Кілька роздумів про амбіції, суперництво та співпрацю

Цибулини, винайдені Томасом Едісоном, освітлювали будинки та вулиці американських міст. Зрештою, вони живилися від змінного струму, винайденого Теслою (його найбільшим суперником). Чи було б це можливо без їхнього суперництва?

Амбіції та наслідки конкуренції можуть стимулювати зміни, стимулювати дії та дозволяти окремим людям, групам та компаніям ставати все більш ефективними та продуктивними. Але для того, щоб стати кращою людиною чи кращою організацією, потрібно вміти використовувати амбіції, використовувати їх, а не захоплюватися нею.

Ті, хто не може цим керувати, – зазнають невдачі. Приклади із загальної історії (Наполеон Бонапарт) або історії бізнесу (Enron, Lehman Brothers) показали це багато разів. Якщо ми не накладаємо собі обмежень заради загального блага, честолюбство може легко перерости в руйнівну оману величі.

Завдяки глобалізації виклики, з якими стикається світ, стають наднаціональними. Подібним чином соціальні та екологічні загрози впливають не на обмежені громади, а на всіх нас. У ролі керівників у вирішенні цих проблем є багато аспектів. Саме вони можуть розробляти стратегії розвитку бізнесу як на стійкій, так і на соціальній та екологічній основі. Вони також мають можливість і засоби запобігти наслідкам неконтрольованого розвитку.

Давайте шукати можливості для спільної роботи поза межами та за межами наших амбіцій. Так само, як генеральні директори, об’єднані в Клуб чемпіонів змін чоловіків, чия ідея полягає в тому, щоб спільно підтримувати різноманітність у бізнесі та сприяти рівним можливостям жінок та чоловіків. Або як польські банки, які разом створили Polish Payment Standard та BLIK.

Сучасний бізнес повинен усвідомлювати спільні цілі та діяти спільно для їх досягнення.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/few-thoughts-ambition-rivalry-collaboration-przemek-gdanski/.

Przemek Gdanski люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: