Важливість сказати: “Доброго ранку! Як я можу вам допомогти?”

Що стосується обслуговування клієнтів, іноземці часто вказують на недостатню професійність португальців. Багато хто навіть каже, що або ми не знаємо, як продати, або ми не відповідаємо тій ролі, яку ми відіграємо в забезпеченні того, щоб кожен клієнт отримав найкращий досвід.

На мій погляд, відбувся значний розвиток якості обслуговування як по телефону, так і особисто, але багато професіоналів все ще плутають “підпорядкування” із “послугою”.

Більшість людей не люблять відповідати або обслуговувати клієнтів. Вони вважають це незначним вчинком або почуваються неповноцінними.

Такі країни, як Бразилія та США, мають міцну культуру обслуговування споживачів, а ті, хто на передовій, зазвичай пишаються тим, що обслуговують та задовольняють потреби клієнтів, завжди намагаючись вийти за межі їхніх сподівань та споживчого досвіду.

Враховуючи те, що клієнти виплачують нам зарплату в кінці місяця, неважко постати на їхнє місце і зрозуміти, що ми повинні поводитися з ними так, як хотіли б, щоб з нами поводились: з ввічливістю, посмішкою та співчуттям. Якщо португальську мову вважають доброзичливою, сердечною та гостинною, чому б нам не створити справді орієнтовану на споживачів культуру? Я не думаю, що це явище можна пояснити низькою зарплатою чи відсутністю визнання, яке зберігається у багатьох організаціях. Навіть якби компанії в Португалії взяли за звичку виставляти фотографію “працівника місяця” з висловленням похвали біля входу, це мало би мало впливу на бріо, якого бракує багатьом професіоналам.

На додаток до академічної та професійної підготовки, я вважаю, що базова освіта необхідна для розвитку культури гордості та точності. Якщо діти не слухають висловлювань батьків, таких як “Будь ласка”, на підставі прохання або “Дякую” як знак вдячності, дуже ймовірно, що вони будуть робити те саме під час свого дорослого віку – як у своєму особисте та професійне життя.

Коли компаніям потрібно утримувати та залучати нових клієнтів, цікаво, що ми продовжуємо спостерігати серйозні збої в обслуговуванні споживачів, не кажучи вже про всі державні служби, які за несприятливих умов використовують роботу на дистанційному режимі як аргумент, щоб уникнути адекватної реакції та своєчасно громадянам.

Легко зрозуміти різницю між “Так, скажи!” і “Доброго ранку! Чи можу я вам допомогти? У кризові періоди це насправді має велике значення.

Карлос Гонкалвес, генеральний директор Avila Spaces.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/importance-saying-good-morning-how-can-i-help-you-carlos-gon%C3%A7alves/.

Carlos Gonçalves люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: