Керівники повинні навчитися говорити НІ

Компанії ніколи не зазнають краху через брак чудових ідей. У кожній компанії є чудові люди, сповнені чудових ідей. Не важко швидко запропонувати безліч чудових пропозицій, які мають цілковитий сенс і які всі могли б вести компанію вперед.

Компанії зазнають краху через невдале виконання чудових ідей. Одна з причин цього полягає у спробі реалізувати занадто багато ідей одночасно.

Досвід показує, що окремі люди або команди можуть належним чином здійснити лише дві-три чудові ідеї одночасно. Якщо вони спробують виконати більше, вони виконають їх усіх погано. Завдання полягає у відборі двох-трьох чудових ідей із величезної купи пропозицій та зосередження уваги виключно на них, поки вони не будуть повністю реалізовані.

Вибір двох чи трьох найкращих (критично мало) чудових ідей – перша проблема, з якою стикаються лідери. Для того, щоб мати можливість зробити вибір, їм потрібно мати довгостроковий план або місію, яка допомагає детально визначити кілька критичних дій, які необхідно виконати. Довгостроковий план виступає як “Полярна зірка”, завжди вказуючи шлях додому. Він повинен допомогти визначити ті ідеї, які запропонують більше зосередитись на цілях компанії на високому рівні. (Див. Окрему статтю про Довгострокові цілі)

Повідомлення чудових людей про те, що їх чудові ідеї не потрапили до шорт-листа, є проблемою, але необхідною для успіху компанії. Є способи донести рішення до людей, які тим не менше їх надихають та мотивують. Однак ніколи нелегко стримати енергію та обмежити її лише невеликою кількістю ініціатив.

Здійснення чудових ідей вимагає від керівників зосередженості, відданості, терпіння та послідовності. Великі люди завжди шукають наступний набір чудових ідей. Перспективне планування для майбутніх “критичних кількох” завжди є більш захоплюючим, ніж обробка минулорічних ініціатив. Великі лідери дотримуються ідей до кінця, поки їх належним чином не стратять.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/leaders-must-learn-say-david-bowes/.

David Bowes люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: