По-новому подумайте про час і простір

Час і простір, будучи науковою концепцією та тим, як ми думаємо, що живемо своїм життям, можуть ввести в оману та обмежити для нас думки далі того, що ми знаємо.

Нас вчили, що простір, який ми бачимо і подорожуємо, є тривимірним, з осями X, Y і Z. Здається, це має сенс, коли ми малюємо X та Y на дошці, але нам доведеться використати якусь уявну силу розуму, щоб подумати про Z. Наука довела, що всі вони працюють, оскільки ми досягли багатьох чудес завдяки сучасній будівлі, тощо

Чи правда наука?

Концепція прямої лінії стає розмитою, як тільки ми подорожуємо в дещо більшому масштабі, наприклад, вітрильний спорт та політ. Пряма лінія від Сан-Франциско до Лондона на карті – це не майже найкоротша відстань. Ми фактично подорожуємо в кривизні, яка є більш природною “прямою лінією”.

Поняття “світловий рік” може бути ще одним цікавим прикладом. Вимірюючи відстань у галактиці чи Всесвіті, у нас закінчилися нульові нумерації, і ми застосували інший прямий підхід, тобто світловий рік, що означає, скільки “часу” знадобиться для подорожі зі швидкістю світла по “прямій лінії” до іншої зірки .

Lightyear – це, мабуть, величезне спрощення фізики, але це, мабуть, одне з найбільших помилкових понять, яке ми сприймаємо як належне.

Світло не обов’язково рухається по “прямій лінії”. Світло, мабуть, навіть не подорожує. Зараз поняття “рік” тут визначається нами на землі з циклом обертання навколо нашого Сонця, що є також дуже локальним поняттям порівняно з галактикою або Всесвітом, який ми вимірюємо.

Тепер, коли ми наближаємось до швидкості світла, наука сказала нам, що час сповільниться.

Розгублений?

Друг сказав мені, що погляд на сонячне затемнення в понеділок буде релігійним моментом. Подорож у науці – це деякі з релігійних моментів, коли ми щоразу трохи просуваємось (у космосі?).

Мої 2 центи …

#ROME, #automation, # LINX98, #robotics

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/re-think-time-space-david-wang/.

David Wang люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: