Чому злочин трапляється там, де він відбувається?

Погляд на мапу злочину може здатися безглуздим. Чому там? Що це в якомусь конкретному районі, що породжує більшу чи меншу злочинність? У деяких містах злочинність завжди зосереджена в одних і тих самих районах. В інших, здебільшого міських ринкових містах, карта весь час змінюється. Що відбувається?

Вчені та науковці мають довгі відповіді. У базовій операції ми думаємо про те, як два види злочинів впливають на карту:

1 можлива злочина

Це злочини, які трапляються тому, що з’являється можливість. Факторами, що заохочують або стримують опортуністичну злочинність, є міська інфраструктура, присутність міліції, час доби, особливі події та демографічна характеристика району. Наприклад, у Мехіко є квартал, який називається Observatorio. Тут є переповнене автобусне та метрополітен, вишукані машини, які проїжджають по дорозі до багатого району Ломас, і місце, яке акуратно розташоване між кількома магістралями. На жаль для його мешканців, відвідувачів та близьких друзів команди базових операцій, це робить її першокласною нерухомістю для викрадення автомобілів.

Поширеною помилкою є те, що рівень злочинності узгоджується із соціально-економічним статусом. Найчастіше це занадто спрощення. Наприклад, у тихому районі середнього класу, як Наварте, набагато менше злочинів, ніж у модних та туристичних ромів чи Кондеси. Багато відомих факторів поєднують місцеперебування з точки зору опортуністичної злочинності.

2 організована злочинність

Організована злочинність впливає на карту зовсім по-іншому. Подумайте, як міська влада ділить карту. Є муніципалітети, важливі маршрути та поліцейські, які відповідають за різні сегменти міста. У деяких містах можна намалювати подібну карту для організованої злочинності. Банди або картелі контролюють певні території, де вони претендують на право здійснювати нечесну діяльність в умовах, вільних від конкуренції.

Залежно від частоти таких видів діяльності, як торгівля наркотиками, вимагання або викрадення людей, територія під контролем банди або картелю може мати вищий рівень злочинності. Однак реальний сплеск рівня злочинності відбувається, коли ця карта зміщується. Коли організовані злочинні угрупування борються між собою за контроль над територією, наслідки насильства виливаються на громаду. Ці зрушення території та подальше насильство можуть трапитися в будь-якій частині міста. Немає жодного джерела новин, яке повідомляло б про те, які групи контролюють, які сфери та що змінюється. Цю карту ніхто не публікує. Іноді мешканці просто це знають, бо вони на місцях, і це реальність. Однак найчастіше всіх вражає.

Ця комбінація відомих та динамічних факторів, опортуністичної та організованої злочинності, робить розуміння ландшафту злочинності нового міста справжньою проблемою. Коли ти кидаєш насильство проти журналістів, цензурованих ЗМІ, низьку довіру до влади та хронічну недооцінку, це непростий подвиг навіть зрозуміти, що відбувається. У базових операціях ми намагаємось саме це зробити.

___________

Чому злочини трапляються там, де вони трапляються?

Дивлячись на злочинну карту злочину, це може заплутати. Чому там? Що має цей конкретний район, що породжує менше чи більше злочинів? У деяких містах злочинність завжди зосереджена в одних і тих самих районах. В інших, зазвичай містах країн, що розвиваються, карта завжди змінюється. Що відбувається?

Академіки мають дуже довгі відповіді. У базових операціях ми спостерігаємо два типи злочинів, що впливають на карту:

1 можливості злочину

Це злочини, які трапляються тому, що з’являється можливість. Факторами, що мотивують або демотивують опортуністичну злочинність, є міська інфраструктура, присутність міліції, час доби, особливі події та демографічна характеристика району. Наприклад, у CDMX є околиця, яка називається Observatorio. Тут є центральна вантажівка та станція метро, велика концентрація людей, розкішні машини, які проїжджають до більш розкішних районів, таких як Ломас, і місце розташування між кількома жвавими дорогами. На жаль для мешканців, відвідувачів та близьких друзів команди Base Operations, це робить його ідеальним місцем для викрадення автомобілів.

Поширеним непорозумінням є те, що рівень злочинності узгоджується із соціально-економічним статусом. Це занадто простий спосіб пояснити це. Наприклад, у тихому районі середнього класу, як Наварате, значно менше злочинів, ніж у шикарному та туристичному районі, як Рома чи Кондеса. Багато відомих факторів разом роблять територію ідеальним місцем для опортуністичних злочинів.

2 організована злочинність

Організована злочинність має зовсім інший вплив, ніж ця карта злочинів. Подумайте, як міська влада розділяє карту. Є муніципалітети, основні маршрути та працівники міліції, які відповідають за різні сегменти міста. У деяких містах можна намалювати подібну карту, але для організованої злочинності. Банди або картелі контролюють певні території, де вони нав’язують своє право продовжувати злочинну діяльність в середовищі, вільному від конкуренції.

Залежно від частоти таких видів діяльності, як торгівля наркотиками, вимагання або викрадення людей, територія, підконтрольна картелю або банді, може зазнати високого рівня злочинності. Однак реальні зміни рівня злочинності відбуваються, коли карта змінюється. Коли організовані злочинні групи борються за контроль над місцевістю, вони створюють хвилі насильства, які впливають на громаду. Ці територіальні зміни та хвилі насильства можуть статися в будь-якій точці міста. Не існує жодного джерела новин, де можна спостерігати, яка група контролює яку зону та які зміни відбулися. Це ніхто не розміщує на карті. Мешканці просто це знають, бо вони живуть у цих районах, і це їх реальність. Але насправді відбувається те, що кожен може отримати сюрприз у будь-який час.

Поєднання відомих та динамічних факторів, опортуністичних та організованих злочинів ускладнює розуміння кримінального ландшафту нового міста. Якщо додати насильство щодо журналістів, цензурованих ЗМІ, низьку довіру до влади та низький рівень повідомлень про ці злочини, то важко зрозуміти, що відбувається. Але в базових операціях це саме те, що ми намагаємось зробити.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/why-does-crime-happen-where-cory-siskind/.

Cory Siskind люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: