Дозвольте своїм співробітникам обирати потрібні ІТ-пристрої

Замість того, щоб співпрацювати з повільними та надмірними ІТ-пристроями, що належать компанії, все більше і більше співробітників люблять працювати з обраними ними пристроями. Ця свобода вибору може підвищити мотивацію та продуктивність праці працівника, одночасно підвищивши репутацію компанії як гнучкого та привабливого роботодавця. Існують різні підходи, щоб це дозволити. Ця стаття – короткий посібник із цих можливостей та підводних каменів.

Незважаючи на те, що більшість людей може знати ярлик BYOD із запрошень на вечірки як «Принеси власні напої», це, мабуть, найпоширеніший підхід, який дозволяє співробітникам працювати з обраними на роботі пристроями – власними пристроями. Так званий «Принеси власний пристрій» (BOYD) дозволяє працівникам використовувати на роботі свій приватний ПК, ноутбук, планшет або смартфон. Це звучить як простий спосіб зменшити ІТ-витрати компанії, але це не так.

Завдяки такому підходу компанії закінчують високими витратами на обслуговування та безпеку. Різні приватні пристрої повинні бути інтегровані в ІТ-інфраструктуру, що призводить до високих адміністративних витрат та проблем із безпекою. Компанії повинні мати контроль над своїми даними, а отже, повинні мати дозвіл на доступ до усіх даних на персональних пристроях співробітників.

Впровадження завжди здійснюється на необов’язковій основі і може розглядатися як додаткова вигода для працівників. Важливим недоліком BOYD-програм є те, що працівникам буде ще важче відокремити приватне життя від роботи. Через зазначені причини лише дуже мало компаній використовують BYOD-програми.

«Виберіть власний пристрій» (CYOD) – це вдосконалення традиційних програм BYOD. Головна відмінність полягає в тому, що пристрої будуть у власності компанії, а працівники можуть вибирати між різними варіантами. Для працівників свобода вибору залишається, але обмежується попередньо обраними варіантами. Для компанії адміністративні питання та проблеми безпеки можуть бути зменшені, але можуть виникнути витрати на дорожчі пристрої.

Програма, яка дозволяє працівникам вибирати з певного асортименту товарів і обмежує витрати для роботодавця, називається “Корпоративна власність, особисті можливості” (COPE). Одночасно проблеми, пов’язані з безпекою, залучення приватного ІТ-обладнання в середовище компанії не з’являються. У цих програмах роботодавець надає стандартний пристрій. Якщо працівники віддають перевагу вибору продуктів вищого асортименту, працівник повинен нести різницю в ціні. У цьому випадку пристрої є корпоративними пристроями, і їх активізують особисто від працівників. Витрати на адміністрація залишається на низькому рівні, і проблеми з безпекою обмежені. Для працівників гнучкість вибору власного пристрою значно покращується.

Надалі компаніям буде важливо задовольнити вимоги працівників щодо вибору пристроїв для індивідуальних потреб. Підвищена гнучкість може вплинути на мотивацію, продуктивність та лояльність. Однак підходи BYOD, COYD та COPE мають різні переваги та недоліки для компанії, які необхідно ретельно збалансувати з урахуванням майбутніх витрат та проблем безпеки.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/enable-your-employees-choose-desired-it-devices-lukas-tr%C3%A4nkle/.

Lukas Tränkle люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: