Яким життям ви хочете жити як бізнесмен?

У своїй попередній статті я писав про пошук відповіді на важливе запитання: “Навіщо потрібно створювати бізнес?” Сьогодні я хотів би обговорити подібне питання, але стосовно вашого власного життя. Ці дві теми насправді дуже пов’язані. Однак дуже мало людей зможуть побачити паралель.

Наприклад, я завжди мріяв подорожувати по всьому світу, їхати кудись далеко і не думати про те, щоб скоро повертатися. Я ніколи не міг зрозуміти, чому, працюючи в компанії, мені було заборонено брати лише 28 днів відпусток на рік (це правила в Естонії, місці, де я живу).

Як можна зафіксувати всі мої побажання за ці 28 днів і чому хтось може сказати мені, коли відпочивати і коли працювати? Крім того, чому я повинен працювати з 9 ранку до 6 вечора? Можливо, я вирішив ще трохи поспати і почати пізніше, або хочу прокинутися вночі з якоюсь блискучою ідеєю, щоб негайно втілити її в життя.

Тому вже з раннього дорослого віку я розумів, що мій власний бізнес може забезпечити мені таку свободу. Як приклад, останні 8 років поспіль я подорожував світом з родиною 3-6 місяців і зимував в азіатській країні. Не зрозумійте мене неправильно, я не лежу під пальмою, і взагалі, я не знаю, як сісти, довго нічого не роблячи.

Для мене подорожі – це не лише збір нових вражень та знайомства з новими людьми, а й зміна оточення. До досягнення своїх тридцятих років я не відрізняв вихідні від робочих днів і не міг зрозуміти, як можна не працювати в суботу та неділю. АЛЕ! Я завжди, у будь-який час доби, міг встати зі свого столу і робити все, що завгодно. Для мене свобода полягала не в тому, щоб нічого не робити, а в тому, щоб я міг робити те, що хотів, коли завгодно.

Я не обов’язково закликаю когось жити таким життям, оскільки я впевнений, що дисципліна дуже важлива для багатьох з вас, а деякі не можуть дозволити собі фізично залишити своє робоче місце на тривалий час. Однак я справді хочу сказати, що спочатку це був надзвичайно свідомий вибір, який я зробив у підлітковому віці.

Що я раджу всім, це зрозуміти, яким життям ти хочеш жити. Відповідь на це запитання допоможе вам зрозуміти, який бізнес вам слід створити, яку роботу робити або яку професію ви хочете вивчати. У моєму випадку я обрав професії та підприємства, які дозволяють мені вільно пересуватися та працювати віддалено.

Окрім бажання свободи, я також розумів важливість своєї сім’ї та стосунків із дружиною та дітьми. Тому я не хотів проводити більшу частину свого життя на різних зустрічах, конференціях та ділових дзвінках. Розуміючи це, я спочатку знав, що не хочу будувати багатомільярдну компанію, де моя присутність завжди буде потрібна, щоб «прислухатися до землі». Я просто не розумію, навіщо мені це робити. Багатомільярдна компанія – це спеціальна компанія, яка будується ТІЛЬКИ за допомогою інвесторів (добре, є деякі унікальні винятки, але їх надзвичайно мало).

І ви повинні пам’ятати, що якщо ви будуєте таку компанію, ви належите до неї. Вам доведеться бути нерозривно всередині і бігти марафон протягом десятиліть. І це нормально – я приймаю ці правила гри – це просто не моя гра.

Тому, якщо ви дійсно хочете побудувати багатомільярдну компанію, подивіться на своє майбутнє життя осторонь і спробуйте визначити роль, яку ви готові зіграти в цьому процесі.

Або, можливо, ви хочете допомогти людям і працювати над якимись соціальними проектами? У цьому випадку засновники беруть участь у процесі та співчувають людям. Історії ваших клієнтів часто стають особистими. Ви не зможете втекти від реальності, але в той же час, ви будете справді корисні іншим. Створюючи такий проект, ви повинні це усвідомлювати, оскільки варто розуміти, чи можете ви прожити таке життя чи ні. Якщо відповідь так, вперед!

Або, можливо, ви хочете побудувати невелике кафе і запустити його самостійно. Сподіваюся, ви розумієте, що вам доведеться мати справу не тільки з приготуванням кави та випіканням свіжих булочок. Ваша робота стане вашим життям з усіма розпорядками дня та процесами, які вам можуть не сподобатися, наприклад, ведення бухгалтерії, залучення клієнтів, складання оцінок, замовлення продуктів, спілкування з постачальниками, моніторинг та мотивація вашого персоналу тощо … І це вплине не тільки на вас, але і на вашу сім’ю, ваші стосунки. І якщо таке життя вас влаштовує, ви вже знаєте відповідь.

А що, якщо вам хочеться запускати стартап? Потім визначтесь, в якій групі ви перебуваєте: ті, хто придумує нові ідеї та насолоджується моментом разом з купою підприємців, створюючи сімейний проект з друзями; вірніше, ті, хто біжить у марафоні, підбираючи раунд за раундом, будуючи складні процеси, документуючи кожен крок і прагнучи вийти на перше місце в гонці, де десятки інших команд роблять подібні проекти. Стартапи різні, і не кожен із них ставить за мету стати єдинорогом. Точніше, не у всіх засновників така мета.

Я справді вірю, що кожен бізнес будується на бажаннях та цінностях свого засновника. Хоче він / вона хоче насолоджуватися життям, спонукати його спільною метою, брати участь у змаганні за великі гроші, жити, щоб працювати, чи працювати, щоб жити – все це абсолютно різні побажання. Ось чому перед тим, як починати будь-яку справу, зробіть собі послугу і дайте відповідь на це запитання: яким життям я хочу жити? У своїх наступних дописах я торкнуся ще однієї гарячої теми: створення „команди мрій”.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/what-kind-life-do-you-want-live-businessperson-sergei-verbitski/.

Sergei Verbitski люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: