Торгівельна війна, що сповільнює зростання, повертається до середнього, але все ще довгострокового позитиву

Американські та світові ринки акцій боролись у травні, оскільки занепокоєння зростає щодо потенційної торгової війни та уповільнення глобальної економіки. Незважаючи на те, що ринок залишається на рівні понад 11% за рік до 30 травня, втрата понад 5% у травні призвела до втрати блиску від січня до казкового приросту 17,5% квітня (навіть не враховуючи дивіденди). Свіжі спогади про падіння грудня на 10%, мабуть, ще більше вразили багатьох інвесторів.

Терміни торгових сутичок та потенціал триваючої ескалації є більш проблематичними, оскільки США вже дуже запізнюються в поточному економічному циклі, і кілька тенденцій послаблюються. Рівень заборгованості зріс, прибуток корпорацій падає, рекордні рівні зайнятості становлять виклик найму, а оцінки ринку акцій дещо багаті. Постійне зниження світового зростання додає чергового вітру перспективам та очікуванням США.

ВВП за перший квартал було переглянуто до 3,1%. Хоча зростання вище 3% виглядає досить сильним, перегляд у бік зниження був більш стурбованим, оскільки значна частина зростання відбулася внаслідок тимчасового накопичення запасів та падіння торгового дефіциту. Оцінки сталого приросту ВВП, що лежать в основі, оцінювались ближче до 1,0 – 1,5%.

На внутрішньому ринку перспективи торгівельної війни нагромаджуються на різні сфери, що демонструють слабкість. Виробництво, чудовий провідний показник, враховуючи високу чутливість до попиту, слабшає. Квітневі замовлення на товари тривалого користування – продукти, розраховані на тривалість щонайменше три роки, такі як автомобілі, побутова техніка та комерційні літаки, – за даними Міністерства торгівлі, впали на 2,1% порівняно з попереднім місяцем. Уряд також переглянув цифри за березень до 1,7% з 2,6%, що ілюструє слабший попит у США на виробництво, ніж передбачалося.

У квітні індекс виробництва ISM впав на 2,5 пункту до 52,8, що є найнижчим рівнем з жовтня 2016 року. Примітно, що ці звіти припадають на квітень, але торгова війна не пришвидшилася до травня, тобто, найімовірніше, буде слабше.

Товари, основні елементи будівництва та виробництва, також продовжують ковзати. Американські ціни на сиру нафту та мідь знижуються на тлі зростання запасів, причому обидва товари знижуються на 10% і більше від своїх піків у 2019 році. Хоча слабкі ціни на товари можуть бути звинувачені в пом’якшенні світової економіки, ослаблення попиту в США важко ігнорувати, оскільки корпоративна Америка залишається користувачем номер один у багатьох основних товарах.

Такі виробники автомобілів, як Ford та General Motors, також відчувають нижчий попит. Оголошене скорочення робочих місць у секторі є найвищим з 2009 року, за даними виконавчої пошукової фірми Challenger, Gray & Christmas. Витрати на роздрібну торгівлю в США також впали, вказуючи на те, що споживачі можуть виявляти певні занепокоєння. У квітні продажі житла зафіксували несподівані падіння. Падіння витрат трохи дивовижне, оскільки споживчі настрої в травні досягли майже 18-річного максимуму, за даними Ради конференції. Незважаючи на те, що звіт свідчить, що споживачі, на відміну від інвесторів, не дуже стурбовані торговим суперечкою, впевненість у моделях покупок дивним чином відсутня.

Проте, хоча ринки можуть погано реагувати на останні виклики, уповільнення навряд чи дивно. Багато синоптиків прогнозували, що економічне зростання сповільниться порівняно з минулорічними темпами, що було стимульоване сильним ринком праці, зниженням податків та збільшенням федеральних видатків. Зараз виявляється, що сповільнення, яке прогнозується на перший квартал, настає у другому кварталі. Макроекономічні радники прогнозують зростання у другому кварталі на рівні 1,7%, модель ВВП ФРС Атланти на рівні 1,3%, а JP Morgan суттєво скоротив свою оцінку до 1,0% з 2,25%.

Міжнародні економіки виявляють, можливо, більші виклики, коли єврозона різко сповільнюється з середини минулого року. IHS Markit повідомив, що виробничий сектор та сфера послуг єврозони впали до 0,4% за квартал порівняно із зростанням кварталу, що вдвічі менше рівня за перші три місяці року. Опитування наприкінці травня зафіксували подальше послаблення довіри серед підприємств єврозони. Згідно з даними Федерального агентства з працевлаштування, у Німеччині двигун європейської економіки позови про безробіття несподівано зросли в травні. Більш слабкий попит на експорт єврозони та невизначений вихід Великобританії з Європейського Союзу також продовжують діяти як перешкода. Не дивно, що протоколи засідання Європейського центрального банку у квітні виявили побоювання, що уповільнення єврозони може легко тривати довше, ніж очікувалося. Поки чиновники ЄЦБ наголошують на своїй готовності використовувати всі свої політичні інструменти для стимулювання зростання, очікувана необхідність діяти рішуче ілюструє поточні виклики.

В Азії тема уповільнення зростання продовжується. Японський уряд принизив свою точку зору на промислове виробництво та інші ключові частини економіки, висловивши занепокоєння щодо торгово-суперечки між США та Китаєм. У щомісячному урядовому звіті зазначалося, що “останнім часом слабкість спостерігається в інвестиціях у машини”, а промислове виробництво “останнім часом знаходиться в” слабкому тоні “. Обидві фрази відображали більш негативний погляд на економіку, ніж зазначено в їх квітневій доповіді. Виробничий PMI у Китаї знизився до 49,4, нижче рівня 50, що свідчить про розширення. Падіння більше, ніж очікувалося, було спричинене торговими конфліктами з США.

Тим не менше, проти всіх цих негативно тенденційних даних, здається малоймовірним, що повільніше зростання передбачає спад США. Швидше за все, економіка повертається до середнього значення після рецесії. Оцінки річного приросту ВВП переважно все ще перевищують 2,0%. Підвищення продуктивності також пропонує заохочення. Ефективність праці працівників США покращилася протягом минулого року найкращими темпами за майже десятиліття, створивши основу для посилення зростання заробітної плати та продовження економічного зростання. Зростання продуктивності може заспокоїти постійні занепокоєння щодо рекордно низького рівня безробіття, який розглядається як потенційна межа потенціалу розширення економіки США.

Незважаючи на те, що значна частина новин має негативний характер, і різні занепокоєння трохи погіршили ринок, останній відкат навряд чи дивно, враховуючи надто різкий ріст ринку протягом квітня. Дуже можливо, ринок буде продовжувати скорочуватися в найближчій перспективі, оскільки більш скромні припущення про зростання засвоюються, але довгострокова тенденція повинна залишатися позитивною. Зростання пом’якшується, а не закінчується.

Тим не менш, на цьому тлі повна торгова війна може кардинально змінити очікування та результати ринку. Китай також малоймовірно піде на значні поступки до наступних президентських виборів, сподіваючись на нового партнера по переговорах. Економіка повинна продовжувати рухатися вперед і врешті-решт затягнути ринок, але великі політичні зриви можуть швидко змінити курс.

Цей коментар наданий виключно в інформаційних цілях і не є інвестиційною порадою, проханням, пропозицією придбати чи продати чи рекомендацією щодо будь-якої безпеки будь-якій особі. Думки, переконання та / або думки керівників станом на вказану дату можуть бути змінені без попередження. Інформація, представлена в цьому коментарі, була отримана з джерел та даних, які вважаються надійними, але її точність та повнота не гарантуються. Його не слід використовувати як основну основу для прийняття інвестиційних рішень. Перш ніж інвестувати, уважно розгляньте власні фінансові обставини та цілі. Деякі розділи цього коментаря містять перспективні твердження, які ґрунтуються на наших обґрунтованих очікуваннях, оцінках, прогнозах та припущеннях. Перспективні заяви не є показниками чи гарантіями майбутньої діяльності та включають певні ризики та невизначеності, які важко передбачити. Попередні результати не свідчать про майбутні результати. Стратегії диверсифікації не забезпечують прибуток і не можуть захистити від збитків на ринку, що занепадає. Усі індекси некеровані, і інвестори не можуть інвестувати безпосередньо в індекс. Ви не повинні вважати, що інвестиція в цінні папери або інвестиційні стратегії була або буде вигідною.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/trade-war-slowing-growth-back-mean-still-long-term-daniel-wildermuth/.

Daniel Wildermuth люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: