Мій досвід Nutanix

Привіт усім,

Два тижні тому я брав участь у з’їзді Nutanix .NEXT, який відбувся у Ніцці, Франція. Конвенція була орієнтована на всіх споживачів та партнерів ЄМЕА. Окремий захід відбувся у Вегасі для Америки.

Кількість учасників конгресу цього року становила близько 5000 осіб. ~ В 3 рази більше, ніж минулого року.

З Ізраїлю прибуло близько 30 людей. Партнери, клієнти та персонал Nutanix.

Конвенція багато в чому стосувалася нових функцій. Нові технології та спільні підприємства з іншими постачальниками, такими як Exagrid, Veeam, Rubrik, Commvault, Veritus, Zerto, Mellanox тощо, і, звичайно, такі партнери, як DellEMC, Lenovo, IBM.

Основний бізнес Terasky зростає навколо впровадження гібридних хмар. Terasky забезпечує великомасштабні приватні хмарні проекти для корпоративних клієнтів, переважно за допомогою продуктів VMware, vRealize Suite (vRA, vRO, vROPS) або RedHat з відкритим кодом: Opeshift та Cloudforms

Наша основна увага в Nutanix .NEXT була зосереджена в основному на співпраці Nutanix / Google, а також на новому порталі автоматизації / самообслуговування та пропозиціях двигунів для організації оркестрації від Nutanix. Ці нові платформи будуть конкурувати з VMware vRA / vRO на гібридній хмарній арені і дозволять нам, як довіреним радникам, надати нашим клієнтам повну свободу у виборі відповідної платформи для розгортання.

Послуги Nutanix Xi

Nutanix запустить виклик служби Xi. Xi буде пропозицією Nutanix для публічної хмари. Спочатку він буде виконувати функції DRaaS, співпрацюючи із сертифікованими постачальниками послуг. Майбутній випуск буде сертифікований GCP (Google Cloud Platform). З часом буде додано більше послуг.

Ідея Xi полягає в спрощенні всього, що пов’язано з гібридною розширенням або переходом хмари. Nutanix забезпечить єдину ОС, якою буде керувати той самий інтерфейс (вони називають її Prism. Подібно до vCenter у VMware) як на приватній, так і на загальнодоступній хмарах.

Nutanix любить приклад Apple iCloud. Чому iCloud може бути настільки простим, оскільки це одна операційна система від кінця до кінця, інтеграція не потрібна. Те саме з Сі.

Адміністратори зможуть управляти всіма робочими навантаженнями в Prism як в приватній, так і в загальнодоступній хмарі, насолоджуючись при цьому точно таким самим набором функцій, які Nutanix надає своїм продуктам від кінця до кінця, а також зовнішнім виглядом і стилем Prism.

Первинною пропозицією буде DRaaS. Клієнти зможуть вибрати набір віртуальних машин, створених в рамках попереднього кластера Nutanix, і скопіювати їх у сертифіковану загальнодоступну хмару Xi, наприклад, GCP.

Nutanix додасть планову книгу та всі необхідні набори функцій (VMware SRM), що дозволить адміністратору одночасно натиснути на всю віртуальну інфраструктуру в загальнодоступній хмарі, включаючи віртуальні машини та конфігурацію мережі, готові до роботи протягом декількох хвилин.

Nutanix також працює над рівнями SLA для RPO та RTO.

Крім того, Nutanix додасть якийсь компонент “виставлення рахунків”, що дозволить клієнтам оцінити, скільки грошей буде коштувати певне робоче навантаження в попередньому порівнянні з публічною хмарою на їх вибір. Дуже схожий на VMware vRealize Business. Тож організація могла б повністю контролювати витрати на всю інфраструктуру в приватній та державній хмарі.

Google Cloud Integration

В основному, Google буде сертифікованою Xi публічною хмарою. Клієнти зможуть використовувати інфраструктуру Google для розгортання віртуальних машин для цілей DR. Як я вже згадував, інфраструктура Google була б повністю прозорою, все управління, забезпечення та розгортання здійснювалося б із центрального управління On-prem Prism.

Є кілька питань, на які ми зараз не маємо відповіді:

Якою буде бізнес-модель, щоб стягувати плату з клієнтів.

Чи буде клієнт платити Nutanix або безпосередньо Google за допомогою своїх облікових записів Google

RPO / RTO SLAs

Де буде перший регіон і коли він буде доступний в країнах EMEA

Які інші послуги будуть включені в пропозицію, які не є DRaaS.

Я впевнений, що на ці запитання найближчим часом дадуть відповідь.

Чим вони відрізняються від VMware та AWS:

VMware та AWS пропонують клієнтам цілу інфраструктуру в центрах обробки даних AWS. Клієнти отримують фізичні хости з готовим фізичним обладнанням попередньої збірки зі стеком VMware (vSphere, vSAN, NSX).

Після замовлення клієнтом середовища (яке починається з 4 фізично потужних хостів), він / вона отримує новий кластер VMware, який встановлюється в центрі обробки даних AWS і управляється on-prem vCenter як додатковий кластер в ландшафті. Наразі DRaaS не буде інтегрованою функцією, її слід адаптувати до системних інтеграторів, VMware PS або замовника.

Ідея цієї пропозиції полягає в тому, щоб дозволити клієнтам керувати середовищем VMware в AWS з однаковим виглядом і стилем стека VMware і споживати послуги від AWS з мінімальною затримкою та дорогою пропускною здатністю.

Підхід VMware / AWS з часом може бути схожий на Nutanix / Google із набором послуг, які він буде надавати, але, здається, для малого та середнього бізнесу або середнього класу, а також для підприємств, модель Nutanix / Google буде набагато привабливішою в ціновому плані. Принаймні, як вихідний пункт.

НУТАНІКС СПОКОЙНО

Nutanix Calm – це величезний крок, зроблений Nutanix на їх шляху, щоб стати справжнім гібридним хмарним рішенням для клієнтів. Nutanix придбав компанію під назвою CALM.IO, яка розробила механізм робочого циклу під назвою “Epsilon”. Після придбання Nutanix змінює назву продукту на CALM та починає розробку дизайнерської основи, яка спростить спосіб створення робочих процесів та представить їх як “Креслення”. Дуже схожий на ідею VMware, що постачається з vRA.

CALM буде інтегрований у Prism. На даний момент він буде доступний лише після придбання кластера Nutanix і надаватиме клієнтам можливість створювати креслення, які керуватимуть екземплярами кластера Nutanix та AWS.

Починаючи з майбутнього випуску “Obelisk”, Calm буде доступний в Prism безкоштовно для управління 25 віртуальними машинами, які включають як попередні віртуальні машини, так і екземпляри AWS EC2.

Спокійний дизайнер дозволить вам створювати предмети. Всі разом ці об’єкти створять схему розгортання призначеного додатка та операцій дня 2.

Ви зможете створювати залежності між об’єктами та діями в кожному об’єкті. “Спокій” дозволить вам додати будь-який сценарій на будь-якій обраній вами мові, інтегрувати Ansilbe, Puppet, Chef або будь-який інший інструмент розгортання до вашого проекту.

Nutanix Market Place – це місце, де ви можете знайти креслення спільноти, і воно виступає як “каталог послуг” для спеціальних креслень, побудованих у Calm, які ви вирішили опублікувати. Цей Торговий майданчик буде автоматично оновлюватися при додаванні нових послуг до спільноти. (звичайно, ви можете відключити опцію спільноти для безпеки)

Крім того, Nutanix працює над публікацією набору проектів, які будуть опубліковані на ринку Nutanix. Це можуть бути приклади коду, які дозволяють вам викликати робочі процеси vRO, які ви закодували, як частину креслень, які ви зробили в Calm. Це забезпечить більш плавний перехід та заощадить години робочої сили, вкладеної у створення сценаріїв та побудову робочих процесів у vRO.

Спокій діє як окремий продукт з точки зору функцій. Він незалежний і відокремлений від регулярних випусків програмного забезпечення для інфраструктури Nutanix Hyperconverged. Цей факт дозволить Клам бути набагато спритнішим. Nutanix обіцяє випускати нову версію принаймні кожні 3 місяці.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/my-nutanix-experience-lir-shif/.

Lir Shif люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: