Якщо ви хочете досягти успіху, вам потрібно бути соціально розумним

Нещодавно я чекав зустрічі з подругою у її кабінеті. Її колега-колега була незадоволена своїм начальником і дуже бурхливо висловлювала свою думку. Мені, очевидно, довелося налаштуватися на її розмову. Вона була засмучена відгуками свого начальника під час щорічної зустрічі з оцінки ефективності. Бос оцінив її низьким рівнем соціального інтелекту, і це страшно засмутило цю молоду леді. Вона вважає це несправедливим, оскільки її найняли лише за її управлінські здібності та досвід у галузі, який вона надала організації.

Що таке соціальний інтелект?

Як би це не звучало як науковий жаргон, у термінології неспеціалістів соціальний інтелект можна визначити як “Мистецтво розпізнавання емоційних підказок людей та налаштування вашої розмови чи взаємодії на основі їх настрою та темпу”

Протягом багатьох років корпоративний світ прописував емоційний інтелект (EI) або емоційний коефіцієнт (EQ) як ефективний інструмент для менеджерів та керівників. Емоційний інтелект – це наука про боротьбу з психологією власного “я”. Соціальний інтелект – це нова наука про людські стосунки, яка займається психологією людей, з якими ви спілкуєтесь або спілкуєтесь.

Чому корпорації оцінюють своїх співробітників за соціальною розвідкою?

Лідерство надзвичайно вимірюється здатністю соціального інтелекту людини. Ефективне керівництво – це наявність потужних соціальних ланцюгів у мозку. Керівник повинен мати можливість відчувати емоції та почуття людини, коли впливає на людину чи спонукає її до досягнення бачення організації. Соціально налаштована людина – це той, хто може ефективно читати настрій людини і передавати повідомлення, тим самим створюючи нейронний зв’язок з іншою людиною. Зверніть увагу, що зв’язок не є природним – це зв’язок, який пов’язаний між двома мізками і будується з урахуванням усвідомлення та практики.

Чи соціальний інтелект призначений лише для лідерів?

Соціальний інтелект особливо важливий під час кризових ситуацій. Отже, соціальний інтелект, як очікується, буде критично важливим вмінням для керівників та підприємців, котрі підлягають прийняттю складних рішень.

Сказавши це, соціальний інтелект призначений не лише для тих, хто очолює – Соціальний інтелект призначений для кожного, хто використовує спілкування як інструмент для ведення своєї щоденної справи. Практика соціального інтелекту допомагає нам бути ефективними комунікаторами. Це дає нам змогу будувати довготривалі та змістовні стосунки – як на роботі, так і в особистому житті.

Як я знаю, чи є я соціально інтелектуальним?

Найкраща порада, яку надають експерти, – це “Запитати інших”. Запитайте людей, з якими ви працюєте, запитайте у своєї родини, як вони оцінюють ваш рівень соціального інтелекту. Вони ваш найкращий суддя.

Соціальний інтелект – це не вроджена навичка. Це вміння, яке можна придбати та вдосконалити в будь-який момент життя. Ви можете навчити себе бути соціально розумним, репетируючи кращі способи взаємодії та випробовуючи їх при будь-якій нагоді. Налаштовуйтесь на інших людей, читайте їх, розумійте, про що вони думають, і використовуйте це, щоб спілкуватися з ними правильно.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/you-want-successful-need-socially-intelligent-lakshmi-baskaran/.

Lakshmi Baskaran люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: