Якщо віртуальні помічники – споживачі завтрашнього дня, проектування продуктів для них буде принципово іншим

Ця стаття заснована на одному з наших мислительських експериментів, проведених нами в ThinkTank Motius. У Motius ми маємо честь бути поруч із новітніми технологіями та одночасно співпрацювати з провідними компаніями у всьому світі над розвитком майбутнього різних галузей. Такі мисленнєві експерименти базуються на наших спостереженнях, дискусіях з нашими партнерами та дебатах, які проводяться в п’ятницю під кавою, у поєднанні з невеликим аналізом.

Новий сегмент ринку цифрових дворецьких

Останнім часом віртуальні помічники з’являються навколо цифрових пейзажів і залучають все більше уваги. Cortana від Microsoft, Alexa від Amazon, Google Assistant, Bixby від Samsung та інші мають бути нашими персональними цифровими дворецькими: дізнайтеся про наші потреби та переконайтеся, що ми маємо те, що нам потрібно і хочемо у цифровому світі. Якщо це бачення стане реальністю, ці цифрові дворецькі стануть новим сегментом ринку цифрових продуктів. Їм потрібно було б придбати нам продовольчі товари, подбати про наш транспорт, рахунки за енергію, банківські справи, страхування тощо. Оскільки компанії зараз намагаються випустити цифрові версії цих продуктів (або оцифрувати канали до них), вони повинні розглянути питання про розробку продукти для цифрових дворецьких, а не для їх власників. Це принципово інше завдання, ніж “класичний” дизайн / розробка цифрового продукту.

Ландшафт цифрових екосистем: небагато широкомасштабних домінуючих та багато менших спеціалізованих

Ідея цифрового дворецького набуває великої довіри та правдоподібності завдяки тенденції розширення таких екосистем, як Google, Amazon, Facebook & Co. Такі компанії опанували мистецтво побудови цифрової екосистеми користувачів, захоплюючи їх із зручністю. Вони охоплюють все більше і більше аспектів життя своїх користувачів: настільки, що їх майже не впізнати від компаній, якими вони були на початку. Це широке охоплення їхніх користувачів саме те, що дозволить їм запропонувати цифрових дворецьких. Цифровий ландшафт може розвиватися у поєднанні кількох величезних, що перекриваються широких екосистем, та багатьох менших та спеціалізованих продуктів / екосистем. Цифрові дворецькі, мабуть, будуть розроблені широкими екосистемами, щоб дозволити своїм користувачам орієнтуватися в цьому різноманітному ландшафті.

Це може зробити для підприємств те, що пошукові системи робили для бізнесу протягом останнього десятиліття. Це може бути величезна нова можливість, яка вимагає нових навичок для використання. Подібно освоєнню оптимізації пошукової системи, цифровим компаніям доведеться освоїти навички розробки / дизайну цифрових продуктів для сегменту віртуальних помічників. Але з чого насправді складається ця навичка?

Подорож клієнта цифрового дворецького

«Подорож клієнта» цифрового дворецького полягала б у тому, щоб він виявив потребу / бажання власника, знайшов товари, які їм підходять, як один із них, і придбав їх. Визначення потреб та пошук відповідних продуктів – це те, що роблять такі компанії, як Google, роками. Частини «сподобатися» та «придбати» – це нові аспекти, що входять до концепції дворецького та створюють нові питання як для дизайнерів дворецьких, так і для продуктів для них. Очікується, що цифрові дворецькі – як справжні – функціонують із мінімальною участю власника. Це вимагало б від дворецького “подобатися” відповідно до смаку власника на високо суб’єктивному рівні без його / її втручання. Безумовно, техніки машинного навчання дозволять дизайнерам дворецьких розпізнати смак власника на вкрай суб’єктивному рівні. Хороший дизайн продукту дозволить цифровим дворецьким “побачити” властивості продукту високого рівня суб’єктивно.

Зробити бренди зрозумілими для цифрових дворецьких – це нова проблема дизайну

Бренд – одна з тих суб’єктивних і високорівневих властивостей продуктів. Проблема дворецького полягає в розумінні особистості власника та здатності – технічно – зрозуміти бренд. Зрозуміти правильну марку – це проблема дизайнерів продуктів. У моєму випадку мій цифровий дворецький легко знав би, що мені 28 років, і я хотів би купити нові кросівки. Це також могло з’ясувати мій бюджет, бажаний колір та розмір, не заважаючи мені надто сильно. Це навіть могло з’ясувати, які кросівки я купував у минулому та що мені сподобалось у Instagram. Однак звідки воно може знати, чи я зараз людина Nike чи Adidas? Точніше, як би він знав, чи буду я людиною Sbibeeto, яка є вигаданою новою нішевою маркою?

Дизайн продукту для цифрових дворецьких – це навчання ai-системі

Мовою машинного навчання це питання можна переформулювати таким чином: які дані повинні запропонувати розробники продуктів цифровому дворецькому, щоб він класифікував свою марку та власника в одному класі? Тож, якщо я збирався придбати або взяти в оренду свою першу машину, мій цифровий дворецький повинен був би зробити висновок з усіх параметрів, що я волів би керувати спортивним автомобілем, ніж GT розкішним. Також потрібно було б ознайомитися з маркетинговими матеріалами, оглядами, фільмами тощо виробників автомобілів і, наприклад, зробити висновок, що автомобіль BMW найкраще мені підійде. Тому можна сказати, що розробка продукту для цифрових дворецьких є принципово навчальним завданням у сенсі машинного навчання. Такий підхід, мабуть, призведе до принципів проектування, що суперечать сучасним, що передбачають брак уваги та часу користувачів.

Нарешті, щоб цифрові дворецькі мали змогу купувати продукти, розробникам цих продуктів доведеться переглянути свої «стратегії оцифрування». Це ще один фронт конкуренції між існуючими ІТ-екосистемами та компаніями в процесі оцифрування своєї продукції. Це змушує останніх знову зіткнутися з питанням: чи охоплювати експансію Google, Amazon & Co. на свої ринки та використовувати її для зростання, чи боротися з нею безпосередньо та ізолювати ризик.

Зієд Бароуні

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/virtual-assistants-customers-tomorrow-designing-them-would-bahrouni/.

Zièd Bahrouni люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: