Зростання приладів охорони здоров’я, що працюють від IoT, для економічного моніторингу амбулаторно

Носимі IoT-рішення революціонізують зростаючий глобальний ринок медичних приладів

Ринок портативних медичних виробів зростає у всьому світі через старіння населення внаслідок збільшення тривалості життя та низької народжуваності. Постійно зростаючі витрати в секторі охорони здоров’я вимагають розробки недорогих, носимих чи імплантованих та мініатюризованих медичних приладів, що дозволяють постійно спостерігати за пацієнтами навіть поза лікарнями.

Проблеми із серцем та кровообігом у всьому світі є основною причиною смерті та головною причиною госпіталізації в розвинених країнах. Наприклад, у Швейцарії лише університетська лікарня Цюріха (USZ) виконує понад 11’000 ЕКГ на рік [1]. У 2014 році у Швейцарії було проведено понад 115’000 госпіталізацій лише через серцеві проблеми [2].

IoT пропонує широкі можливості та варіанти використання для вирішення описаних проблем. Використовуючи комбінацію різних бездротових каналів зв’язку, пристрої можуть постійно перебувати в режимі онлайн під час запису біомедичних даних. Дані можна швидко проаналізувати за допомогою програмної платформи, що дає лікарям більше розуміння стану пацієнта. Пацієнти можуть вільно пересуватися, забезпечуючи їм зручніший досвід. Лікарі мають можливість віддалено аналізувати пацієнтів, навіть якщо вони перебувають у місті, у парках навколо лікарні або вдома. Тому медичні працівники можуть звільнити лікарняні кімнати та ліжка раніше, ніж очікувалося для нових пацієнтів.

Підхід Hivemind

Hivemind фокусується на реалізації економічно ефективних додатків IoT у галузі охорони здоров’я. Його носимий медичний пристрій під назвою SENTIRE є ідеальним супутником після операції для пацієнтів у лікарнях. Він цілодобово проводить вимірювання ЕКГ та пульсоксиметрії та негайно повідомляє призначеного медичного працівника про виявлення порушення серцевої діяльності. Зокрема, коли пацієнти почуваються достатньо здоровими, щоб покинути лікарню, пристрій є ідеальним рішенням для приєднання та підтримки пацієнтів навіть удома. Медичні працівники можуть додатково аналізувати стан самопочуття пацієнта незалежно від його географічного розташування.

Рисунок 1: Пристрій SENTIRE Hivemind та Докторська програма показує стрічку з усіма оновленнями його пацієнта на iPad від усіх його пацієнтів. Сортується за ризиком та / або місцем розташування

Зібрані дані надійно надсилаються на платформу Hivemind IoT, де вони додатково аналізуються на основі алгоритмів, передбачаючи стан пацієнта та виявляючи майбутні серцеві проблеми ще до їх виникнення.

Носні медичні пристрої, такі як SENTIRE, мають величезний ринковий потенціал

За даними BusinessWire [3], світовий ринок носимих медичних пристроїв зростатиме завдяки новим платформам зв’язку M2M на 17,4% і досягне 23,8 млрд. Доларів США до 2025 р. Розмір ринку Європи склав 1,37 млрд доларів США у 2015 і, як очікується, досягне 3,34 млрд до 2020 р. [4].

Рис. 2 ілюструє розмір швейцарського медичного ринку. Загальний обсяг ринку медичних послуг у Швейцарії, за оцінками, склав близько 64 млрд доларів США в 2015 році [2].

Платформа Hivemind IoT – це масштабована колекція готових до роботи технологій, що дозволяє таким секторам, як галузь охорони здоров’я, швидко з’єднувати, застосовувати та підтримувати рішення IoT.

Джерела

Веб-сайт Universitäres Herzzentrum Zürich “Цифри та факти”, листопад 2017 р.

Федеральне статистичне управління „Статистика здоров’я” 2016 р.

Бізнес-провід «Глобальний аналіз та тенденції розвитку ринку медичних виробів у 2017 році – Прогноз галузі до 2025 року – Дослідження та ринки», 2017

Прогноз ринкових даних «Європейський ринок носимих медичних виробів» 2016.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/rise-iot-powered-healthcare-devices-cost-efficient-jonas-schmid/.

Jonas Schmid люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: