EBay енергії: Платформа обміну енергією Enel X

Сьогодні тисячі підприємств у кожному секторі продають складні, технологічно вдосконалені продукти та рішення, але для власних внутрішніх енергетичних потреб вони покладаються на застарілі та неефективні технології.

Частина роботи Enel X полягає у вирішенні цієї потреби, яку наші клієнти часто не помічають, поки вони не реалізують її потенціал, з точки зору економії та підвищення ефективності для свого бізнесу. Ідея цієї концепції проста, і ми були першими 20 років тому, щоб розблокувати її впровадження.

У двох словах, ми розробили платформу для продажу та купівлі енергії за найкращою можливою ціною. Ідея цієї концепції проста і натхненна розвитком, який відбувся в інших секторах наприкінці 90-х.

У 1998 році, коли енергетичні ринки дерегулювалися, наша команда побачила появу цифрових аукціонних технологій, таких як eBay та інші платформи, і зазначила, що роздрібні ринки енергії були неймовірно неефективними. Щось подібне абсолютно не вистачало в нашому секторі. Основним продуктом був товар, проте різні умови контракту енергопостачальників та нестабільність оптових ринків протягом дня унеможливили споживачам порівняння цін на основі яблук-яблук та забезпечення того, щоб вони отримували найкращу ринкову ціну. Подібним чином постачальники були розчаровані відсутністю зворотного зв’язку та ефективності конкуренції за бізнес клієнтів.

Ми це зрозуміли, вирішили цю потребу і швидко стали лідером ринку в цій галузі.

Починаючи з 1998 року, коли було проведено перший в історії аукціону з роздрібної торгівлі електроенергією, було досягнуто декількох етапів, серед яких:

· Провів перший у світі обмеження викидів CO2 та торговий аукціон у 2008 році;

· Досягли 60 000-го етапу аукціону в листопаді 2018 року;

· Провів перший в історії аукціону з відновлюваних джерел енергії в Європі в 2019 році;

· Загалом закуплено та укладено понад 50 мільярдів доларів енергетичних контрактів.

Як це працює?

Оцифровуючи транзакції через конкурентні зворотні аукціони, енергетична біржа Enel X допомагає учасникам ринку купувати та продавати енергетичні товари швидше та ефективніше. Наші партнери можуть забезпечити найкращу ціну на енергетичних аукціонах завдяки поєднанню гіперконкуренції та видимості в режимі реального часу.

Enel X вже понад двадцять років співпрацює з більш ніж 100 комунальними службами у всьому світі та понад 300 постачальниками завдяки своїй платформі енергетичної біржі, проводячи 60 000 цінових подій та здійснюючи транзакції понад 200 TWh. Завдяки нашій попередній аукціонній роботі, де продукти та умови структуровані так, щоб узгоджувати потреби клієнта з можливостями ринку, ми гарантуємо успішні аукціони зі 100% затвердженими на сьогодні затвердженнями комунальних послуг. Це важливо для досягнення максимальної вартості, оскільки учасники тендеру запевняють, що процес призведе до укладення контракту.

Економія з точки зору ціноутворення вражає: реальний випадок, наведений у відео нижче, показує, як під час онлайн-аукціону ціна на енергію впала більш ніж на 80%, дозволивши нашому клієнту заощадити понад 2,6 мільйона доларів.

Яким чином енергетична біржа може інтегрувати відновлювані джерела енергії в споживчу суміш клієнтів

Використання платформи Enel X сприятиме конкуренції серед постачальників відновлюваних джерел енергії та допоможе організаціям приймати зважені рішення про закупівлю, що відповідають ширшій стратегії енергетики споживачів. Це виявилось особливо цінним в останні роки, коли великі корпорації розуміли цінність спрямування своїх енерговитрат на більш екологічні рішення, які демонструють як економічний, так і стійкий сенс порівняно з традиційними. З нашого досвіду справді можна зменшити енергетичні витрати, якщо вибрати екологічні рішення, і це особливо актуально для великих корпорацій. Через ці драйвери покупці вже придбали понад 2000 МВт довгострокових PPA як на міжнародному, так і на внутрішньому ринках через нашу енергетичну біржу. Сюди входить перший в історії аукціон з відновлюваних джерел енергії, який ми проводимо в Європі в 2019 році.

Чому аукціон на енергетичній біржі краще, ніж аукціони із закритими торгами?

Наш формат відкритого аукціону знижує ціни, використовуючи зворотній зв’язок учасника з останньою функцією сліпої пропозиції, яка вводить запечатаний досвід подання заявок. На аукціонах, що проводяться на нашій енергетичній біржі, учасник-переможець перемагає себе в останню хвилину 20% часу, завдяки англо-голландській структурі аукціону, яка вводить досвід сліпих торгів в останні моменти події. Учасники торгів випробовують конкурентні, динамічні торги відкритого аукціону, і в останні моменти події змушені подати “найкращу і остаточну” заявку без можливості повторної торгів, роблячи все можливе, щоб передбачити, де буде вирішено найкращу ставку .

Більше того, клієнтам не потрібно платити Enel X за транзакції на енергетичній біржі, а це робить постачальник – це означає, що комісія не стягується, доки клієнти не вирішать нагородити. Що ще важливіше, немає зобов’язань щодо укладання контракту. Клієнти нічого не платять, якщо їм не подобаються результати. Enel X не замінює існуючі процедури клієнтів; ми автоматизуємо процес торгів для підвищення ефективності та покращення прозорості.

Як наша консультативна група доповнює платформу

Крім нашої платформи для обміну енергією, компанії з ІТ можуть звернутися до консультантів Enel X для того, щоб адаптувати свої довгострокові стратегії закупівель енергії, узгоджуючи попит на енергію, корпоративні цілі та ринкові можливості та, зрештою, контракти на джерела для відповідності цим стандартам. Енергетичні консультаційні послуги Enel X допомагають організаціям обирати найкращі продукти та контракти для профілю ризику організації. Наша платформа обміну енергією сприяє конкурентоспроможному домаганню для забезпечення цієї мети.

По мірі того, як ми вступаємо у фазу безпрецедентних змін, які змушують компанії будь-якого розміру переосмислити спосіб своєї діяльності, важливість ефективного отримання енергоносіїв стає все зрозумілішою та зрозумілішою. Серед наших клієнтів такі важливі корпорації, як Google, ConEd та інші, пережили це, оскільки сьогодні, як ніколи, ясно, що будь-яке відновлення має бути як економічним, так і стійким.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/ebay-energy-enel-x-exchange-platform-francesco-venturini/.

Francesco Venturini люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: