ПАНДЕМІЯ ДОБРА ДЛЯ БІЗНЕСУ

Джон Груббс

Зрештою це матиме сенс.

Я не маю на увазі деякі бізнеси. Я маю на увазі всі підприємства. Пандемія навіть корисна для маленького готелю, що страждає від низької завантаженості. Від занепокоєного ресторану до гігантської авіакомпанії, всі підприємства повинні отримати вигоду від економічного спаду, пов’язаного з Covid-19. Так само, як похід до стоматолога; те, що нам «потрібно», може бути не приємним, проте це корисно для нас у довгостроковій перспективі. Залишайтеся зі мною, якщо ви не згодні. Зрештою це матиме сенс.

Існує три типи впливу бізнесу на пандемію та пов’язаний з цим економічний спад. По-перше, деякі компанії розвиваються внаслідок цієї історичної події. Такі компанії, як Amazon та Zoom, є переможцями пандемії. Джефф Безос може почати спалювати стодоларові купюри і ніколи не втратить пального для свого вогню. Збільшення стало дієсловом у розвинених країнах світу. Давайте збільшимо масштаб, і я не впевнений, що коли-небудь чув про допандемію збільшення. Інші підприємства процвітають. Автомобілі для відпочинку розкочуються з партій продажів, а попит значно випереджає виробництво. Побутова техніка стикається з найбільшим відставанням в історії виробництва. Життя добре для людей у цих бізнесах. Або це?

Ця проблема збільшена в 10 разів

Зростання корисний для бізнесу. Однак занадто швидке зростання може бути проблемою. Потрібні спеціалізовані навички та знання, щоб забезпечити значне зростання. Проблем з ємністю та терпінням часто не вистачає при переговорах про ненаситний споживчий попит. Підприємства насправді змінюються з різними порогами зростання, і багатьом компаніям не вистачає витонченості, щоб адаптуватися до нових ускладнень, оскільки досягаються певні етапи зростання. Компанії переростають можливості деяких людей (навички та знання), коли стикаються з нормальним зростанням. Ця проблема збільшується в 10 разів, коли стикається з катастрофічним зростанням. Для цього потрібен спеціальний лідер, який міняє людей досить швидко, щоб пристосувати гіпер-ріст.

Ще одна проблема із занадто швидким зростанням – це потужність. Занадто багато організацій не мають можливості відповідати попиту та потужностям з оптимальною швидкістю. Як результат, можливість втрачена або на момент досягнення (передбачуваної) потужності попит вже скоротився. Іншими словами, вони це підірвали!

Навіть погано керований бізнес може вижити в хороших ринкових умовах.

Другим позитивним наслідком для бізнесу є назавжди закриття бізнесу. Погодьмось, коли часи швидко розвиваються, деякі підприємства ледве виживають. Сильні економічні часи приховують бідуючих ділових людей разом із невдалими рішеннями. Це правильно. Навіть погано керований бізнес може вижити в хороших ринкових умовах. Вони дотримуються ідеї колись. Колись це хвороба, яка перенесе ваші мрії в могилу з собою. Коли-небудь нам стане краще. Ці підприємства повзуть від одного періоду нарахування заробітної плати до наступного з сп’янінням надії на те, що все покращиться. Ця залежність від гопію супроводжується виправданнями та болем для всіх причетних. Деякі підприємства – погана ідея, якою керують люди з помилковими очікуваннями та запереченням реальності, оточуючи підлабузників (або консультантів), що паразитують на залишках того, що ніколи не буде нічим іншим, як “потворною дитиною”. Вау! [Це останнє речення тривало довше, ніж я хотів, але я просто не міг перестати писати. Прочитайте ще раз.] Як страждаюча тварина, іноді найкраще полегшити біль і страждання. Covid-19 буде евтаназувати цей бізнес.

… компанії мають два варіанти; скаржитися або міняти.

Різкий економічний спад піднімає проблеми у бізнесі. Третім позитивним впливом цієї пандемії є вияв посередності. Середні компанії можуть процвітати на надійному ринку. Клієнтів вистачає на всіх. Подумайте про зграю вовків. Коли видобутку достатньо, кожен їсть і насичується шлунок. Коли здобичі мало, їсти можуть лише сильні. Я допомагаю кільком енергетичним компаніям переосмислитись, перезавантажитись та процвітати у безпрецедентні часи. Низькі ціни на нафту та пандемія (водночас) – подвійний удар у цій галузі. Ці компанії (поряд з іншими) мають два варіанти вибору; скаржитися або міняти.

Пора взяти на себе повну власність і рухатися вперед.

Слухання компаній, які скаржаться на пандемію, викликають у мене нудоту. Пандемія призвела до втрати половини бізнесу? Добре! Стало краще. Пора кинути нити і змінити свій бізнес. Перестаньте бути жертвою. Якщо ваш бізнес був сильнішим, різноманітнішим або чим-небудь до пандемії; ви не були б у цій позиції. Пора взяти на себе повну власність і рухатися вперед. Це ваша вина. Чи можете ви сказати це собі?

Далі йде потужний урок, який я обіцяв тобі на початку. Для того, щоб пережити нинішні економічні умови, не потрібні ні розміри, ні фінансові можливості; хоча вони, звичайно, не шкодять. Ваша здатність виживати та процвітати прямо пропорційна вашій здатності змінюватися та адаптуватися. Це правильно. Адаптація до нового ринку (яким би він не був) – це ключ до процвітання у вашому бізнесі.

… мудрий власник закривав їх на місяці кожен (зазнаючи значних втрат доходу), щоб стати кращими та вигіднішими

Шикарний Fil A – хороший приклад. Я ще ніколи не бачив бізнес-стрижня так швидко (і так само добре), як це було у прохідного бізнесу. Вони є взірцем для інших підприємств. В межах двох миль від мого офісу є два місця, і обидва вони заповнені більшу частину дня. За іронією долі, обидва місця були закриті (не одночасно), знесені та реконструйовані з метою підвищення ефективності проїзду та інших речей у 2018 та 2019 роках. Не знаючи, що настає пандемія, мудрий власник закрив їх на місяці кожен ( значні втрати доходу), щоб стати кращими та вигіднішими. Іншими словами, вони стали сильнішими вовками.

Якщо ви вирішите прийняти його, ваш урок – це адаптованість. Як ви адаптуєтесь до меншого ринку? Як ви адаптуєтесь до змін споживчого попиту? Як ви адаптуєтесь, щоб стати сильнішими? Для того, щоб стати сильнішим як бізнес, фокус повинен супроводжувати зміни. Ймовірно, ваш бізнес органічно втратив фокус до пандемії. Ви почали приймати менш вигідні замовлення, утримували або просували неправильних людей, диверсифікували продукти, які здавались цікавими, або що завгодно. Ви втратили фокус на стратегіях, де ви справді сильні. Великий ринок, що прощає, дозволив цю втрату уваги. Медовий місяць закінчився. Пора набрати номер і повернути фокус.

Пристосування до вашого фокусу – найкращий спосіб процвітати на меншому ринку. Пора обрізати свій діловий кущ. Обрізайте продукти, клієнтів, співробітників та зусилля, щоб стати сильнішими та орієнтованими на успіх. Я називаю цю стратегію внутрішнім стрижнем. Якщо ви запропонували у вашому ресторані десять супів, зробіть трійку найкращих і робіть їх краще, ніж хтось у світі. Якщо попит на один товар зростає, тоді як інші скорочуються, поворот до попиту. Кімберлі Кларк – приклад з багатьох років тому. Вони росли як папірня, яка продавала паперові вироби. Паперові фабрики були ядром товарного бізнесу.

[На початку 1970-х років, через століття після початку діяльності компанії, генеральний директор Дарвін Сміт різко змінив курс K-C. Він почав продавати фабрики для виробництва паперу – навіть одну у тезки Кімберлі, штат Вісконсин – і замість цього зосередився на споживчих товарах, таких як Kleenex та одноразові пелюшки.

Ви розумієте? На цьому ринку ви не можете бути всіма речами для всіх клієнтів. Ви зміните свою точку зору на пандемію і сприймете цей непростий час як початок своєї нової стратегії у бізнесі? Чи будете Ви розглядати економічний спад як можливість змінити свій бізнес на майбутнє? Чи можете ви сказати: “Ця пандемія корисна для мого бізнесу”?

Більше статей від Джона Груббса

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/pandemics-good-business-john-grubbs-mba/.

John Grubbs, MBA люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: