Початок роботи з вимірювання соціального впливу

Існує багато аспектів управління некомерційною організацією, яка покладається на високо функціонуючу CRM-систему. Як некомерційний керівник, вашим головним пріоритетом може бути відстеження прогресу у досягненні ваших цілей у різних сферах:

Управління пожертвами

Інтернет-пожертви

Відстеження грантів

Автоматизація маркетингу

Управління програмами

Аналітика

Управління наслідками

Чи можу я сказати вам секрет, поєднання цих останніх трьох є моїм улюбленим. Вмієте впорядкувати управління програмами, точно відстежувати послуги та визначати реальний вплив ваших програм? Більше цього, будь ласка!

Модуль управління програмою salesforce.org

У травні Salesforce.org випустив Модуль управління програмами, “стандартну структуру для НУО для відстеження програм, послуг, програм участі або когорт програми та надання послуг та вилучення значущих вихідних даних”. Якщо у вас не було можливості це перевірити, зараз саме час. PMM побудований на некомерційному пакеті успіху (NPSP), і він може надати вашій організації ідеальну основу для вимірювання соціального впливу ваших програм.

Багато некомерційних лідерів, незалежно від того, використовують вони ПММ або інші засоби для управління програмами, також потребують системи моніторингу та оцінки, яка дозволить отримати державне фінансування та відповідати вимогам донорів. З чого почати? Ось 4 кроки для початку вимірювання соціального впливу!

Крок 1. почніть із визначення цілей та дій

Часто виникає сильна спокуса розпочати з технології. Хоча це і зрозуміло, наша рекомендація некомерційним керівникам полягає в тому, щоб вони починали в іншому місці: з чіткого розуміння цілей та дій. Після того, як ви визначите свої цілі та дії, ви зможете застосувати перевірену часом структуру та скористатися налаштуванням своєї технології.

Крок 2. виберіть стандартну структуру

Після того, як ви визначили свої цілі та дії, настав час вибрати структуру. USAID має спеціальну методологію для моніторингу, оцінки та навчання. У їх навчальній лабораторії безкоштовно надаються чудові ресурси, включаючи їх Набори інструментів моніторингу та оцінки, Структуру результатів та Логічну основу.

Рамка результатів включає чітке визначення:

Постановка мети – Визначте свою мету вищого рівня. Що ви намагаєтесь досягти. Це часто є реалізацією Цілі сталого розвитку

Цілі розвитку – Ваше твердження про цілі може бути надзвичайно амбіційним. Ваші цілі розвитку більш масштабні та ефективні. На думку USAID, DO – це “найамбітніший результат”, на який ви “можете суттєво вплинути”

Проміжні результати та проміжні результати – Ваші проміжні результати та проміжні результати – це набір вимірюваних результатів, які допоможуть досягти Ваших цілей розвитку. Без їх досягнення цілі та цілі розвитку не будуть досягнуті.

Джерело: Рамка результатів USAID, 2019

Логічна база USAID включає чітке визначення ваших:

Ціль (аналогічна цілі розвитку вище)

Призначення та підцілі (подібні до проміжних результатів або проміжних результатів)

Продукти – продукти, товари та послуги, які є результатом втручання

Вхідні дані – ресурси, які ви будете надавати (гроші, персонал, час тощо)

Джерело: Логічна база USAID, 2019 та глосарій

Багато організацій вирішують використовувати як структуру результатів, так і логічну структуру.

Крок 3. сплануйте засоби моніторингу

Далі вам потрібно буде спланувати, як ви будете стежити за прогресом і як часто ви будете стежити за прогресом. Наприклад, ви збираєтеся брати участь в опитуваннях бенефіціарів? Контролювати свій прогрес щомісяця або щокварталу? Обов’язково перегляньте будь-які вимоги до звітності від донорів, інвесторів чи спонсорів, оскільки вони часто включають вимоги щодо частоти та вимірювання.

USAID також надає ресурси та вказівки щодо моніторингу результативності – як ви досягаєте своїх цілей. Ми могли б писати книги – і вони були написані! – про моніторинг ефективності, але основні моменти включають необхідність:

Визначте показники, якими ви будете вимірювати зміни в часі. Показники можуть бути якісними або кількісними.

Встановіть цільові значення. Ваша мета – це конкретний, вимірюваний результат, якого ви досягнете до певного терміну.

Документуйте свою базову лінію. Базова лінія – це значення показника перед вашими програмними втручаннями. Базовий рівень є критично важливим, оскільки він допоможе вам зрозуміти, наскільки ефективними були ваші програмні втручання.

Визначте свої критерії дезагрегації. Дезагрегація даних – це місце, де ви розбиваєте дані на групи. Це включатиме необхідність сегментувати дані за статтю, віком чи іншими демографічними показниками. Якщо вам потрібно дезагрегувати ваші дані за цими критеріями, вам доведеться налаштувати інструменти збору для збору деталей на самому початку. Ви не можете дезагрегувати назад!

Крок 4. використовуйте свою технологію

Після того, як ви визначите свої цілі та дії та визначите засоби для моніторингу, наступним кроком є використання вашої технології для точного відстеження цих даних та використання аналітики для звітування про тенденції з часом. Існують такі інструменти, як AmpImpact, які можуть підтримувати показники вашого продукту, цілі та вимірювання з часом.

Або, оскільки Salesforce є відкритим кодом, ви можете створити власне рішення з таким партнером, як ми! Якщо ви вибрали цей маршрут, жодна система не підходить для всіх. Ми працювали з великими організаціями глобального розвитку, щоб налаштувати Salesforce для відстеження цілей, підключення їх до ЦУР, встановлення цілей та проміжних результатів, а потім відстеження прогресу за показниками. Ми також працювали з організаціями середнього розміру, які мають жорсткі критерії звітування щодо результатів та результатів програмування відповідно до Закону про жертви злочинів.

Я також працював з невеликими організаціями, які тільки починають, і заохочував їх вставати на правильну ногу, відстежуючи вплив. З самого початку роботи з FARM STEW я знав, що поки вони починали з малого, їм потрібна була система, яка масштабувалась. З тих пір вони змогли навчити понад 110 000 учасників у чотирьох країнах і відстежували їх вплив з самого початку завдяки їхній розробці Salesforce! Але пам’ятайте, що технологія повинна вийти в останню чергу – спочатку потрібно визначити свої цілі, дії та засоби для моніторингу.

Якщо ви хочете дізнатись більше про вимірювання вашого соціального впливу, зараз IT Matters тут, щоб вам допомогти!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/getting-started-measuring-social-impact-angela-ang-adams-/.

Angela (Ang) Adams люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: