11 кроків до скорочення звільнень у середині безпрецедентної рецесії

Зараз випробовуються всі корпоративні культури. Ті таблички з “метою” та “місією”, що висять у вашому кабінеті, або стануть хворою точкою, або значком гордості, залежно від того, які дії ми, як керівники C-suite, вживаємо. Легко сказати “ми – це компанія, яка передує людям”, коли прибуток сильний, а майбутнє світле. Але ваші співробітники затамують колективне дихання, щоб перевірити, чи відповідають слова ділам у цей час невизначеності. Для багатьох компаній підхід «прибутків над людьми» спричинить руйнування для культури і навіть може стати остаточною точкою перегину, яка витісняє колишні великі компанії з бізнесу.

Вирощування культури з емпатією та прозорістю

Підприємства складаються з людей. Ви можете володіти дивовижною інтелектуальною власністю, нерухомістю чи іншими нелюдськими активами, але якщо ви хочете розвивати та масштабувати свою компанію, першими, хто повинен узгодити ваше бачення, є ваша команда. Що вони переживають зараз? Для початку вони хочуть знати, чи не ризикують вони бути звільненими. Тож будьмо чесними. Ви прагнете “підібрати розмір” своєї компанії через брак доходу? Багато компаній розпочали процес звільнення людей. Це може бути неминучим, але, у багатьох випадках, компанії вже думали, що їм може знадобитися відпустити деяких людей, і COVID-19 дав їм необхідний виправдання.

Тим компаніям, які мають можливість зайняти членів команди (і скоротити витрати в інших місцях), але вирішити не робити, важливо усвідомити, що ця стратегія може підтримати ваш підсумок найближчим часом, але вона не налаштує вас для довгострокового зростання. Жодна велика компанія ніколи не «прорізала» їм шлях до величі. Особливо для цих типів компаній звільнення людей – це лише один варіант, і ледачий, оскільки він не шукає життєздатних альтернатив, орієнтованих на зростання.

Відмова від звільнення

В InfoTrust ми пішли іншим шляхом і вже зареєстрували численних виконавчих директорів із п’яти країн, що представляють 12 000 співробітників, в нашій Беззаконній обіцянці. Але ви не можете пообіцяти свій шлях через рецесію. Є речі, які можна зробити як у культурному плані, так і з точки зору ділових операцій, щоб уникнути звільнень, одночасно керуючи кращим бізнесом і виходячи з цієї рецесії, ведучої для вашої галузі.

Питай, не кажи

У кризові часи слухати важливіше, ніж говорити. Найпотужніше, що може зробити лідер – це залучити свою команду до обговорення ситуації та обробки варіантів. Якщо прибрати страх і тривогу, люди, як правило, приймають кращі рішення та стають більш креативними. І коли вони зрозуміють потреби та перешкоди, ви будете вражені неймовірною винахідливістю та креативністю, яку вони використовують для подолання перешкод. Як керівник, одне з найкращих речей, яке ви можете зробити, – це задавати потужні відкриті питання, бути прозорим і слухати, що думає ваша команда.

Ключовий урок у цьому середовищі – не робити це самостійно. Нам усім потрібна система підтримки та звукова дошка.

Альтернативи звільненням, які слід розглянути

Нижче наведено лише кілька ідей, які, як я вірю, підтримають вас і ваші команди керівників, щоб ви по-іншому думали про те, що можливо:

1 Компенсація на основі потреб: Замість того, щоб встановлювати універсальне зниження заробітної плати на 10% або 20%, повідомте своїй команді, скільки вам потрібно скоротити, і попросіть волонтерів самостійно визначити, які затягування пояса вони можуть обґрунтовано зробити. Компенсацію можна виплатити до бонусів або підвищення. Ось історія одного генерального директора, який використовує заробітну плату, щоб заощадити 20% свого персоналу.

2 Безкоштовна відпустка: Деякі люди вітають тримісячну неоплачувану відпустку, якщо вони можуть зберегти свої переваги. Не припускайте; попросити волонтерів.

3 Скорочення годин, зменшення заробітної плати: Визначте, хто готовий платити за три дні на тиждень, але готовий насправді працювати чотири.

4 Відстрочена компенсація: Визначте, яку компенсацію ваша команда готова відкласти. Навіть кілька місяців можуть істотно змінити грошові потоки. Знову ж таки, не кажіть людям – нехай вони самі придумують варіанти.

5 Скоротіть свою заробітну плату без звільнення: прямо зараз ви можете відкласти депонування податків на роботу. Ви все ще винні гроші, але маєте кілька років, щоб повернути їх (див. Веб-сайт IRS.gov). Застереження. Ми не є CPA або фінансовими консультантами, тому проконсультуйтеся з цим у свого бухгалтера.

6 Генеруйте більше грошових потоків від клієнтів: якщо ви зберігаєте свій персонал, і ваш персонал не використовується на 100%, тоді ви можете запропонувати своїм клієнтам додаткові послуги в обмін на кращі умови оплати. Набагато складніше піти далі і далі, коли ваш персонал порізаний до кісток.

Прочитайте всю статтю про Forbes

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/11-steps-reducing-layoffs-middle-unprecedented-alex-yastrebenetsky/.

Alex Yastrebenetsky люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: