Під час кризи хто ти в цифровій економіці і що ти можеш зробити?

ABCOMM підрахував, що зростання бразильської електронної комерції складе 18% у 2020 році, досягнувши загального обороту в 106 мільярдів доларів США. Тим НЕ менше, необхідність адаптації корпоративних культур (які традиційно були дуже повільно в прийнятті цифрового бізнесу) , викликаних соціальною дистанцією вводиться з метою стримати поширення нового коронавируса, робить панораму зміни ринку електронної комерції радикально і в дивовижному швидкість. Отже, зараз очікується, що зростання сектору цього року буде значно вищим. У цьому сенсі ми можемо розділити компанії на 3 групи, потенційно здатні зафіксувати цей ріст: компанії, які продовжують працювати в режимі офлайн, в процесі цифрової трансформації та цифрові корінні (рисунок 1).

(Фігура 1)

Перша група – офлайн-компанії – це ті, які ще не мають цифрової бізнес-структури, не мають операцій електронної комерції, будь то B2B чи B2C, і мало використовують дані для своєї стратегії цифрового маркетингу та комунікацій. Як кажуть у внутрішній частині Бразилії, для цих компаній “кущ все ще високий”, а можливості омолодження бренду та бізнесу, а також проблеми розвитку цифрової культури діаметрально протилежні. Як окремі приклади можна назвати компанії цього блоку: Lojas Cem, Dia Supermercados, Magazine Leader тощо.

Компанії , в процесі цифрового перетворення, друга група розглянула, є ті , які вже мали структуровану роботу з екосистемою прикладних технологій, мережею кваліфікованих партнерів, технологічної командою і внутрішньої цифрової мінімально в змозі зрозуміти нові споживчі бажання. Як правило, для цих організацій вони вже мали хороший бюджет на комунікації та цифровий маркетинг, а їх операції з електронної комерції приносили приблизно 5-10% від загального доходу компанії. Ці компанії мають високу потенційну вигоду для використання під час кризи з відносно низькими витратами на впровадження та виконання. Деякі приклади компаній, які ми можемо згадати в цьому профілі: Arezzo, Renner, Centauro тощо.

Нарешті, у нас є компанії, які є цифровими корінними жителями. Як правило, ці підприємства, які народилися в новій економіці, повністю оцифрували свою культуру та процеси, їх дохід припадає на 100% від їхніх програм, і за останні кілька років він отримав простір для діючих компаній у фізичному середовищі. У цій категорії ми можемо згадати деякі компанії, такі як MercadoLivre, Dafiti, Amaro тощо.

Очевидно, що компанії, котрі найбільше виграли для виходу на ринок під час цієї кризи, – це ті, хто є цифровими корінними жителями, і тому, що вони вже мають свою культуру, орієнтовану на цифровий досвід, який радує споживача, і тому, що вони вже мають структуровані логістичні та сервісні процеси, що дозволяють це подорож. Таким чином, час для цих підприємств – це масштабування, завоювання частки ринку та закріплення своїх лідерських позицій у своїх сегментах. З іншого боку, офлайн, час цифрової трансформації якого перестав бути часом компанії і став часом ринку для її виживання, повинен мати найбільші труднощі в умовах кризи, оскільки реалізація цифрові ініціативи потрібен час не тільки розвиток самого технологічного рішення, але є також необхідність адаптації культури компанії, щоб захопити ці переваги.

З іншого боку, компанії, які вже знаходяться в процесі цифрової трансформації, отримали величезні можливості для тестування і звикнути до нової економіки в їх продажах і процесах споживчих відносин, динаміці роботи в рамках організації і з партнерами і співпрацею в цифровому навколишнє середовище. Ці компанії вже мають зародки оцифрування в своїй ДНК, вони просто не мали необхідного стимулу для розширення до того часу. Тому вони повинні зосередитися на своїх Інтернет-каналах та активізувати свої ініціативи, щоб мати змогу йти в ногу зі зростанням галузі та зміцнювати цифровий імідж свого бізнесу. З цією метою компанії цієї групи повинні працювати над двома ініціативами, які на перший погляд не здаються технологічними, але гарантують основні переваги великого досвіду роботи з брендом у цифровому середовищі. управління та логістика (малюнок 2).

Управління запасами та логістика. У цей час компанії повинні прагнути швидко та безпечно брати товари в руки споживачів. Вони повинні надати впевненості споживачеві, що товар, який він купує, він отримає у себе вдома у встановлений термін. Як і в перші дні електронної комерції, довіра до отримання була ключовим фактором і зараз. Люди ще більше переживають у своїх будинках і не можуть виїхати. Крім того, багато з них роблять першу в житті покупку через Інтернет, тому дуже важливо, щоб цей досвід був успішним. З іншого боку, також важливо розширити асортимент варіантів доставки. Споживачі більше не будуть терпіти традиційний Sedex як єдиний варіант, вони хочуть все більшої спритності та швидкості. Такі рішення, як Loggi, Rappi та інші способи експрес-доставки, повинні бути частиною меню для збільшення продажів в Інтернеті. Нарешті, скористайтеся моментом, щоб оцифрувати запаси фізичних магазинів, зробивши їх логістичним легким та гарантуючи широту та глибину електронної комерції.

Продажі, маркетинг та комунікації. Відділи маркетингу та продажів цих компаній переживають один із найдраматичніших моментів за всю їх історію. Заплановані цілі вже не мають сенсу, їх фізичні канали не працюють, і увага повинна бути повністю спрямована на цифрові. У цьому сенсі цифровий маркетинг повинен бути в центрі уваги. Основні вимоги – посилення комунікаційних кампаній, що мають позитивну рентабельність інвестицій, зосередження уваги на комунікації ефективності на найвищих каналах повернення та використання соціальних мереж для передачі позитивного та прозорого повідомлення, узгодженого з позиціонуванням та цінностями бренду. Але крім того, компанії можуть також встановити chatbots відповідати на питання за шкалою споживачів першого часу, встановлених актуальні питання та відео про те , як купити, налаштувати свої правила відносин з конкретними зв’язку з моменту ми знаходимося, і , нарешті , інтегрувати фізичні продажу сила як важіль для генерування трафіку та продажів у цифровому середовищі.

(Малюнок 2)

Згадані вище нововведення – це лише кілька з них, які компанії, які вже перебувають у процесі цифрової трансформації, можуть скористатися, щоб зафіксувати значення зростання ринку електронної комерції протягом цього року. Ті, хто здатний чітко зрозуміти, на якій стадії вони перебувають, і прийняти відповідні заходи, швидше за все будуть успішними під час і після цієї величезної турбулентності.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/durante-crise-quem-voc%C3%AA-%C3%A9-na-economia-digital-e-o-que-lima-msc/.

Gabriel Lima, MSc люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: