Хочете підтримати малий бізнес, стартапи? Будьте хорошим клієнтом і платіть їм вчасно.

Сьогодні ми отримали лист від одного з наших великих клієнтів. Я не буду називати їх ім’я, але це публічна компанія, що має дохід у розмірі 5 мільярдів доларів США + та ринкову капіталізацію майже 5 мільярдів доларів. Це читається приблизно так, і я перефразую: пандемія COVID-19 жахлива, ми всі в цьому разом, ви для нас такий цінний партнер … але нам доводиться робити жорсткі дзвінки і ми продовжуємо свої умови оплати до 30 днів, вступає в силу негайно та з зворотною силою. Ще раз дякуємо за ваше цінне партнерство, одного разу ми повернемося до звичного стану, дякуємо за вашу гнучкість.

Добре, розумію. Ми переживаємо важкі часи. Ми всі намагаємося зберегти готівку, щоб тримати голову над водою. Багато керівників, в тому числі і я, перестали отримувати зарплату, щоб допомогти своїм військам пережити шторм. Наша команда продажів відкладає свої комісії, щоб зробити свою частину. Ми відклали деякі свої інвестиції, щоб переконатися, що нам не доведеться прощатися з кимось із нашої команди. Навколо я спостерігаю вилив альтруїзму та підтримку один одного. З нашого недавнього дослідження я знаю, що причина №1, по якій люди все ще роблять доставку та доставку їжі, полягає в підтримці місцевого малого бізнесу. Сусіди пишуть крейдяні повідомлення про підтримку на під’їзді один одного. Люди і малий бізнес отримують розуміння того, що означає допомагати одне одному. Ми все ще платимо за оренду житла, навіть коли наші офіси закриті (місцевий орендодавець також повинен вижити), і всі наші підрядники отримують зарплату вчасно.

Отже, це повертає мене до наших великих клієнтів і до того, що вони можуть зробити, щоб допомогти нам, маленьким хлопцям. Переважна більшість компаній із списку Fortune 500 успішно працюють на останньому бичачому ринку. Довіра споживачів сприяла витратам, зменшення податку на прибуток підприємств додало користі. Здійснювались здоровий прибуток, викуп акцій та бонуси за продуктивність. Мені доводиться вірити, що компанії у такій чудовій фінансовій формі лише кілька тижнів тому, які мають доступ до ринків капіталу з майже 0% відсотковою ставкою, мають – загалом кажучи – інші шляхи до виживання, окрім як змушення постачальників фінансувати свій оборотний капітал. Але звичайно, робити саме це – низько звисаючий плід. Постачальники не можуть звернутися за допомогою, і вони повинні прийняти будь-які умови, які їм дано в цій ситуації. Звичайно, все в дусі довгострокового партнерства.

У нас є приказка, звідки я походжу, що вільно перекладається як “батіг тріскається на кінчику”. Це означає, що дії, які великі хлопці вживають зараз, щоб зберегти свою грошову позицію, врешті-решт зламають нас, маленьких хлопців. Ми не маємо переваг банківських відносин, доступу до ринків капіталу чи армії лобістів, щоб потрапити на наступний урядовий пакет допомоги. Наше життя живе на межі та приймає розмірені ризики, щоб принести галузі (та великим хлопцям) інновації, які рухають нас вперед. За цією природою під час кризи готівкою ми не знаходимося у владі і вразливі так само, як кафе мами та попу на вулиці.

Щоб вижити, нам не потрібні державні застави або гарантії ФРС щодо позик під низькі відсотки (вони не стікають до нас). Ми знаємо, як бути худим і ефективним і розтягнути кожен долар на довгу милю. Нам усім потрібні надійні корпоративні партнери, а наші клієнти мають свою підтримку зараз більше, ніж будь-коли. Їхня підтримка сьогодні принесе великі дивіденди.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/want-support-small-business-start-ups-good-customer-pay-rasto-ivanic/.

Rasto Ivanic люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: