Сила коучингу

Кілька тижнів тому мій тато відсвяткував своє 72-й день народження, і на честь цієї події ми з братом провели його до Единбурга, щоб побачити його улюблений футбольний клуб – “Серце Мідлотіана”. У секторі гостинності ми зустріли одного з «великих» клубу – Джона «Роббо» Робертсона, який із задоволенням позував для фотографій і особливо сміявся з моїм татом. Пізніше в другій половині дня Роббо взяв інтерв’ю у командиру, і він сказав щось про переможну команду “Серця” середини вісімдесятих, що мене дуже вразило: “Звичайно, ви повинні перемагати як особистості, але ви повинні хотіти виграти більше як команда “. Потім він продовжив: “Найважливішою людиною в клубі був наш тренер Алекс Макдональд. Кожен з нас пройшов би крізь стіни для нього”.

Я багато розмірковував над цими двома твердженнями і дійшов висновку, що більшість людей у бізнесі завжди будуть ставити себе на перше місце, але роль керівника (або тренера) полягає у зміні цього менталітету. Команда завжди повинна бути на першому місці.

У своїй організації я закликав старших керівників стати кваліфікованими тренерами-виконавцями, і кілька десятків це зробили і зараз викладають курси міні-коучингу, а також сприяють цілеспрямованому коучингу та наставництву з високим потенціалом та новими талантами. За останні 12 місяців ми також навчили багатьох сотень співробітників мистецтву та науці коучингу, поширюючи обізнаність, а також закладаючи основу для побудови тренерської культури. Я справді вірю, що вищий коучинг забезпечує вищі команди, що з часом призведе до перевищення бізнесу.

Коучинг змінив моє життя. Моїм першим «офіційним тренером» був дивовижний чоловік на ім’я Джон Геммілл, якого, на жаль, уже немає з нами. Я все ще отримав нотатки з цих перших сесій у 2003 році, коли Джон перекалібрував мене, щоб взяти на себе відповідальність за низку питань, що стосуються підвищення. До того сеансу я переконався, що всі некомпетентні, окрім мене! (Не бачити деревини для дерев дуже поширене у діловому світі)

У всіх нас є сліпі зони та нездійснюючі звички, і я вважаю неймовірним або навіть трохи зарозумілим, що люди, яким доводиться виконувати бізнес на високому рівні щодня, не мають тренера. У спорті немислимо, що той, хто хоче бути серйозним гравцем і / або повинен заробляти на життя, не має тренера

Типовою помилкою людей є плутання коучингу з наставництвом – коли багато людей говорять про коучинг, вони насправді мають на увазі наставництво. Насправді типовий сеанс має відтінки сірого, але правильний тренінг, як правило, залежить від розуміння, а не від рішення чи досвіду. Звичайно, наставництво є дуже потужним – особливо з тим, хто має навички та досвід, у якого можна навчитися, але, на мій досвід, коучинг набагато потужніший.

Протягом багатьох років я зібрав кілька порад та знань із вивчення тренерів-експертів, навчання та навчання коучингу – ось кілька, які я взяв під час своєї подорожі:

1 Дотримуючись спортивної аналогії, те, що сьогодні є чудовим, завтра буде середнім. Сьогоднішній світовий рекорд за двадцять років, можливо, навіть не кваліфікує вас до фіналу – якщо такий розум у бізнесі змінить ваше ставлення та підхід, включаючи очікування ваших команд

2 У житті є речі, яким можна навчити, а в житті є речі, яким можна тільки навчитися. Якщо ви тренуєте когось, ви можете навчити їх ролям і змусити їх побачити ознаки того, що вони повинні робити, але тільки вони можуть навчитися мистецтву. Досвід є найскладнішим з усіх викладачів, тому що вона дає вам тест першим, а урок другим. Тренер повинен мати мужність, як особи, що впливають на розвиток, знати, коли викладати, а коли дозволяти досвід, але після цього завжди повинен бути поруч для полегшення уроку

3 Я пам’ятаю, як Джон Геммілл сказав мені, що його робота тренером полягала у тому, щоб допомогти взяти людей від того, ким вони є, до того, ким вони здатні стати – уявіть це як настанову на розвиток.

4 Іноді, коли ви перебуваєте з кимось на початку їхньої подорожі, викладачем чи інструктором, це немов ви є тим світлом, який направляє шлях. Хороший тренер знає, коли слід вийти з-під світла, оскільки в цей момент вони кидають тінь

5 Якщо задуматися, то є надзвичайний парадокс щодо колективної роботи – кожна людина виховується НЕ бути командним гравцем. З того моменту, як ми йдемо до школи, ми змагаємось з іншими дітьми, щоб перемогти їх на спортивному дні, отримати більше оцінок на іспитах та в боротьбі проти них, щоб потрапити до університету. На цьому етапі життя, коли ми є найбільш привабливим, відчуття команди мало (Алекс Макдональд, мабуть, перевернув цю справу …)

6 Я вже говорив мені, що, зрештою, є лише одна мета коучингу: переконатися, що люди приймають правильні рішення під тиском

Ефективний коучинг – це ігровий інструмент для побудови команди та спрямування вашого бізнесу на краще місце. Удачі вам у ремонті отворів у стінах.

+++++++++++++

Джим Фейрберн є виконавчим директором Howden Group, провідної світової інжинірингової компанії зі штаб-квартирою в Ренфрю. Компанія постачає критично важливе технологічне обладнання для енергетичних та інфраструктурних проектів у всьому світі і за останні роки значно зросла як органічно, так і шляхом придбання. Раніше Джим працював у Clyde Blowers та Wood Group на вищих керівних посадах.

Джим – дипломований інженер, і в 2007 році він був нагороджений OBE за його внесок у допомогу довготривалим безробітним у Глазго у стійкій роботі. У 2013 році він був обраний членом Королівської інженерної академії, а в 2017 році обраний членом Королівського товариства Единбурга. Він є кваліфікованим тренером ILM рівня 7.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/power-coaching-jim-fairbairn/.

Jim Fairbairn люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: