Чи знаєте ви історію рибалки та інвестиційного банкіра?

Чи знаєте ви історію “Інвестиційного банкіра” та “Рибалки”?

Американський інвестиційний банкір опинився біля причалу невеликого прибережного мексиканського села, коли на причал приплив маленький човен з одним рибалкою.

Усередині маленького човна було кілька великих жовтоперих тунців. Американець похвалив мексиканця за якість його риби і запитав, скільки часу потрібно, щоб зловити їх.

Мексиканець відповів, “лише трохи”. Американський тоді запитав, чому він довше не сидів і не ловив більше риби? Мексиканець сказав, що йому вистачає для забезпечення найближчих потреб своєї сім’ї. Американець тоді запитав: “але що ти займаєшся з рештою свого часу? “

Мексиканський рибалка сказав: «Я сплю пізно, трохи ловлю рибу, граю з дітьми, приймаю сієсти з дружиною Марією, щовечора гуляю в село, де я потягую вино, і граю на гітарі зі своїми аміго. У мене повноцінне і насичене життя “.

Американець знущався: «Я – Гарвардський МВА і можу Вам допомогти. Вам слід витратити більше часу на риболовлю, а з отриманими коштами придбайте більший човен. За кошти, отримані від великого човна, ви можете придбати кілька човнів, зрештою у вас з’явиться флот рибальських човнів. Замість того, щоб продати свій улов посереднику, ви продали б його безпосередньо переробнику, з часом відкривши власний консервний завод. Ви контролюєте продукт, переробку та розподіл. Вам потрібно було б покинути це невелике прибережне рибальське селище і переїхати до Мехіко, потім до Лос-Анджелеса і, врешті-решт, до Нью-Йорка, де ви керуватимете своїм розширеним підприємством ».

Мексиканський рибалка запитав: “Але як довго це все займе?”

На що американець відповів: “15 – 20 років”.

“Але що тоді?” Запитав мексиканець.

Американець засміявся і сказав: “Це найкраща частина. Коли настане час, ви оголосите IPO і продаєте акції своєї компанії широкому загалу і розбагатієте, ви заробите мільйони! “

“Мільйони – що тоді?”

Американець сказав:

«Тоді ти підеш на пенсію. Переїжджайте до маленького прибережного рибальського селища, де ви могли б спати пізно, трохи порибалити, пограти з дітьми, взяти сієсти з дружиною, вечорами прогулятися до села, де можна було попивати вина та грати на гітарі разом зі своїми аміго ».

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/do-you-know-story-fisherman-investment-banker-jin-yu/.

Jin Yu люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: