все засмучувати, якщо це потрібно повернути через 3 тижні.

Тож будьте гнучкими.

Ми регулярно хвалимо заслуги спритної організації. Зараз прийнято, що розширені специфікації та проекти протягом 2 років не приносять задоволення споживачам, на відміну від спритності в управлінні пріоритетами, інструментами, відгуками користувачів.

Ну, уявіть свій бізнес як продукт. Ви мали і матимете кілька його версій. Це також одна з перших рекомендацій дуже гарної книги Джейсона Фріда та Девіда Хайнмайєра Ханссона “На роботі не повинно бути божевільним”. Тому однією з ваших цілей є вдосконалення цього продукту (вашої компанії) від однієї версії до іншої.

Тож, звичайно, криза та стримування COVID 19 є серйозним проривом. Але ця нова версія, уявіть собі гнучку, гнучку та гнучку. Тобто, він повинен мати можливість легко розвиватися за ключовими моментами, не вимагаючи капітального ремонту.

За цей час співпраця швидко розвивається, і я можу навіть сказати вам, що сьогодні вона не зовсім така, як була два місяці тому. Зараз, коли деякі команди знову починають ходити до офісів, ми все ще спостерігаємо появу нових застосувань. Ми перейшли від віч-на-віч до повністю дистанційної роботи, сьогодні ми знаходимось у гібридному форматі, все ще трохи хиткому і, можливо, обмеженому. Якою буде ситуація через півроку, рік і п’ять років?

Більше, ніж питання інструментів і методів, це питання культури

Адаптованість та спритність – це не лише питання інструментів. Звичайно, деякі програмні чи електронні рішення можуть полегшити ваше життя та допомогти вашим командам бути більш спритними (привіт Адок) Але інструменти не можуть замінити культуру гнучкості.

Візьмемо дуже простий приклад: Flex Office, ці простори без посади, призначеної кожному працівнику.

У компанії A: кожен має вибір свого місця, кожен день, і все ж кожен сидить в одному і тому ж місці, кожен день, незалежно від місії, команди, з якою йому / їй доводиться працювати.

У компанії В: кожен має вибір місця, кожного дня, і всі місця змінюються дуже регулярно, відповідно до потреб, настрою, цілей дня або тижня.

Важливим у цьому прикладі є те, що рамки та правила – це не все, культура є основою організації, і нею повинні ділитися всі. Нещодавно Фредерік Мазелла заявив, що сильна культура (цінності) має перевагу над процедурами в швидкозростаючій компанії. Ця культура не будується за день і не нав’язується проти волі ваших співробітників.

Не поспішайте пояснити свій вибір, запропонувати, вислухати пропозиції, потреби та проблеми ваших команд. Регулюйте регулярно, за допомогою простих, легко застосовних змін, щоб реагувати на ці підвищені Точки Болю. Ці регулярні “оновлення” вашого бізнесу призведуть до значних змін у міру їх складання. Але отриманий результат буде ближче до ваших потреб та ваших співробітників, ніж із великим потрясінням, розпочатим сьогодні та завершеним за 2 роки.

Найкращий спосіб приймати рішення з невизначеністю – залишатися спритним. Подумайте про тенісиста, який не знає, на якій стороні буде грати його супротивник, тому він робить мікрокоригування цієї притискної сили, залишається легким і готовим рухатися в правильному напрямку, коли прийде час.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/l%C3%A9volution-de-la-collaboration-prendre-les-bonnes-dans-paul-p%C3%A9reti%C3%A9/.

Paul Péretié люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: