Тенденції навчання 2017 року: нестандартні, адаптивні, де завгодно та ефективні

Навчання стає все більш індивідуальним, адаптивним та доступним, як завгодно і де завгодно … але як завжди, єдиною тенденцією, яка насправді є важливою, є надання ділової цінності.

Те, як працює світ, продовжує розвиватися стрімкими темпами, а разом із ним і ролі та очікування організації навчання та розвитку. Навчальні матеріали повинні бути доступні у той час, місце та формат, які потрібні користувачам. Ефективні рішення стають все більш інтерактивними та індивідуальними. І більше, ніж коли-небудь, зацікавлені сторони бізнесу притягують до відповідальності керівників навчальних закладів, коли йдеться про обґрунтування бюджетних запитів та доведення цінності ініціатив у галузі досліджень та розвитку.

Не помиліться: це все хороші речі. Але вони вимагають зобов’язання з боку спеціалістів, що навчаються, перекалібрувати спосіб, яким вони думають про роль НДДКР у великому підприємстві.

Ми попросили більше 100 керівників навчальних закладів та інших керівників навчальних закладів у деяких найбільших світових компаніях визначити найпопулярніші тенденції галузі досліджень та розробок, що йдуть до 2017 року. Їх відповіді варіювали від нових технологій до тих самих проблем, пов’язаних з бізнесом, які, чесно кажучи, звична справа для інших організаційних підрозділів років тому.

Перш ніж вникати в найпопулярніші тенденції навчання 2017 року, ми хотіли б згадати одну нетренд: гейміфікацію. Незважаючи на те, що останніми роками було джерелом багатьох дискусій, стає все більш очевидним, що гейміфікація не буде ключовим рушієм навчального досвіду, а лише частиною великого навчального набору. Деякі з найгучніших голосів L&D продали гейміфікацію як наступний великий прогрес у навчанні, але час, необхідний для його розвитку та труднощі з підтримкою, затьмарили перспективи цієї колись сяючої зірки.

Ось 7 найкращих тенденцій дослідження та розробки 2017 року, які класифікували лідери навчання …

7 виміряйте двічі, потренуйтеся один раз

Перш ніж виділяти фінансування для ініціатив з досліджень та розробок, більше С-люксів, нарешті, вимагають визначити очікуваний вплив на результат, перш ніж надходить запит на розподіл. Це зводиться до побудови обороноздатного бізнес-обґрунтування для всього, що робить L&D. У тій мірі, в якій це кваліфікується як тенденція, це давно назріле сподівання, що інші бізнес-підрозділи десятиліттями підходили до звичної справи. Організації, що навчаються, вже деякий час стикаються з фінансуванням, і в багатьох випадках це відбувається тому, що вони недостатньо кількісно визначають вартість, яку вони надають. За старих часів компанії просто виділяли X-відсоток від загального бюджету на НДДКР; в усіх організаціях, крім найбільш стійких, функція навчання, як очікується, тепер проходитиме той самий офіційний процес бюджетування, що і всі інші.

Лідери навчання люблять концентруватися на кінцевих споживачах, коли справа стосується аналітики, але це лише мала частина визначення впливу на бізнес. Бізнес-партнери хочуть краще зрозуміти, як їхні інвестиції в L&D визначають ділові результати в бізнес-плані. Більше не прийнятно просто надавати показники засобів – наприклад, години навчання та тих, що обслуговуються, – але, натомість, L&D має продемонструвати, як це дає змогу отримати результати. Це змушує навчальні організації зосереджуватись на повторюваних процесах, інноваціях та проникненні в свою операційну практику, одночасно співпрацюючи із зацікавленими сторонами.

Бізнес-сторона хоче глибшого аналізу того, як витрати на НДДКР принесуть вартість та рентабельність інвестицій – це цілком розумне сподівання. На щастя, наша галузь нарешті визнала та відповіла на цю відповідальність.

6 інтерактивне відео штовхає до мейнстріму

Інтерактивне відео ховається на околицях навчального простору вже два десятиліття, але воно завжди було більш незручним трюком, ніж цінний інструмент навчання. У той час, коли касети VHS все ще були предметом, «інтерактивне відео» означало, що актори звертаються до аудиторії, а потім тренер натискає паузу, щоб задіяти якийсь живий компонент перед натисканням на програвання наступного сегменту. Такі різновиди сирних інтерактивних відео, хоча і м’яко розважальні та незначно корисні, милосердно ніколи не захоплювались якимось основним чином.

Справжнє інтерактивне відео нарешті готове до прайм-тайму, і, як очікується, стане найпоширенішою категорією результатів навчання протягом наступного року. Навіть не вдаючись до складного розгалуження та дорогого кодування або анімації, розробники можуть поєднувати відео з концепцією гарячих точок, щоб створити захоплюючу сюжетну лінію “Вибери собі власну пригоду”, створивши рівень реалізму, який резонує. Найкраща частина: із зменшенням витрат на програмне забезпечення та пристрої щороку багато організацій вважають скорочену інтерактивну розробку відеороликів більш економічно ефективною альтернативою повномасштабній програмі eLearning.

Застереження: ми очікуємо короткочасного нахилу до надмірного використання низькопродуктивного відео, щоб швидко заповнити порожнечу вмісту. Це потрібно буде переглянути в наступні роки, оскільки технологічні можливості та популярні пристрої з часом змінюються. Не поспішайте стрибати на інтерактивному відеопоїзді.

5 навчальний досвід стає індивідуальним

Настроюване навчання за допомогою HTML5 та Experience API (AKA Tin Can або xAPI) продовжить отримувати пікап у 2017 році. HTML5 забезпечує середовище для спеціалістів, що навчаються, для розробки навчальних курсів для широкого кола платформ, а Experience API забезпечує стандарт для захоплення, аналізу та налаштування досвіду учнів у цих середовищах. Поєднання HTML5 та xAPI – це технологія, що лежить в основі спеціальних мобільних додатків, ігор, навчальних відео, соціальних мереж, неформальної навчальної діяльності та вдосконалених модельованих навчальних середовищ. xAPI дозволяє навчальні шляхи адаптувати до потреб кожного конкретного учня та дозволяє працівникам навчатися зі своєю швидкістю.

4 курація над творінням

Занадто рано говорити, чи буде масовий рух до курації чистим позитивом для L&D, але немає сумнівів, що це тенденція. Кількість контенту, створеного кожного дня в 2016 році, було достатньою, щоб заповнити 250 000 бібліотек Конгресу; Вам не потрібно обмотувати голову, щоб зрозуміти, що там надзвичайно багато інформації. І якщо ви не тренуєтесь з якихось нових технологій або випуску, який є власником вашої організації, ви можете бути впевнені, що десь там навчальний вміст, який ви плануєте розробити, уже існує, принаймні у загальному форматі. Частина цього вмісту чудова, більша частина посередня, більша частина погана чи марна. Але замість того, щоб відтворювати колесо, все частіше завданням професіоналів у навчанні є знайти та визначити найкраще з того, що вже існує, та скласти його таким чином, щоб вирішити проблему, пов’язану з продуктивністю … допомагає їм краще виконувати свою роботу.

Для керівника навчання Джилл Кілрой, помічника віце-президента з навчальних рішень для компаній Горація Манна, курація поєднує економію коштів та швидкість виходу на ринок готового електронного навчання з якістю та актуальністю розробки на замовлення. “Протягом останнього десятиліття тенденцією було придбати тонну курсів електронного навчання, щоб люди могли отримати своєчасне навчання”, – говорить Кілрой. «Зараз це більше стосується« правильних »курсів, а не просто кількості та швидкості. Основна увага приділяється тому, як відсортувати всю інформацію та навчальний вміст, щоб знайти правильні рішення “.

Чи означає це, що L&D більше не є творчою професією? Звичайно, ні! Навчальний дизайн завжди матиме певне мистецтво, але основна конструкція зазнає кардинальних і довгострокових змін. Страх перед тим, що дизайнери навчальних програм стають більше схожими на бібліотекарів, ніж на авторів, надмірний, але зростає компонент їхньої ролі, який включає курацію існуючого вмісту та переконання, що він релевантний та надійний, порівняно з початком розкадрування з нуля.

Це також є частиною більш широкого руху до L&D, що робить менше речей, але робить їх краще. Розглянемо випадок великої компанії-виробника програмного забезпечення, яка визначила свої ключові цілі для навчання – все інше було призначено для курації, і навчальна організація більше не буде створювати чи навіть оновлювати вміст. Натомість ця функція досліджень та досліджень лише надає посилання на зовнішнє, самостійне навчання, яке оновлюється, коли користувачі надають вхідні дані та пропонують додатковий вміст.

У Caveo ми вважаємо, що рух до курації буде принаймні однією з визначальних тенденцій дослідження та розвитку на найближчі п’ять років, і ми присвячуємо свій перший веб-семінар 2017 року темі: Керівництво навчального керівника до згуртованого змісту вмісту.

3 підйом адаптивного навчання

Адаптивні навчальні системи – програми, які по-справжньому персоналізовані та пристосовані для кожного конкретного учня – здавна розглядалися як святий Грааль ЛД. Спираючись на штучний інтелект, алгоритми та глибоку аналітику, справжнє адаптивне навчання залишається чимось на зразок футуристичної технології … але елементарні версії концепції вже з’являються в бета-тестуванні, і вона може побачити широке поширення протягом наступних року-двох.

Завдяки адаптивному навчанню система визначає унікальні потреби користувача у підтримці продуктивності на основі його робочих вимог, результатів оцінки навичок та знань, а також їх близьких та довгострокових цілей кар’єри, і вона формує план навчання та рекомендації щодо змісту, специфічні для цього індивідуальна. Двоє людей на одній посаді можуть мати надзвичайно різні навчальні шляхи через різні розбіжності в навичках та інтереси. Окрім очевидних теоретичних переваг для окремих учнів, адаптивні навчальні системи можуть надати керівникам компаній величезне розуміння потреб у персоналі та сильних організаційних можливостях, що дозволить їм оптимізувати бюджетування розвитку ресурсів та збалансування робочих процесів.

Пройшли часи жорстких навчальних програм, якими повинні керуватися всі учні. Учні мають самооцінюватись і мати ряд навчальних досліджень, а не подій, щоб допомогти їм досягти особистих та професійних цілей. Це може бути доповнено навчальним досвідом, що надається або заохочується менеджерами, щоб забезпечити учням додаткові можливості для завершення свого портфоліо. Хоча деякі пункти у цьому списку основних тенденцій трохи відсталі, це одна з тенденцій, коли лідери навчання знаходяться на передовій.

2 створіть «вплив», а не просто «навчання»

Не кожна проблема продуктивності вимагає навчального втручання. Для успішних керівників навчальних закладів це не новина, але для великої частини зацікавлених сторін бізнесу це залишається іноземною концепцією. На щастя, L&D почали відштовхувати вимоги щодо навчальних рішень, коли навчання просто не є правильним рішенням. Навчальні лідери відмовляються від мислення замовників, замість того, виконуючи роль консультанта-консультанта, щоб виявити першопричини проблем з ефективністю. “Мова йде про перехід до моделі управління портфелем та визначення пріоритетів запитів з точки зору того, як вони вписуються в ширший контекст портфелів”, – говорить Тері Харт, головний стратег з питань навчання у Discover Financial. “З точки зору процесу, людей та інструментів це представляє величезну організаційну перебудову”.

Більше того, навчальний ландшафт в цілому змінюється, і L&D повинні відповідно розширити свої можливості та функціональні можливості. “Хоча формальне та неформальне навчання все ще залишатиметься частиною портфоліо, нам слід нестандартно продумати, щоб створити ефективні рішення, які будуть інтегровані в роботу організації”, – говорить CLO великої торгової мережі. “Хоча навчальні цілі важливі, ми маємо зосередитись на просуванні бізнесу вперед, і якщо ми не впливаємо на наші найбільш стратегічні цілі та результати бізнесу, ми витрачаємо час і гроші”

1 забезпечте навчання на умовах учня

Ми живемо у мобільному світі на замовлення. Навчання, яке відбувається за чужим графіком, заздалегідь визначений час або на призначеному пристрої, з кожним роком стає застарілим. Щоб залишатися актуальним, L&D повинен робити навчальні рішення та засоби роботи доступними для своєї групи користувачів, однак і коли вони хочуть їх споживати.

Зокрема, мобільне навчання за останні десять років мало багато помилкових стартів – це вже майже кілька років, але його частка серед результатів навчання намагається значно перевищити позначку 5%. Всі говорять про це, але не багато людей насправді цим користуються. Але завдяки HTML5, який зручний для мобільних пристроїв, з’явився як стандарт HTML, створити підтримку агностичної роботи пристрою ніколи не було простіше. Оскільки BYOD («принесіть свій пристрій») стає дедалі прийнятнішою практикою для більшості ІТ-відділів, мобільне навчання нарешті зросте.

Ми очікуємо, що 2017 рік стане роком, коли мобільне навчання на вимогу проривається від гарячого повного слова до стандартного результату навчання. Якщо ваша організація L&D ще не пішла шляхом впровадження певної програми мобільного навчання, ви вже значний крок позаду.

Винос l&d до 2017 року

Керівники підприємств усвідомлюють конкретну цінність навчання та способи його використання. Оскільки НДДКР стає галуззю вивчення (наприклад, управління, маркетинг, фінанси тощо), керівники підприємств стають все більш досконалими в інтеграції сильних сторін у свій процес планування. Це призвело до того, що багато лідерів досліджень та розробок ламали голову і намагалися забезпечити своїм командам ділову хватку, щоб бути надійними серед своїх однолітків у бізнесі. Тож як лідери навчання можуть випередити криву в 2017 році і далі?

Зосередьте свій час на меншій кількості навчальних втручань, але робіть їх краще.

Здійснюйте точний вплив – уникайте блискучих предметів у пошуках більш цінних інновацій, таких як адаптивне та спеціальне навчання.

Будьте особисто, забезпечуючи, щоб кінцевий користувач залишався частиною розмови.

Не дозволяйте технологіям затьмарювати той факт, що ми все ще є бізнесом для людей, але натомість використовуйте їх для надання даних, що підтверджують зусилля та результати.

Перш за все, будьте в курсі того, щоб доводити цінність ЛД при кожній нагоді. Шип футбол.

Останнє зауваження: ми чули, як останнім часом багато людей стверджують, що навчання в класі мертве, але вони не можуть помилятися. Клас все ще є королем, але його потрібно використовувати по-іншому. Дні стендап-лекцій закінчились, але мультимодальний досвід навчання – це майбутнє. Клас повинен стати лабораторією навчального досвіду, де учні спільно працюють над проблемами, досвідом та проблемами, щоб навчитися адаптуватися та реагувати на реальні проблеми. Тож ще не надсилайте некролог у класі.

Коротше кажучи, це чудовий час бути в науково-дослідних роботах, і яскравіше світло, що світить на підтвердження цінності навчання, лише покращить його … для тих, хто справді створює нижчий результат для своєї організації. Якщо ви не на борту з цією основною ідеєю, то саме час відкрити антикварний магазин. Це прогноз, на який ви можете розраховувати.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/2017-learning-trends-custom-adaptive-anywhere-jeff-carpenter/.

Jeff Carpenter люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: