Пошук ліквідності на ринках корпоративних боргів

Ринки корпоративних облігацій за своєю суттю є неліквідними

Зараз широко визнано, що ринки боргів підприємств не мають достатньої ліквідності, щоб задовольнити вимоги інвесторів щодо торгівлі. Структура ринку корпоративних облігацій від вересня 2014 р. Blackrock: Час реформ тепер описує структуру торгового ринку як “зламану”. Вилучення дилерського капіталу, зумовлене положеннями Базеля III та Додда-Франка (що призвело до скорочення запасів корпоративних облігацій з 250 до 60 мм у 2014 році), широко називають причиною зменшення ліквідності. Послідовники ринку, які мають довші спогади, можуть згадати, що занепокоєння з боку покупки з приводу ліквідності ринку та трансакційних витрат передувало Базелю III і стало рушієм загального короткого, але всебічного розквіту електронних торгових “рішень” близько 2000 року. Не є нерозумним пропонувати Ринки корпоративних облігацій за своєю суттю є неліквідними, і вони були частково та тимчасово ліквідовані лише шляхом застосування дилерського капіталу за ціною.

Тільки торгові системи не можуть вирішити питання ліквідності

У поточну посуху ліквідності рішення знову зосередилися насамперед на просторі виконання з хвилею систем державного замовлення (пам’ятаєте Кассіопею?), За якою йшов ряд систем переговорів та аукціонів, деякі у форматі «темного пулу». Вже є припущення щодо кількості торгових систем, які можуть вижити, та повідомляють про ранні жертви. Урок попереднього розквіту торгових систем полягає в тому, що добре розроблена система може оптимізувати наявну ліквідність, але сама по собі не створює ліквідності.

Створення ліквідності вимагає більш фундаментального перегляду ринкової практики, визнання того, що облігаціями не можна торгуватися так само, як акціями, та усвідомлення переваг, які втручання дилера приносить на ринок поза застосуванням капіталу.

Існує фундаментальна структурна проблема – випуск “тисяч облігацій”

«Слон у кімнаті» – це величезний масштаб ринків корпоративних облігацій; де ринки акцій складають сотні акцій, ринки корпоративних боргів – тисячі облігацій, багато з подібними характеристиками. Існує розрив між процесом інвестування та процесом торгівлі корпоративними облігаціями. З точки зору інвестицій цілий ряд облігацій може задовольнити вимоги портфеля, але торгівля – це послідовний процес, що передбачає виявлення ціни за облігаціями та потенційний витік інформації. Крім того, ETF та інші інвестиційні інструменти, пов’язані з індексом, зосереджуються на обмеженому діапазоні базових облігацій, що має наслідки для ціноутворення для базових облігацій та наслідки для ліквідності для більш широкого ринку.

Можливість полягає в переході від серійної торгівлі до портфельної, де ефективне виявлення порівнянних облігацій є критичним

Перший крок до фундаментального поліпшення ліквідності ринку вимагає кращого зв’язку між інвестиційним та торговим процесами з повною ідентифікацією порівнянних облігацій (або потенційних альтернативних торгів). Послідовний аналіз порівнянних облігацій, розумно застосований, може покращити ліквідність у всіх торгових форматах, включаючи традиційні формати дилерів для клієнтів.

FactEntry, спеціаліст, який надає дані з фіксованим доходом, розробляє порівняльний показник облігацій (CBB) для сприяння послідовній та ефективній ідентифікації порівняльних облігацій. CBB дозволяє користувачам встановлювати власні порівнянні критерії – доступна кредитна якість, сектор, тривалість, дохідність та інші ключові критерії, а також визначати порівнянні облігації на рівні індексу, ETF, портфеля або окремих облігацій. FactEntry співпрацюватиме як із закупівлями, так і з боку продавців, щоб доопрацювати формат CBB, який доступний через http://www.comparebond.com.

Ефективна ідентифікація порівнянних облігацій забезпечує платформу для підходу до торгівлі, який краще узгоджується з інвестиційним процесом, полегшуючи оцінку всього спектру торгових варіантів. Покращене визнання альтернативних варіантів торгів може суттєво підвищити ліквідність у поточній торговій структурі, включаючи традиційне середовище запитів, але це ще не кінець історії. Поінформованість ринку про обсяг порівнянних облігацій може бути рушієм попиту на типи замовлень, здатних виражати цілий ряд (умовних) торгових інтересів та торгових систем, здатних ефективно поєднувати складні замовлення … все починаючи з ефективної ідентифікації порівняльних облігацій.

Про автора

Ендрю Хауісон

Радник FactEntry

Ендрю Хауісон – незалежний консультант, який займається питаннями інфраструктури ринків капіталу. Раніше він відповідав за Bond Connect, вдосконалену торгову платформу з фіксованим доходом, і є радником FactEntry.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/search-liquidity-corporate-debt-markets-sandeep-dhingra/.

Sandeep Dhingra люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: