Сісу і Лагом

Північні країни викликають захоплення у всьому світі. Згідно з широким діапазоном показників, скандинавці посідають перше місце у міжнародних порівняннях, вимірюючи, серед інших факторів, щастя, гендерний паритет, розподіл доходів, свободу людини та свободу преси, а також верховенство права. Інші країни сподіваються на скандинавів, щоб з’ясувати причини цього. Не роблячи вигляду, що я роблю тут якийсь соціологічно глибокий аналіз причин, чому скандинави роблять так добре порівняно з іншими, принаймні повсякденне життя в північній країні дало мені досить хороший погляд на те, як деякі нордичні культурні концепції, можливо, не є єдиним поясненням все це, але, безумовно, великі внески.

Одне з цих понять – sisu. Sisu – це фінське слово, яке не має можливого перекладу (як і багато інших слів у фінському …). Сісу представляється поєднанням завзятості, мужності та кишки; але це більше цього (ціле більше, ніж сума його частин). Сісу дуже вкорінений у фінську культуру, і він був чудовим колективним рушієм у важкі часи. Стартап дуже добре знає про важкі часи, тому sisu – це те, що повинен прийняти кожен підприємець або стартап. Речі досить часто псуються, речі зазнають невдач, траплятиметься відмова, ідеї часто сприйматимуться з недовірою та зневагою, зусилля рідко отримують пропорційну винагороду. Коли все, що відбувається: sisu, і продовжуй. Наступного разу, коли ваша ідея не пройде, sisu і спробуйте ще раз. Наступного разу, коли ви отримаєте електронний лист, що починається з “ми шкодуємо повідомити вас …”, sisu і не відпускайте.

Інший термін, який я хотів назвати, це: лагом. Лагом – це шведський та норвезький термін, який означає: “у потрібній мірі”, або “в потрібній кількості”. Лагом – це знайти помірність за допомогою поміркованості: візьміть достатньо того, що вам потрібно, щоб добре робити, не переходячи. Шведське прислів’я “Lagom är bäst” буквально означає: “Правильна кількість найкраща”, але також перекладається як “Досить – це добре, як бенкет” і “чесність є в міру”. Ми повинні думати про лагома, коли робимо свої задуми, ми повинні думати про лагома, коли пояснюємо свої ідеї та досягнення, ми повинні думати про лагома, коли говоримо про себе та коли керуємо іншими.

Стартове життя (привіт, життя загалом) страждає від викликів та жорстких рішень. Я припустив, що поєднання сису та лагома є чудовою “нордичною” формулою для боротьби з невизначеностями та проблемами, з якими ми всі стикаємось. Отже, коли ви сумніваєтесь:

Правильна кількість найкраща. Сісу, і не відпускай.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/sisu-lagom-ignacio-chechile/.

Ignacio Chechile люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: