Розподілена команда: найгірший випадок чи хороша можливість.

“Найкраще – ворог добра”. – Вольтер.

Це так?

На жаль, Вольтер не може взяти участь у нашій дискусії, але сьогодні ми можемо повністю виміряти психологічний бар’єр у виборі та всі наші сумніви щодо того, чи щось покращувати, чи залишити це як є. Після досягнення певного рівня стабільності бізнесу будь-хто у діловому світі може потрапити в пастку в комфортному робочому середовищі та важко рухатися далі через застрягнення в рутині.

Давайте розглянемо простий приклад. Одна компанія-виробник програмного забезпечення терміново вимагає розробників, але згідно з її внутрішньою політикою управління фахівців можна наймати лише з міста чи країни, в якій знаходиться компанія.

Що стосується робочого стану та контролю управління, такий спосіб мислення унеможливлює належну оцінку та використання можливостей, що надаються глобалізацією ринку ІТ-послуг. Як результат, вакансії можуть залишатися незаповненими протягом місяців, що ускладнює роботу менеджера з доставки, і спонсори інвестуватимуть у послуги з розвитку, які не надаються в повному обсязі через брак людських ресурсів – основного драйвера або будь-якого бізнесу.

Скажімо, ви найняли довгострокового субпідрядника за привабливу ціну, але він чи вона не ідеально підходить для цієї роботи, і є проблеми з якістю роботи, термінами, зв’язком тощо. Звичайно, ціна – це дуже важливий фактор, але не завжди найбільш визначальний. Місяць за місяцем ви почуваєтесь незадоволеними, оскільки ваші очікування не виправдовуються, але ви не дозволяєте собі ризикувати та змінювати підрядника.

Тоді ви натрапляєте на когось, хто може запропонувати рішення: компанія з ресурсами та досвідом, але без усталеного імені та кредитної історії. Однак вони готові нарощувати довіру та довіру. Знову виникає питання вибору. І коли ви почали думати про цей вибір, ви робите перший крок до прогресу.

Давайте розглянемо, що потенційно може зупинити тих, хто приймає рішення, спробувати щось нове.

1 Компанія розташована в політично нестабільній країні.

Політичні негаразди та економічний спад не можуть вплинути на продуктивність праці ІТ-спеціалістів. Для успішного виконання їм потрібна лише електрика, Інтернет та функціонуюча банківська система.

2 Часовий пояс.

Різниця в часі може бути навіть перевагою. Наприклад, поки в Каліфорнії ніч, в Україні робочий день у розпалі. Менеджер у Каліфорнії може розпочати свій робочий день з чашки кави та зустрічі з українськими партнерами. Система відстеження, яка працює цілодобово та без вихідних, – це також добре.

3 Моніторинг ефективності

Ніхто і ніде не може контролювати працівника цілодобово та без вихідних. Важливо визначити дійсні критерії оцінки та форму звітності, а за допомогою Viber, WhatsApp, Skype та інших платформ можна забезпечити постійний контакт у будь-якому місці та в будь-який час. Відеоконференції можуть бути гарною альтернативою особистому спілкуванню в залі засідань, маючи під рукою всі сучасні засоби спілкування, які вони можуть забезпечити в будь-який час, цілодобово та без вихідних. Наш власний досвід може бути гарним прикладом, оскільки у нас є кілька іноземних клієнтів, яких ми ніколи не бачили, але роками успішно співпрацюємо з багатьма проектами.

4 Конфіденційність

Правильно побудована система доступу та розподіл зон відповідальності однаково добре працює для працівників, розташованих у 30-кілометровій зоні та на іншому континенті.

5 Правове врегулювання конфліктів

Звичайно, юристи можуть наполягати на неможливості врегулювання юридичного конфлікту з працівниками, які перебувають під юрисдикцією іншої країни. Однак запитайте себе, скільки таких конфліктів було у вас із працівниками за останній рік? Чи може страх перед судовим розглядом зупинити людей від невідповідних дій, чи справа в тому, щоб правильно вибрати своїх співробітників?

Як бачите, іноземний підрядник нічим не відрізняється від підрядника / працівника, найнятого у вашому місті чи країні. Або він відповідає вашим вимогам, або вони їх не відповідають. Вони або добре підходять, або ви шукаєте когось іншого.

Не ігноруйте людей, які пропонують те, що ви шукаєте. Пробний контракт – це гарна можливість урізноманітнити свої ризики. Переконавшись, що нова модель роботи є більш зручною, вигідною та надійною, ви можете звільнити стару. У будь-якому випадку, новий досвід може дати вашому бізнесу поштовх до подальшого розвитку, щоб рухатися вперед, а не кружляти.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/distributed-team-worst-case-good-opportunity-irina-levchuk/.

Irina Levchuk люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: