90 днів до спеціаліста – 15 ідей

Як і їхні колеги, що перебувають у державній власності, багато компаній, що належать приватному капіталу (PE), зазнають серйозного впливу пандемії і працюють шаленими темпами, щоб скоротити витрати та керувати грошовим потоком. Але це було непросто. Зниження витрат без розбору або занадто швидко може призвести до анемічного зростання, коли економіка відновлюється. Але нічого не робити – це не варіант. Це дуже складний компроміс, і тим більше що стосується вартості ІТ.

За останні кілька років вартість технологій у відсотках від доходу зросла до 5% і більше в деяких галузях. Щоб ще більше ускладнити ситуацію, багато портфельних компаній, які швидко зростали до пандемії, перебувають у центрі складних програм трансформації, таких як модернізація ERP. Ці інвестиції здійснювались з передумовою, що технологічна трансформація допоможе кращому масштабу бізнесу та збільшить оцінку. Зараз складний вибір полягає в тому, щоб висунути ініціативу та негативно вплинути на оцінку виходу чи фінансувати програму, коли дохід настільки різко впав.

Яким чином фірми з ПП та їхні портфельні компанії повинні управляти своїми ІТ-витратами з огляду на ці проблеми?

Відповідь полягає у застосуванні двосторонньої стратегії: короткотермінових ініціатив, які можуть бути впроваджені протягом кварталу для зменшення витрат та збереження грошових коштів, без шкоди для оцінки та стратегічних втручань у галузі технологій для посилення конкурентної диференціації та підтримки вищої оцінки виходу.

У цьому блозі перелічено ретельно підготовлених 15 короткотермінових ініціатив щодо зменшення витрат, економії готівки та покращення стану здоров’я та спритності ІТ протягом чверті, тобто …

15 ідей, як зробити ІТ-монтажником за 90 днів.

1 знизити вартість проекту

Близько 40% ІТ-бюджету витрачається на проекти. Багато з цих проектів можна або відкласти, або відмовитись у світі після Ковіда. Деякі проекти під час польоту важко зупинити на півдорозі. У цих випадках модель ресурсного забезпечення може бути змінена для зменшення витрат, особливо якщо ви використовуєте дорогих субпідрядників або не використовуєте ресурси в недорогих місцях. Протягом останніх кількох тижнів ми, LTI, взяли на себе кілька проектів під час польоту та віддалено перевели їх за допомогою таких інструментів, як Webex та MS Teams. Це допомогло клієнтам скоротити свої витрати на 40-50%, не втрачаючи знань та імпульсу. Час отримання користі: 2-4 тижні.

2 мінімізуйте необов’язковий попит на іт

Зараз настав час усунути або, принаймні, спробувати мінімізувати несуттєві потреби в ІТ, такі як інциденти з низьким пріоритетом, підтримка поза робочим часом, квитки на управління проблемами, вимоги до SLA. Якщо це зробити ретельно, ця ініціатива може допомогти компаніям скоротити свої витрати на ІТ-операції на 15-20%. Час отримання користі: від 4 до 6 тижнів.

3 прийняти керовані послуги

Якщо у вас 20 або більше співробітників в галузі інформаційних технологій, вам слід розглянути модель керованого надання послуг. Контракти на керовані послуги можуть бути структуровані таким чином, щоб попередньо завантажувати заощадження, що в подальшому полегшує рух грошових коштів та забезпечує економію, коли вам це найбільше потрібно. Крім того, може бути можливо захистити робочі місця шляхом переведення персоналу до постачальника послуг, відповідно до вимог законодавства про зайнятість. Час отримання користі: від 8 до 12 тижнів.

4 об’єднати продавців

Багато портфельних компаній управляють своїми ІТ зі складною сукупністю партнерів: великою кількістю нішевих постачальників, субпідрядників, відставних технічних експертів, дорогих консультантів тощо. Консолідація допомагає знизити витрати на управління, отримати кращі комерційні умови, а масштаб дозволяє проводити більше роботи віддалено. Наприклад, для МСП, що базується у Великобританії, у секторі будівництва, LTI є єдиним партнером ІТ у їхньому середовищі SAP, виробничих додатках, ІТ-інфраструктурі та інструментах співпраці. Мультикваліфікована команда LTI надає всі послуги, майже всі віддалено, що допомагає компанії вести свій бізнес із дуже низьким ІТ-бюджетом. Час отримання користі: від 8 до 12 тижнів.

5 зменшити витрати третіх сторін – ліцензії та amc

Зараз час підвести підсумки всього програмного та апаратного забезпечення, за яке ви платите, та узгодити цей інвентар із фактичним використанням. Цей аудит, ймовірно, виявить невикористані ліцензії або підписки, наприклад, ліцензії користувачів на ERP, невикористані настільні програми тощо. Особливо це стосується, якщо ви нещодавно реструктуризували свою робочу силу. Подібним чином, якщо ви впровадили додаткові роботи, варто співпрацювати з постачальниками програмного забезпечення, щоб припинити плату за підписку та ліцензувати AMC. Час отримання користі: від 2 до 4 тижнів.

6 зменшення витрат сторонніх розробників – телеком

Часто існує безліч можливостей заощадити на витратах на телекомунікації: дорогі мобільні та тарифні плани, які не пропонують відповідну ділову цінність, безліч інструментів співпраці, дорогі мережеві контракти, які більше не відповідають ринковим показникам тощо. Найкращий спосіб розкопати ці можливості – через дводенний аудит усіх телекомунікаційних витрат, потім розробка швидкого та ефективного плану гри для оптимізації. Час отримання користі: від 4 до 6 тижнів.

7 зменшити витрати третіх сторін – дані

Компанії витрачають значні гроші на сторонні дані, наприклад, дані про фондовий ринок, моделі ризиків, кредитні оцінки. Багато з цих контрактів не пов’язані з використанням. Крім того, відкритий код дозволив отримувати якісні дані за значно нижчою вартістю. Хорошим прикладом цього є дані про ризики, які використовуються андеррайтерами. Цю статтю витрат слід переглянути, особливо зосередившись на оцінці додаткової вартості бізнесу на основі дорогих зовнішніх даних, коли обсяг бізнесу зменшився. Час отримання користі: від 4 до 8 тижнів.

8 зменшити витрати третіх сторін – нерухомість

Віддалена робота зараз є загальноприйнятою. Чи можете ви дотримуватися гнучкої роботи від домашньої політики, перенести інфраструктуру до сторонніх центрів обробки даних або Cloud, прийняти модель керованих послуг та заощадити на вартості нерухомості? Кожна маленька допомога і заощадження нерухомості у багатьох частинах бізнесу може почати додаватися. Час отримання користі: від 8 до 10 тижнів.

9 використовуйте халяву

Не забувайте про безкоштовні пропозиції від апаратних, продуктових та програмних партнерів. Багато хмарних провайдерів, таких як Amazon, Azure та Google Cloud, а також провідних постачальників програмного забезпечення, таких як SAP (Ariba Discovery), Salesforce та Qualtrics (Supply Continuity XM Pulse), в даний час пропонують безкоштовні програмні рішення, розроблені для фаз відновлення після Covid. Дізнайтеся, чи можете ви використовувати ці пропозиції для зменшення тиску на витрати. Час отримання користі: від 1 до 4 тижнів.

10 прискорити прийняття хмар

Якщо ви вже користуєтеся Cloud, було б добре провести аудит і з’ясувати, чи платите ви більше, ніж потрібно. Дослідження LTI виявили щонайменше 10 областей, де компанії в кінцевому підсумку перевитрачають гроші на Cloud. І якщо ви ще не користуєтеся Cloud, пора пришвидшити прийняття. Є чудова стаття мого колеги про те, як Cloud можна використовувати для економіки пост-ковід. Час отримання користі: від 8 до 10 тижнів.

11. оптимізуйте інфраструктуру dr

Ваша інфраструктура Disaster Recovery може бути надмірно спроектована для поточного рівня бізнесу. Наприклад, ви платите за гарячу АР в режимі очікування, коли щотижневе резервне копіювання могло б зробити, враховуючи різке падіння бізнесу? По-друге, локальна інфраструктура DR є на порядок дорожче, ніж DR на базі хмарних технологій. Хмарний DR можна легко набрати, щоб заощадити гроші в умовах кризи. Якщо є спосіб розірвати ваш локальний контракт на дозвіл і перейти до Cloud, ви повинні зробити це зараз. Час отримання користі: від 8 до 10 тижнів.

12. перемістіть робочі столи в хмару

За найімовірнішим сценарієм, багато ваших співробітників вже працюють або будуть працювати віддалено, принаймні протягом наступних шести місяців. Одним із способів забезпечити безпечну та безпечну роботу вдома, не витрачаючи багато грошей на програмне забезпечення та високотехнологічні ноутбуки, є використання пропозицій на робочому місці від хмарних провайдерів. Насправді як Amazon, так і Azure пропонують свої сучасні установки на робочому місці безкоштовно або за низькою ціною. Скористайтеся цими пропозиціями, якщо зможете, до того, як вони закінчаться. Час отримання користі: від 4 до 6 тижнів.

13. прийняти відкритий код

Програмне забезпечення з відкритим кодом коштує дешевше і може бути використано в багатьох сферах: бази даних, інструменти моніторингу, проміжне програмне забезпечення, звітність, сервісна служба тощо. Щоб полегшити міграцію, LTI пропонує комерційну конструкцію, що фінансується самостійно, де ви не платите за міграцію та отримуєте економію від день 1. Вивчіть цей варіант. Час отримання користі: від 4 до 8 тижнів.

14. зменшіть вартість контактного центру

Ви можете вивчити дві технології, щоб зменшити витрати кол-центру. Перший – Chatbot. Ця технологія значно дозріла і може обробляти багато запитів клієнтів без підтримки людини. Як Amazon, так і Azure пропонують чат-боти на Cloud для швидшого розгортання. Ця технологія корисна, якщо ваші агенти не можуть приймати дзвінки з дому або ви відчуваєте сплеск, але не можете дозволити собі розширити команду. Другий – перейти до хмарного контактного центру, такого як Amazon Connect. Це економічно вигідне рішення, і ви повинні врахувати це, перш ніж більше інвестувати в інфраструктуру локального контактного центру. Час отримання користі: від 8 до 12 тижнів.

15. зосередьтеся на кібербезпеці

Як і передбачалося, кібератаки на бізнес зросли. Не чекайте, щоб перевірити свою інфраструктуру кібербезпеки та усунути вразливі місця. Виділіть свої критичні програми, включаючи відключення їх від Інтернету, якщо це можливо. Якщо ви помітили вразливі місця, не соромтеся витратити останній долар, щоб виправити це. Це один стібок, який дозволить врятувати більше дев’яти. Час отримання користі: від 4 до 6 тижнів

ІТ-функція забезпечує деякі життєздатні короткострокові можливості економії. Що важливо, кожна з цих можливостей також зробить вашу ІТ-майстерню і майбутнім готовою. В інтересах як фірм, що займаються ПП, так і їхніх портфельних компаній не дозволяти кризі Covid пропасти, а використовувати її для того, щоб стати сильнішим та спритнішим.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/90-days-fitter-15-ideas-satya-samal/.

Satya Samal люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: