Проблема високої напруги щодо центрів обробки даних

Центри обробки даних концентрують велику кількість обладнання для обробки та зберігання, тому вимагають великих електричних потужностей. У Франції, навіть якщо категорія “Гіпермасштаб” присутня рідше, ніж в Ірландії чи Скандинавії, професійні колокаційні сайти регулярно перевищують глобальний поріг потужності 10-12 МВт.

Вище цього рівня виникає питання про перехід на підстанцію на високу напругу HTB.

Давайте розглянемо три основні недоліки цього варіанту:

Елементи доставки HTB регулюються RTE, а не Enedis. Тому процедури є більш конкретними та складними і призводять до більш тривалого періоду розслідування. Проблема полягає в тому, що, оскільки ринок Центру обробки даних у Франції зараз напружений, час виходу на ринок є ключовим пріоритетом для власників Центру обробки даних.

Технічні навички, необхідні для інженерії підстанцій HTB, набагато менші, ніж у сфері HTA 20 кВ.

Налаштування HTB-станції набагато дорожче.

І навпаки, варіант станції доставки HTB може стати дуже хорошою інвестицією.

Чим вища напруга на станції доставки, тим нижча ціна за кВт-год, оскільки оператор електроенергії передаватиме нижчі інвестиційні витрати на транспортування.

Тому, стикаючись з величезною енергетичною OPEX, великі оператори Центру обробки даних можуть швидко амортизувати це надмірне інвестування HTB та отримати вигоду від конкурентних переваг на своєму ринку.

Крім того, випадки відсікання набагато рідше зустрічаються для станції HTB, ніж для станції HTA (у 7 разів менше скорочень, при цьому терміни відсікання в 10 разів коротші, згідно з національною статистикою)

Цією чутливою сферою підстанції повинні керувати з найбільшою увагою власники Центру обробки даних. На вершині ланцюга розподілу електричної енергії ця підстанція, незважаючи на очевидну «простоту», є SPOF з точки зору безперервності обслуговування.

Крім того, станція доставки часто є точкою зв’язку між загальнодоступною мережею та резервними генераторами, інтеграція цих двох систем вимагає складного технічного та функціонального аналізу з метою зробити їх більш надійними, гарантувати високий рівень якості електропостачання та полегшити технічне обслуговування.

Навички в галузі електротехніки та автоматизації повинні бути абсолютно необхідними в цій галузі, особливо у випадку міграції підстанцій, які є дуже чутливими для виробничих центрів обробки даних.

Cap Ingelec, як провідна інжинірингова фірма з будівництва та реконструкції центрів обробки даних, володіє усіма необхідними навичками та виконала багато проектів HTA-HTB. Крім того, у вересні 2019 року компанія придбала компанію Exper’Elec для збільшення своїх можливостей підтримувати основних операторів ринку дата-центрів.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/high-voltage-concern-datacenters-olivier-labbe/.

Olivier LABBE люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: