Ключові знання поточного Startup Monitor 2020

Це справді чудово, що Федеральна асоціація німецьких стартапів вже восьмий рік розслідує ситуацію засновників у цій країні. На цьому етапі спасибі Крістіану Мієле та його команді! Щороку звіт надає важливий огляд поточного стану початкової діяльності. І особливо у цей важкий для багатьох рік дослідження, яке було опубліковане минулого тижня, не лише з нетерпінням чекали керівники галузі.

Мені, звичайно, приємно, що нас назвав у передмові канцлер з High-Tech Gründerfonds, і що наш офіс у Берліні є одним з найважливіших місць, де базується майже 18 відсотків усіх стартапів у Німеччині. Однак набагато важливішими є результати; Ось чому я хотів би поділитися своїми п’ятьма найважливішими уроками, отриманими з доповіді на даний момент.

1 Оцифровка – це можливість, яку ми повинні використовувати і просувати ще більше.

Без сумніву, поточна криза сильно вразила стартапи Німеччини. Майже три чверті всіх опитаних компаній бачать, як Covid-19 впливає на їх ділову діяльність. Нікого не повинно дивувати, що, серед іншого, особливо страждають стартапи із секторів подій та туризму. У той же час поточний монітор запуску підтверджує інші дослідження, які показують, що цифрові бізнес-моделі менше постраждали в порівнянні. У районі SaaS близько 26 відсотків заявляють, що або не відчувають ніяких наслідків, або навіть повідомляють про позитивний розвиток бізнесу; для онлайн-платформ вартість зростає приблизно до 31 відсотка; в електронній торгівлі до 37 відсотків; з онлайн-мережами навіть до понад 51 відсотка.

Ці цифри не можуть і не повинні добре розрахувати кризу (в інших сферах це виглядає набагато гірше); але вони знову підкреслюють, що цифрові бізнес-моделі відіграють важливу роль для майбутнього розвитку Німеччини як бізнес-локації. Крім того, для 43 відсотків опитаних компаній штучний інтелект має значний вплив на власну бізнес-модель. Як партнер High-Tech Gründerfonds з акцентом на AI та цифрові технології, я можу сказати на власному досвіді: це правильні розробки, ми бачимо багатьох засновників з інноваційними підходами та високим рівнем технологічної компетентності. Ми повинні продовжувати просувати цей поштовх до цифровізації у Німеччині та консолідувати тенденцію в цілому.

2 Ми маємо створити нові форми мережевих зв’язків.

У розмовах я часто чую певну втому від відеоконференції. Я розумію, що дуже добре, особисті зустрічі на конференціях та зустрічах також часто більш інтенсивні та тривалі. І цей обмін є і залишатиметься надзвичайно важливим для бізнесу. Ось чому скасування подій є однією з головних причин кризових спадів для більшості стартапів цього року.

Більшість подій все ще є надзвичайно важливими мережевими каналами для придбання партнерів та клієнтів або для набору нових співробітників. У той же час протягом останніх місяців відбувається все більше і більше цифрових подій, і найближчим часом мова йтиме про розробку нових цифрових рішень та моделей, яким вдається перетворити успішні мережі у віртуальні події. На HTGF ми лише на початку цього тижня організували наш другий цифровий день сім’ї – Верена Паусдер була однією з основних доповідачів, з якою я також познайомився наприкінці вересня для бесіди для нашого подкасту “Засновники обличчя”. Мені також дозволили бути капітаном столу в Bits & Pretzels. Отож, безумовно, існують альтернативні способи створення мереж, які працюють добре. Як галузь, ми повинні працювати разом, щоб постійно вдосконалювати цифрові мережі. У той же час, звичайно, я також сподіваюся, що в якийсь момент ми зможемо зібратися знову для великих подій у реальному житті.

3 Нам потрібні створені компанії, щоб бути більш відкритими для стартапів.

У той час як показники більшості екосистема запуску в цілому як хороше (відповідність самим високим в Берліні – 82,8 ставка відсотка якість їх регіональної мережі , як добре і дуже добре), діалог між засновниками і постійних гравців з індустрії , здається, і середні компанії а також з науковими установами, які все ще розширюються. 30,4 відсотка стартапів скаржаться на погані можливості співпраці із заснованими компаніями. Хоча, з одного боку, частота співпраці між стартапами та заснованими компаніями зросла, незадоволення якістю співпраці є великим. З цього ми абсолютно повинні починати, ми в HTGF знаємо, як важливо зв’язати наші портфоліо з сильними партнерами та потенційними клієнтами, і ми успішно працюємо над цим роками. Це не тільки важливо для стартапів, але й важливо для наших інвесторів та партнерів, які спеціально шукають доступ до молодих компаній. Ось чому ми раз на рік організовуємо нашу високотехнологічну партнерську конференцію з метою започаткування співпраці між усталеною галуззю та інноваційними стартапами та надання видимості нашим портфельним компаніям. З цього досвіду ми також можемо сказати, що обидві сторони отримують від цього величезну вигоду, і ми повинні використовувати цей потенціал.

4 Нам потрібно більше жінок-засновниць.

Цей момент стосується всіх нас: частка засновниць лише незначно зросла за шість років; цього року вона становила 15,9 відсотка опитаних стартапів. У цій статті LinkedIn я вже писав, чому так важливо, щоб жінки також були краще представлені у галузі венчурного бізнесу. Жінки та чоловіки повинні допомагати формувати технологічне майбутнє. Потенціал, який ми зараз віддаємо через дисбаланс, величезний. До цього більше нічого не можна додати – на жаль, потрібні, і, на щастя, є публікації та дослідження, такі як DSM, щоб неодноразово звертати нашу увагу на цю проблему.

5 Нам потрібен оптимізм для успіху.

Криза сильно вразила багато підприємств галузі. Тим не менше, стартапи здебільшого з оптимізмом дивляться на найближчі місяці: Також через те, що криза почасти діяла як прискорювач інновацій, і стартапи пройшли через пандемію корони краще, ніж їх побоювалися. Як вже було описано, деякі галузі промисловості навіть виграли від надзвичайного прискорення питань оцифрування. Що також викликає в мене оптимізм: криза показала, що стартова екосистема стає все більш професійною. В ході опитування 90 відсотків заявили, що реагували швидко та гнучко на нові обставини та ввели конкретні заходи протидії. Хоча лише меншість доводиться вдаватися до традиційних заходів жорсткої економії (тільки 11.4 звільнення відсотків звіту скоротити витрати), понад половина стартапів мають передові розробки продукту, 36,1 відсотка адаптував свої бізнес – модель і 24,3 відсотка має конкретні пропозиції для подолання кризи , створений.

Флоріан Нолл, керівник стартап-ініціативи NextLevel у PWC, резюмує ці спостереження таким чином: стартапам вдалося зосередитись на власних силах та діяти стабільно. Я можу поділитися цією оцінкою лише зі свого досвіду зі своїми власними портфельними стартапами. Ось чому я також з оптимізмом дивлюся на найближчі кілька місяців!

P.S.: Як завжди, тут є посилання на наші відкриті сесії: На початку кожного місяця наша команда HTGF Berlin пропонує вам представити нам свої ідеї щодо запуску. За часів Covid19, звичайно, віртуально. В ексклюзивних онлайн-розмовах 1: 1 ви маєте можливість обмінятися думками з одним із наших менеджерів з інвестицій та отримати відгук. Клацніть тут для спільноти зустрічей та реєстрації!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/key-learnings-aus-dem-aktuellen-startup-monitor-2020-emmerling/.

Dr. Tanja Emmerling люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: