Як потренуватися слухати самостійно?

Приказка говорить, що якщо дерево падає в лісі, а поруч нікого немає, чи справді це видає звук? Коли ми сидимо в домашніх кабінетах, разом на самоті, як нам підтримувати чіткість своїх навичок прослуховування і чому так важливо слухати?

Зараз ми витрачаємо більшість наших особистих взаємодій на технології – аудіо чи відео – і це ставить перед нами завдання бути кращими слухачами. Якість звуку низька? Вас відволікає кішка, що йде біля екрану, або дитина, яка кричить у фоновому режимі? Що ви робите, коли бачите, як людина дивиться вниз на свій телефон, а не на вас? Якщо ви моделюєте хороші навички аудіювання, ймовірність того, що і той, хто на іншому кінці розмови, зробить те саме. Які три найкращі поради щодо того, як бути хорошим слухачем?

Слухайте активно: Багато людей слухають лише досить довго, щоб відповісти. Вони вже створюють відповіді у своїх головах, перш ніж інша людина закінчить. Хороший слухач повністю фокусується на мовці, поки він не закінчить. Практикуйтесь, не перебиваючи.

Ситуації мають значення: Ви їсте, розмовляючи, дивитесь на інший екран, чи киваєте головою, кажучи: «ага», або нахиляєтесь до екрану? Нехай люди бачать і чують, що ви зайняті слуханням. Ми всі хочемо перевірити отримання нашого повідомлення, і ці підказки полегшують це.

Запам’ятайте порядок денний: Ви намагаєтесь налагодити порозуміння чи просто стосунки? Якщо перше, дотримуйтесь фактів і задайте гострі питання. Якщо це останнє, намалюйте малюнок і задайте відкриті питання, які дозволять проникнути чиюсь особистість.

Нарешті, те, що ви насправді говорите, може бути менш важливим, ніж сам акт прослуховування. Не зрозумійте мене неправильно, потрібні правильні слова, але це не все. Іноді клієнти або колеги не шукають відповіді, вони просто хочуть визнання, розуміння та прийняття. Найкращі слухачі дають всім трьом, а також добрі поради, коли це потрібно.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-practice-listening-alone-christine-barney-apr/.

Christine Barney, APR люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: