П’ять кроків для додавання інтелекту до існуючих продуктів

В даний час ми перебуваємо в середині великих галузевих зрушень з метою перетворення існуючих виробничих компаній у передові технологічні компанії. Найновіший і найвідоміший приклад – бажання GE стати топ-10 програмною компанією до 2020 року.

Однією з найпоширеніших стратегій цифрової трансформації є додавання інтелекту до існуючої лінійки продуктів, або просто кажучи, зробити німий пристрій розумним через Інтернет речей. Як би просто не звучало «вкласти в нього комп’ютер», компанії довгий час намагаються вирішити цю проблему, причому деякі результати є досить поганими.

Цей посібник містить п’ять основних речей, які слід врахувати, перш ніж ваша компанія вирішить додати інтелект до існуючого продукту.

1 почніть із проблеми

Перше запитання, яке ви повинні задати собі: “Яку користь це матиме для мого клієнта?”

Це занадто поширене явище, коли виробник створює підключений пристрій, який не вирішує реальної проблеми. Підключена мікрохвильова піч може бути прикладом рішення, яке не починається з проблеми. В середньому мікрохвильовки працюють не дуже довго, і користувач зазвичай не надто віддаляється від них. Отримання мобільного сповіщення після завершення додає дуже мало додаткової цінності.

З іншого боку, підключена піч має велику потенційну цінність для споживача. Скільки разів ви чули, як хтось стурбований тим, чи не залишав духовку ввімкненою. Можливість перевіряти духовку та, при необхідності, вимикати з неї в будь-якій точці світу забезпечує безпеку та спокій та економить енергію.

Якщо ви не можете відповісти на запитання про те, як це приносить користь клієнтові, вам потрібно переглянути, як додати інтелект, або розглянути можливість його взагалі не додавати.

2 почніть з малого

У багатьох випадках навіть найменший обсяг підключення може принести значну віддачу. Дуже легко сидіти в кімнаті з групою людей і обмірковувати щось настільки складне, що важко навіть знати, з чого почати.

У прикладі розумної духовки може бути спокусливо додати можливість планувати таймери приготування, сповіщення про попередній розігрів, дистанційне ввімкнення та вимкнення внутрішнього освітлення та сотні інших функцій. Той факт, що ви взяли раніше не підключений пристрій і додали до нього інтелект, – це вже головне досягнення.

Починаючи з малого, ви можете швидко потрапити в руки своїх клієнтів, а це найважливіше. Ви дізнаєтесь, дуже швидко, незалежно від того, піклуються ваші клієнти чи ні. Почніть із найсильнішого удару, наприклад, можливості дистанційно вимкнути духовку, а потім нехай ваші клієнти скажуть вам, що додати далі.

3 будь відкритим

Старі компанії, особливо традиційні виробничі компанії, можуть досить захистити свої пристрої та дані. Якщо ви будуєте приховану систему, ціна клієнта обмежується тим, що прямо надається вашим продуктом. Якщо ви робите продукт відкритим, як правило, за допомогою API, ваші клієнти та широка спільнота можуть створити додаткову цінність та переваги.

Наприклад, програма, яка дозволяє вмикати та вимикати піч, дійсно забезпечує цінність для замовника, але цінність зупиняється лише на цій функції. Чи не було б приємно, щоб духовка автоматично вимикалася, якщо клієнт їде за кілька миль від свого будинку? Якщо ви надаєте API, клієнти та інші компанії можуть додавати цю вартість без додаткових витрат. Це дозволяє вам брати участь у більшій розумній екосистемі, яка оточує вашу галузь.

Ці зовнішні інтеграції також безцінні при визначенні подальших дій. Спільнота по суті будує це для вас. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати найпопулярніші з них і згорнути їх безпосередньо у свій продукт. Спільнота знайде способи використовувати ваш продукт так, як ви ніколи не уявляли, і деякі з них можуть значно розширити ваш ринок несподіваними способами.

4 швидко повторюйте

Додавання підключення передбачає програмне забезпечення, а програмне забезпечення – це набагато інший бізнес-процес порівняно з виробництвом. Програмне забезпечення рухається швидше, і ви повинні планувати та враховувати постійну ітерацію вашого недавно підключеного продукту.

Традиційне виробництво має набагато вищі початкові витрати в порівнянні з програмним забезпеченням, але як тільки процес буде впроваджений, воно може працювати роками і видавати мільйони копій без великих перебоїв. Програмне забезпечення покладається на багато зовнішніх залежностей, які поза вашим контролем. Підтримка функціональності, оскільки ваші залежності повільно змінюються під вас, зазвичай не вимагає величезних зусиль, але це те, що слід очікувати.

Починати з малого з швидкими ітераціями – це потужна комбінація. Як тільки ваші користувачі отримають підключену версію вашого продукту, вони негайно почнуть запитувати додаткові функції. Кожна ітерація повинна бути невеликою і відповідати фактичним потребам клієнтів.

5 отримати допомогу

Ви, без сумніву, є експертами у своїй галузі, своєму продукті та виробничому процесі. Навряд чи ви також є експертом у підключених пристроях та Інтернеті речей. Хороша новина полягає в тому, що існують компанії, які вже робили це раніше, знають технологію та можуть допомогти вивести ваш пристрій на ринок.

Важливо уважно дослідити свого партнера. Обов’язково виберіть той, який має досвід роботи в Інтернеті речей. Складність побудови підключеного пристрою легко недооцінити. Потрібно лише одне порушення безпеки, щоб назавжди заплямувати репутацію вашої компанії.

Той самий підхід “починати з малого” також слід застосовувати при виборі партнера. Почніть з невеликого підтвердження концепції. Це не буде вам дорого коштувати, і ви відразу дізнаєтесь, чи може партнер здійснити доставку.

Ці пристрої, що підтверджують концепцію, також можуть бути показані деяким вибору клієнтам для зворотного зв’язку. Це чудовий шанс відповісти на все важливе запитання: “Яку користь це принесе клієнту?”

Про автора

Брендон Каннадей робить зв’язаний світ реальністю як співзасновник та головний директор з продуктів компанії Losant. Як частина Losant, Брендон допоміг компаніям будь-якого розміру, малому до Fortune 100, вивести на ринок свої підключені рішення, захистити їх та масштабувати з одного на тисячі пристроїв.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/five-steps-add-intelligence-existing-products-brandon-cannaday/.

Brandon Cannaday люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: