Протягом усього життя? Sì, e довічне навчання!

Все частіше ми чуємо про навчання впродовж життя або практику (та необхідність) вивчати та вивчати нові поняття та нові навички протягом усього життя.

Як менеджер із трансформацій, я часто виявляю, що керую та сприяю змінам, які вимагають від людей розвитку нових навичок та зміни своїх робочих звичок та практики.

Що там відбувається?

Навчання триває

Університети та навчальні центри все частіше організовують себе, щоб заохотити навчання навіть для тих, хто вже працює. Майстри, телематичні ступені та будь-який інший вид навчання, який можна узгодити з роботою (навіть штатною!), Поширюються.

Певний спротив змінити класичний зразок «навчання, потім закінчив освіту …», але деякі речі змінюються швидко. В англосаксонському світі, але тепер і в Італії ми знаходимо все більше і більше MOOC та онлайн-навчальних платформ. Сам LinkedIn завдяки своєму розділу “навчання” (і завдяки придбанню Lynda) дуже активно надає навчальні кліпи популяції цікавих професіоналів для продовження навчання та вивчення нових речей.

На мій погляд, дуже цікаво спостерігати за тим, як вища освіта (щоб було зрозуміло, та, що закінчується) також перебудовується. Поряд із університетами протягом декількох років розробляються професійні курси (ІТС, Вищі технічні інститути), які дозволяють “вивчати роботу” або одночасно вчитися та працювати відповідно до досвідченого та завершеного навчального шляху. У своєму досвіді директора з персоналу в ІТ-компанії я бачив, як все більше молодих людей починають працювати після отримання ступеня бакалавра і протягом перших років роботи працюють над досягненням ступеня магістра. Тому навіть відомий університет +2 все більше стає навчальною діяльністю, що здійснюється паралельно з професійною діяльністю.

Проповідувати добре, а нуля погано. і я?

Якщо це загальна тенденція, я запитав себе: “але якщо я озирнуся назад, що я зробив?”. Оскільки добре проповідувати і погано дряпати – це дуже поширена практика, особливо серед тих, хто завжди сильніший у теорії, ніж на практиці, я намагався трохи озирнутися назад.

Тож я зробив невеличку вправу, дуже грубу. Я повторив свій досвід, починаючи з моменту вступу до університету і до сьогодні. І я дуже показово намагався вказати, скільки свого часу я присвятив (формальному) навчанню, роботі та викладанню.

Це результат! У моїй кар’єрі ви можете побачити такі моменти:

вже в університеті я почав працювати, і я виявляю, що поєднання навчання та роботи мене дуже “сформувало” і дало мені великі стимули;

після університету я почав працювати повний робочий день, але вже наступного року я вступив до магістратури університету другого рівня зі змішаного навчання;

через рік після закінчення магістра я поступив на другий ступінь (перший рівень), щоб урізноманітнити навчання і отримати нові стимули та нові перспективи;

з цього літа я знову зарахований до майстра EMBA за формулою вихідних.

Насправді я б сказав, що навчання впродовж життя та безперервна освіта – також частина моєї практики! І я дуже задоволений цим, я вважаю, що ці два дії посилюють і стимулюють один одного. Тож навчання під час роботи (і працюючи під час навчання) виробляє набагато ефективніші стимули!

“Моя” таблиця показує, що в якийсь момент моєї кар’єри я також почав викладати. Насправді я вперше мав можливість викладати в університеті (що продовжую робити з великим задоволенням, коли у мене є така можливість) як ад’юнкт-професор. А потім викладати та піклуватися про освіту у двох ІТС-фондах.

Я також вважаю це важливим елементом … віддача, викладання та навчання дуже збагачує та стимулює, і я рекомендую кожному, хто має можливість спробувати свої сили в цьому!

Викладання протягом усього життя

З цієї причини, після цього роздуму, я відчуваю, що можу рішуче рекламувати не лише навчання впродовж життя, але й викладання протягом усього життя як дуже ситний, професійно стимулюючий досвід та як реальні інвестиції в себе!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/life-long-learning-s%C3%AC-e-teaching-andrea-biancini/.

Andrea Biancini люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: