Бізнес повинен бути співпрацею, а не війною

Коли я був молодшим, я читав багато книг про менеджмент – як вести людей, як створити успішну компанію тощо. Багато з цих книг були написані глобальними гуру управління та лідерства нашого часу – і досить часто вони посилалися книга Сунь Цзи “Мистецтво війни”. Деякі з них навіть називали цю книгу “Біблією” ділової стратегії та управління. Отже, багато років тому я вирішив придбати цю книгу сам і спробував її прочитати. Однак я просто не зміг прочитати більше кількох розділів. Я справді наполегливо намагався ще кілька разів, але між тим, що я намагався робити в нашій компанії, і тим, що я читав у цій книзі, був такий великий розрив, що я врешті вирішив кинути. З цього моменту щоразу, коли хтось згадував цю книгу як «остаточне» джерело інформації для успіху в бізнесі, я почувався якось винним і неповноцінним, бо я просто не зміг зрозуміти велику «обіцяну» мудрість цієї книги …

Ви можете почути, як багато бізнес-лідерів та менеджерів говорять про “боротьбу” зі своїми конкурентами, про “вбивство” бізнесу своїх суперників, про “завоювання” нових ринків і про те, як вони вводять свою компанію в “битву” тощо.

Чим більше досвіду я набув і зараз, коли оглядаю свою ділову діяльність у контексті всього суспільства, тим більше я усвідомлюю, що щось принципово не так із діловим світом. Я НЕ воюю, коли я очолюю свою компанію, я надаю ПОСЛУГИ. Ми тут не для того, щоб «ЗАВЛАДИТИ», ми тут, щоб надати якісні послуги та допомогти:

Для наших клієнтів, щоб вони могли зосередитися на своєму бізнесі.

Для наших колег, щоб вони могли втілити свої мрії та потенціал та заробити гроші на життя.

Нашим постачальникам та іншим діловим партнерам, щоб вони могли надати такі послуги, як ми.

Громадам та країнам, де ми ведемо бізнес – нам дуже пощастило бути здоровими та мати можливість робити те, що ми любимо. Тож ми повинні бути вдячні за це і мати на увазі, що навколо нас багато людей, які ніколи в житті не робили нічого поганого, але їм пощастило менше за нас – і ми допоможемо їм. Ніхто з нас не може впливати на те, як і де ми народжуємось у цьому світі, але ми все одно є членами однієї сім’ї – людства, і ми будемо підтримувати одне одного.

Навіть мій конкурент надає мені послугу, і я також надаю ту саму послугу для нього. Я хочу бути сьогодні кращим, ніж учора, і ЧЕМПОВИЙ конкурс ДОПОМОГАЄ мені оцінити себе і рости.

Думаю, зрозуміло, що ми ПОТРІБНІ ОДИН. Компанія потребує працівників, клієнт потребує постачальників, уряд потребує компаній, громадяни / працівники потребують урядів, нам потрібна здорова конкуренція тощо.

Ми НЕ МОЖЕМЕ ЖИТТИ І ВИЖИТИ один без одного. Коли є потреба, щоб інші змогли вижити – ви БОРИТЬСЯ з ними чи СПІВПРАЦЮВАТИ з ними? Як ви називаєте когось, чиє власне виживання залежить від оточуючих, але він цього не усвідомлює і продовжує битися до гіркого кінця, поки нарешті не побив усіх? Така людина в моєму розумінні – БЕЗУМЕЙ …

Витратьте хвилинку, трохи пригальмуйте і ВІДКРИТИ свої очі, розум та серця – що або, мабуть, краще запитати – кого ви бачите навколо себе; по телевізору, в Інтернеті чи в газетах?

Я більше не відчуваю себе винним або неповноцінним, коли хтось називає “Мистецтво війни” своїм керівництвом “Біблією”, я тепер став підозрілим до такої людини …

Я вважаю, що цей світ має достатньо ресурсів та можливостей для всіх, але ми повинні залишити позаду наш нинішній шлях божевілля. Ми повинні припинити «битися» один з одним і почати СПІВРОБІТНИЦТВО. Якщо ми продовжимо міжусобиці, “Світу буде недостатньо”. Ви помічали, що в 2014 році нижня половина світового населення мала таку ж кількість, як і 85 найбагатших людей у світі? (http://www.forbes.com/sites/laurashin/2014/01/23/the-85-richest-people-in-the-world-have-as-much-wealth-as-the-3-5 -мільярд найбідніших /) 85 людей мають такий самий достаток, як 3 500 000 000 людей?!?! Це абсолютно смішно і остаточно не стійко.

На керівників підприємств покладається особлива відповідальність – це люди, котрі мають силу впливати на те, куди йде світ у майбутньому – чи будемо ми співпрацювати і насолоджуватися тими великими подарунками, які нам дало життя, чи продовжуємо ми боротися і пришвидшуватись до цього моменту коли ми стикаємося з вимиранням людської раси або навіть у найкращому випадку до кінця світу, як ми його знаємо.

Кожен з нас буде нести відповідальність за вплив, який наші дії мають на суспільство та навколишній світ. Тож я запитую вас, хто саме чи яка влада буде притягувати нас до відповідальності? У нас є законодавча база та система правосуддя, але вона недостатня одна. Сучасне суспільство не має офіційних механізмів, як керувати розвитком у правильному напрямку.

Але я вірю, що у всіх нас є два внутрішні органи, які допоможуть нам зорієнтуватись через виклики ділового життя, що попереду, – наше СЕРЦЕ, яке допоможе нам знайти правильний напрямок і наше СУМЛЕННЯ, притягне до відповідальності за те, що ми робимо. Зовсім недавно приємно спостерігати, що все більше лідерів почали поважати ці дві влади. Це все ще в меншості, але ми не повинні здаватися – ставки просто занадто високі … ..

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/business-should-cooperation-war-ji%C5%99%C3%AD-majer/.

Jiří Majer люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: