Створення бізнес-аргументації для програми управління постачальниками

У цьому блозі ми пояснимо, як ви можете розробити бізнес, щоб інвестувати у свої можливості управління відносинами з постачальниками (SRM). Ми визначаємо SRM як спільний розвиток можливостей як замовника, так і постачальника для цілей зменшення витрат, вдосконалення процесів та інновацій у продуктах або послугах, що створюють більше спільної вартості. Цілями SRM є суттєво мінімізувати витрати та максимізувати вартість, пов’язану з доставкою постачальників та співпрацею в ланцюзі поставок. Зниження витрат або створення вартості в SRM може бути важко виміряти, але надалі стане набагато зрозумілішим, як ви можете створити свій власний бізнес-кейс із реальним результатом.

Навіщо інвестувати в srm?

Компанія Geller & Company провела добре відоме та визнане дослідження, яке показує, як економія від стратегічних джерел може зменшитися через погане управління діяльністю постачальників та співпрацю. У такій простій категорії витрат, як технічне обслуговування, ремонт та капітальний ремонт (MRO), постачальник може поступово вводити більш дорогі рішення / предмети, щоб замінити їх у конкурентних цінах у вашому контракті. У більш складних категоріях, таких як спеціальне промислове обладнання та комплектуючі, якість може знизитися, доставка може стати нестабільною, а пропоновані раніше послуги, такі як підтримка інженерного проектування, можуть стати дефіцитними. Як результат, до 75% економії витрат може бути втрачено через цілий ряд питань протягом усього терміну дії контракту з постачальником.

Джерело: Geller & Company, “Закупівлі світового класу – підвищення прибутковості та якості”

У 2012 році McKinsey опитував понад 100 великих світових компаній щодо практики співпраці з постачальниками. Опитування відрізняло традиційні інструменти пошуку (наприклад, моделі чистого аркуша витрат) від стратегічних інвестицій та довгострокових проектів із постачальниками для спільного розвитку. Результати були захоплюючими. Хоча більше третини респондентів сказали, що співпрацюють з постачальниками, менше 10 відсотків можуть продемонструвати систематичні зусилля щодо співпраці з постачальниками. Що ще важливіше, серед тих, хто співпрацював, темпи зростання EBIT були вдвічі більшими, ніж у їхніх колег. Дивись нижче.

Джерело: Mckinsey & Co, 2012.

Як розробити бізнес-кейс srm

Як зазначено вище, значення SRM є чітким. Тепер питання полягає в тому, як розробити надійний бізнес-аргумент щодо SRM для вашого бізнесу і цим переконати свою CXO інвестувати в SRM.

Основна цінність, отримана завдяки надійному СРМ, включає додатковий виграш у традиційних сферах, що зосереджуються на закупівлях, таких як поліпшення цін, вдосконалене управління запасами та покращений час циклу доставки замовлення. Ще більша цінність випливає із більш захоплюючих сфер, таких як зменшення ризику та сприяння інноваціям та різноманітності постачальників. Де б сьогодні Apple була без постачальників, які допомогли б вирішити виробничі та технологічні проблеми пристроїв, про які мріяв Стів Джобс? Інновації постачальників можуть генерувати вартість, що значно перевищує суму, витрачену на них у будь-який рік.

То які ж ключові фактори значення в надійній програмі SRM? Нижче ми виділили п’ять загальних бізнес-завдань та описали, як програма SRM може допомогти подолати ці проблеми.

Згідно з нашим досвідом, пункти №1 та №2 досі актуальні для більшості великих організацій і сьогодні №4 та №5 відображають ситуацію майже у всіх організаціях, з якими ми співпрацюємо.

Як включити реальні цифри для вашого бізнесу до бізнес-критерію srm?

Визначивши типові бізнес-проблеми, фактори, що впливають на СРМ, та вигоди від СРМ, настав час оцінити деякі реальні показники вигод від СРМ для Вашого конкретного бізнесу. Тут все стає складним, і саме тут більшість людей зупиняються, бо не знають, як рухатися вперед. Ми допоможемо вам подолати цю перешкоду.

Демонстрація вимірюваної рентабельності інвестицій у можливості СРМ вимагає розробки якихось вимірюваних показників для кожного з вищезазначених п’яти пунктів. Дуже часто це завдання отримання реальних цифр щодо переваг СРМ залишається невиконаним, що робить діловий підхід СРМ слабким.

Якщо ви хочете отримати спеціальний шаблон бізнес-кейсу, який ви можете використовувати для створення власного бізнес-кейсу SRM, зв’яжіться з нами тут.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/building-business-case-supplier-management-program-lars-kuch-pedersen/.

Lars Kuch Pedersen люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: