Апокаліпсис Bitcoin

Патрік Стінглі

14.08.2017

“Ми живемо у світі фантазій, світі ілюзій. Найважливішим завданням у житті є пошук реальності”. Айріс Мердок.

“Гроші – це ілюзія, а криптовалюта тим більше”. Патрік Стінглі

BitCoin, криптовалюта та BlockChain – це три терміни, пов’язані сьогодні, які іноді використовуються як взаємозамінні. Однак вони не є синонімами. Кожен має певне значення, і важливо розуміти, про що йдеться.

BitCoin – це назва найбільшої компанії з віртуальної валюти, що існує на даний момент. Це форма валюти, яка існує лише в Інтернеті. Він являє собою руйнівну технологію, оскільки дозволяє людям передавати вартість через Інтернет глобально, не вимагаючи послуг банків або пов’язаних з ними зборів та контролю. Це робить його ідеальним для людей, які хочуть переказувати гроші через кордон, не платячи банку жодного відсотка. Роблячи це, це також дозволяє злочинцям надсилати свої операції без уваги банків.

BlockChain – це алгоритм, який може розподілено захищати дані в декількох системах, що робить його ідеальною технологією для використання в Інтернеті. Винайдений Сатоші Накамото в 2008 році, він найбільш відомий тим, що є захищеною системою реєстру, що використовується BitCoin.

Важливо визначити ці терміни, оскільки BitCoin та BlockChain – це дві різні речі. Хоча BitCoin використовує BlockChain для захисту своїх транзакцій, нічого не говорить про те, що BitCoin повинен використовувати лише BlockChain. Якщо у BlockChain буде виявлена вада, BitCoin може перейти на іншу систему шифрування і продовжувати вести бізнес. Подібним чином BlockChain використовується набагато більшою кількістю груп і має набагато більше застосувань, крім BitCoin.

CryptoCurrency – оскільки BitCoin та подібні використовують шифрування для забезпечення безпеки транзакцій, а оскільки така валюта в Інтернеті не видно людському оку, як би була доларова купюра, вони називаються CryptoCurrencies.

Суперечки навколо криптовалют пов’язані з двома речами: перша полягає в тому, що ці системи не потребують банків. Банки щороку отримують незліченні трильйони, беручи плату за грошові перекази, які вони виконують. Криптовалюти можуть ефективно працювати безкоштовно, що робить їх дезорганізуючою технологією, що стосується банківської спільноти.

Друге занепокоєння, яке походить від відсутності участі банків, полягає в тому, що норми, накладені на банки, не застосовуються і не можуть застосовуватися до криптовалют. Наприклад, американські банки зобов’язані ідентифікувати відправника та одержувача будь-якої операції на суму понад 10 000 доларів США (нібито, щоб федеральний уряд міг ідентифікувати злочинну діяльність). Оскільки криптовалюта децентралізована, це не обов’язково американський банк. Насправді він може взагалі не кваліфікуватися як банк.

Наступним серйозним занепокоєнням федерального уряду щодо криптовалют, особливо тих, що використовують BlockChain, є те, що алгоритм BlockChain, схоже, не має чорних дверей. Це викликає занепокоєння в Агенції національної безпеки, але виявляє те, що має викликати більшу стурбованість у всіх нас, маючи на увазі, що АНБ має задні двері для інших систем шифрування, які сьогодні використовуються.

Тепер, коли вищезазначені моменти були пояснені (дещо), настав час заглибитися в те, чому ця стаття має назву “Апокаліпсис Bitcoin”. Гроші самі по собі є вигадкою людського розуму. Це цінне лише до тих пір, поки люди погоджуються, що воно є. Аркуші паперу із нанесеними на них зображеннями відомих людей не варті багато чого з внутрішньої точки зору. Цінністю стає цінність, яку їм приписують люди. До 1971 року американський долар можна було перетворити безпосередньо на золото. До цього моменту вартість долара була прив’язана до обмеженого ресурсу, золота. Проблема випуску долара з кабали на золото полягає в тому, що як тільки валюті дозволено плавати, її цінність може дико коливатися залежно від колективних поглядів людей на цю країну, її народ та керівництво. Якщо люди як за межами країни, так і за межами країни не надто вірять у це, тоді валюта (і, отже, громадянин) страждає. Це було видно після Другої світової війни, коли військовий борг, прив’язаний до плаваючої валюти, призвів до відсутності віри в європейські валюти, що призвело до гіперінфляції. Сполучені Штати не зазнали збитків, які зазнала Європа, бо не накопичували військових боргів, одночасно маючи справу з серйозними руйнуваннями. У 1971 році, коли Ніксон оголосив, що американський долар більше не зможе трансформуватися на золото, ефект, здавалося, полягав у плаванні долара і дозволив йому прийти у відповідність до Європи. Однак цього не сталося, оскільки американський долар також безпосередньо прив’язаний до ціни на нафту. Нафта оцінюється в доларах за барель, і до 1971 року стало зрозуміло, що США набагато більше пов’язані з нафтою, ніж із золотом. Крім того, Сполучені Штати мають значні запаси нафти, що служать підкріпленням їх економіки на довгі роки. Оскільки він прив’язаний до ціни на нафту, чим більше нафти використовують інші країни, тим сильнішим стає американський долар.

Окрім того, першим ознакою економічної війни між китайцями та США було б, якби Китай намагався встановити ціну на барелі нафти в юанях. Якби вони це зробили, це ефективно би плавало в доларах США, а оскільки Китай зараз має найбільшу економіку і є масовим споживачем нафти, це фактично призвело би до доларів США, взявши з собою економіку США.

Наразі цього не сталося, і тому долар США залишається сильним. З іншого боку, BitCoin не прив’язаний ні до чого, що має внутрішню цінність. Якби одного дня всі вирішили, що більше не вірять у BitCoin, його цінність випарується.

Деякі цікавляться, як великі банки відреагують на BitCoin. Чи будуть вони використовувати свій значний вплив, щоб зробити криптовалюти незаконними? Такі кроки були б контрпродуктивними, оскільки вони не могли б надати рівень довіри до економіки криптовалюти, передаючи свій страх перед цим, висвітлюючи взаємозалежність між урядами та фінансовим співтовариством, яку жодна з цих груп не хотіла б розголошувати. Все, що вдасться здійснити фронтальним штурмом, – це примусити криптовалютну економіку під землею, де вона вже дуже щаслива служить тіньовій стороні комерції вже деякий час. Суттєвим ризиком такого підходу примушування його до підпілля є те, що через його руйнівну структуру витрат результат цілком може стати ґрунтовою основою прийняття, що робить звичайну банківську економіку неактуальною.

Більш ефективним підходом для усунення криптовалюти за великі гроші буде підбурювання інциденту, що призведе до відсутності віри в нього. Наприклад, такої події, як велика міжнародна галузь (наприклад, оператор телекомунікаційної мережі), яка використовує BitCoins як засіб сплати своїх рахунків на міжнародному рівні, надмірна заборгованість, щоб досягти швидкого розширення, а потім невиконання всіх своїх позик буде достатнім, щоб вся екосистема вибухне через відсутність віри в неї. Кілька мільйонерів втратили б свої інвестиції, але ці самі мільйонери, швидше за все, заробили б більше грошей через свої інтереси в звичайних банківських операціях. З іншого боку, відсутність віри, яку це може спричинити в галузі криптовалют, буде руйнівним.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/bitcoin-apocalypse-patrick-stingley/.

Patrick Stingley люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: