Як влаштуватися на роботу, не подаючи заявку, як усі

Сьогодні може бути важко уникнути того, щоб ваше резюме закінчилося чорною дірою резюме. Багато тих, хто шукає роботу, годинами подають заявки на роботу та контактують з компаніями, ніколи не почувши відповіді або просто отримуючи стандартні автоматичні відмови. Рекрутери та менеджери з найму часто отримують сотні заявок на будь-яке відкрите робоче місце, і ваше резюме може легко загубитися серед усіх інших. Сьогодні багато компаній також використовують системи відстеження заявників, які перевіряють резюме перед тим, як фактичний погляд людини на них. Якщо ваше резюме не містить правильних ключових слів у початковому онлайн-скринінгу, рекрутер навіть не побачить вашу заявку.

Ось декілька порад про те, як можна виділитися та влаштуватися на роботу, не маючи конкуренції з сотнями інших претендентів.

Поширіть інформацію у своїй мережі

Прекрасним способом уникнути «чорної діри» є розповсюдження інформації у вашій мережі про те, що ви зараз шукаєте роботу. Головне тут – активно говорити людям, що ви шукаєте нових можливостей, що збільшить шанси, що хтось може вас направити. Переконайтеся, що ви залишаєтеся на радарах ваших зв’язків, створюючи список минулих роботодавців, колег, контактних осіб у галузі, друзів тощо, і повідомляйте їх про ваші інтереси та те, що ви можете запропонувати. Використовуйте функцію LinkedIn «Поділитися оновленням», щоб публікувати оновлення, пов’язані з вашою професією або навіть тим, яку роботу ви шукаєте. Це буде тримати вас на їх радарі. Надішліть своє резюме людям у вашій мережі та перевірте, чи чули вони про якісь цікаві можливості. Багато посад подаються через особисті мережі людей, тому не соромтеся зв’язатися зі своєю мережею. Якщо вони або хтось із їхніх знайомих мають відкриття, вони будуть раді почути вас.

Отримайте особисті рекомендації

Багато посад ніколи не розміщуються на робочих дошках і не рекламуються. Коли компанії наймають, вони часто розповсюджують вакансії всередині, перш ніж розміщувати їх на робочих комісіях. Якщо є компанія чи посада, яка вас цікавить, подивіться, кого ви могли б знати в компанії. Якщо ви ще нікого не знаєте, ви можете спробувати відвідати заходи, ярмарки вакансій та конференції, де будуть присутні працівники компаній для встановлення зв’язків. Ви також можете зв’язатися з мережами в Інтернеті та зв’язатися з випускниками тощо, щоб розширити свою мережу. Створені вами контакти можуть допомогти вам отримати доступ до нових посад, а можуть навіть надати персональне направлення, яке допоможе вам привернути увагу рекрутера. Окрім того, наявність внутрішнього зв’язку також може надати вам відповідну інформацію про культуру компанії та процес найму, який ви можете використати для своєї переваги в процесі найму.

Зверніться безпосередньо до менеджерів

Якщо ви правильно проведете дослідження, ви зможете отримати перевагу, спробувавши з’ясувати, хто такий менеджер з найму, і зв’язатися з ними безпосередньо. Один із способів – знайти їх у Google або LinkedIn і спробувати знайти їх контактну інформацію або зв’язатися з ними безпосередньо через LinkedIn; у вас може бути навіть спільний зв’язок, який може допомогти зробити вступ. Важливо зазначити, що якщо ви вирішите використовувати цей метод, вам потрібно переконатися, що ви розумієте, що вони шукають, щоб ви не справляли поганого враження або не витрачали свій час. Це ваш шанс стати на крок попереду і зауважити менеджера з найму і показати, чому вони повинні вас найняти. Не сподівайтесь отримати відповідь, коли зв’яжетесь із кимось, оскільки, ймовірно, ви будете не єдиним, але варто спробувати. Також важливо, щоб ви не були занадто агресивними і не почали зв’язуватися з менеджером з найму на їх приватному телефоні або засипати їх дзвінками та електронною поштою. Це виявиться відчайдушним і зашкодить вашим шансам отримати роботу. Ви навіть можете потрапити в чорний список на майбутні посади в компанії.

Оновіть свої профілі в соціальних мережах

Сьогодні більшість рекрутерів використовують пошук у LinkedIn або Google, щоб знайти кандидатів, яких вони шукають. Можливо, вам навіть пощастить, якщо рекрутер звернеться до вас. Однак це станеться лише в тому випадку, якщо вас буде видно. Регулярне оновлення та оптимізація ваших профілів у соціальних мережах зробить вас видимим для рекрутерів і дасть їм чітке враження про те, хто ви є, за що ви виступаєте та які ваші інтереси та кваліфікація. Додайте якомога більше відповідної інформації у свій профіль і подумайте, який образ ви хочете представити про себе, і спробуйте переглянути свій профіль очима потенційної компанії-наймача. Вам також слід взаємодіяти з компаніями в Інтернеті через їх профілі в соціальних мережах. Слідкуйте за компаніями, які вас цікавлять, і сподобайтеся їм у LinkedIn, Twitter та Facebook. Рекрутингові компанії та наймальні компанії часто публікують у своїх профілях у соціальних мережах вакансії для тих, хто шукає роботу для взаємодії з ними.

Спробуйте забити ногу у двері

Якщо є компанія, якою ви захоплені, ви можете спробувати зачепити двері, пройшовши стажування, запропонувавши свої послуги, зробивши для них консультаційний проект або спочатку працюючи з чистою комісією, щоб довести свою цінність. Стажування призначене не лише для молодих студентів під час літніх канікул. Випускники MBA проходять стажування, і ми бачимо, як багато людей похилого віку пропонують пройти “стажування”, щоб показати, що вони можуть зробити. Дослідження показують, що 69% компаній із 100 і більше співробітниками робили пропозиції на повний робочий день своїм стажистам. Крім того, ви можете запропонувати працювати над проектом, щоб забити ногу в двері, показавши компанії, як ви можете зробити свій внесок. Наприклад, якщо ви правильно проведете дослідження, ви можете виявити, що є частина компанії, яка може бути оптимізована, або проблема, з якою вони стикаються. Пропонуючи свої поради та послуги, ви можете створити собі нову посаду, запропонувавши рішення, яке це може виправити або додати зростання. Вам не потрібно пропонувати свої послуги безкоштовно, і якщо ви пропонуєте їх безкоштовно, вам доведеться вистачити декількох місяців, щоб підтвердити свою цінність. Більшість успішних компаній шукають не безкоштовну робочу силу, а пропонуючи її, ви виявляєте пристрасть, рішучість і впевненість, що зможете досягти результату. Найчастіше окупається робити речі інакше.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-get-job-without-applying-like-everyone-else-ann-christine-roope/.

Ann-Christine Roope люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: